Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By Czorny -  16 mar 2018, 18:09
 małopolskie
#262931
Witam,

Czy zna ktoś numer katalogowy i rozmiar gwintu w śrubie do przednich pasów bezpieczeństwa na dole w słupku?

Mam taki problem, że kiedy wkręcałem tą śrubę to zaczęła iść bardzo ciężko i kiedy chciałem ją wykręcić to obrobiło się gniazdo. Śruba jest niedokręcona i nie da się jej ani dokręcić ani wykręcić w normalny sposób.

Są jakieś sprawdzone sposoby na takie śruby?

Tak czy inaczej śrubę będzie trzeba zmienić na nową, ale problem będzie z gwintem. Jedyne co mi przychodzi do głowy to oczyścić gwint gwintownikiem aby nowa śruba się nie zablokowała, tylko nie wiem jaki to gwint. Mechanik mówi, że niestandardowy i być może nie jest metryczny. Z tego co mi się udało zmierzyć suwmiarką za 15 zł to wymiar zewnętrzny gwintu to 12 mm, skok około 1.5 lub 1.25.
Wie ktoś jaki to gwint?

Z góry dzięki za pomoc.
#262960
Dzięki. Wygląda na to, że to ta śruba.

-------------------------------
Aktualizacja 09-06-2019
-------------------------------
Pozwolę sobie odkopać temat ponieważ dostałem wiadomość na priv odnośnie tej śruby. Może jeszcze komuś się to przyda.

Problem rozwiązałem kupując śrubę N98926102 (tak jak wyże podał tajpej) w hurtowni z częściami, była na zamówienie ale nie kosztowała dużo(chyba 20 zł). Do ASO nie chciało mi się za tym chodzić.
Do oczyszczenia gniazda kupiłem na alle... gwintownik UNF 7/16"-20. Koszt z przesyłka to koło 80 zł.

W moim przypadku wystarczyło wykręcić starą śrubę, oczyścić gwint i po problemie.