Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By jarek60 -  16 paź 2019, 16:13
 zachodniopomorskie
#277709
Podkleiłem podsufitkę bo odkleiła się w okolicy oświetlenia nad kierowcą -efekt żaden klej (w spraju nazywa się Tapicerski) z podsufitki po prostu pobrudził mi materiał. Musiałem wymyć użyłem rozpuszczalnik Birol zmywa klej ale jednocześnie powoduje odklejenie podsufitki. Najwidoczniej rozpuszczalnik rozpuszcza klej. Syzyfowa praca 2 dni w plecy. Myślę że jednym ze sposobów było by punktowe wstrzyknięcie kleju. ( np strzykawką). Nie korzystam z tapicera bo wziął kasę za poprzednią naprawę i tapicerka odpadła po 3 m-cach(inne auto).
Pewno już to było na forum przekopałem i nic nie znalazłem na temat klejenia podsufitki wszyscy albo nową lub tapicer a na niego ja w swoim mieście nie mogę liczyć.
Jaki klej użyć najlepiej: żeby dało się go wstrzyknąć pod tapicerkę , w miarę sechł szybko, nie brudził i trzymał? :wall:
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  16 paź 2019, 19:30
 dolnośląskie
#277714
Tapicerke sie kupuje uzywana. Stara wyrzuca na smietnik. Nowa wklada. Roboty na 4-5h. Spokoj na lata
Koszt ze 300zl

Babranie sie klejem przez kilka h, pobrudzenie wszystkiego dookola, efekt gorszy niz bylo przed podklejeniem, czas pracy 2 dni.
Koszt jak dla mnie to kilkaset zlotych ze wzgledu na strate czasu a i tak robota do powtorzenia

Wybor nalezy do ciebie :pepsi:
Awatar użytkownika
By jarek60 -  16 paź 2019, 20:33
 zachodniopomorskie
#277725
pit 52 też się zastanawiam nad oklejeniem samemu. Obejrzałem dożo filmów na YouTube i do szedłem do tego wniosku.
1, Zastanawiam się nad klejem KLEJ KONTAKTOWY SPRAY do 130 st.C SOVEREIGN.
2. Materiał jaki chciałbym jasny (biały siwy) najlepiej z tą gąbką i ile m trzeba + słupki? Nie bardzo wiem gdzie kupić i jaki typ nazwa?
3 Trochę się obawiam żeby ładnie zrobić ten profil na oświetlenie i rogi myślę że przy nowym materiale to będzie nie problem.
4.Słupki to chyba nie problem ?
Do odważnych świat należy używany kupię to znów się posypie.
:PP
Awatar użytkownika
By pitt52 -  18 paź 2019, 18:08
 śląskie
#277756
Widzę, że uparty jesteś ale to twoja kasa i czas. Ja bym się z tym nie bawił i pozostawił to komuś, kto ma wprawę i odpowiednie środki, czyli tapicerowi. Pzdr
Awatar użytkownika
By jarek60 -  18 paź 2019, 20:31
 zachodniopomorskie
#277759
Za zrobienie 700PLN sobie życzą. Obejrzałem 3 podsufitki używane każda odstawała kwestia czasu jak dalej odpadnie materiał. (warto dobrze się przyjrzeć przed zakupem i po 250pln podklejane jakimś klejem punktowo idzie to wyczuć na materiale). Dwóch tapicerów od razu mówią nowe obicie bo warstwa starej gąbki lub ogrzewcza po 15 latach się wykruszy i odpadnie (nie zależnie od tego czy bym robił u nich czy nie). Materiał około 30 PLN mb. Kusi mnie to wyzwanie. :PP

Dodano po 11 godzinach 59 minutach 37 sekundach:
Jaki klej użyć -może do nakładania na pędzel co używają tapicerzy?
Jak użyć to taki co po tygodniu nie odpadnie wolę postawić na jakość. :box:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  19 paź 2019, 10:41
 pomorskie
#277767
jarek60 pisze:
19 paź 2019, 8:31
wolę postawić na jakość.
Ja też wolałbym stawiać na jakość dlatego kupiłbym używaną w bardzo dobrym stanie.
Obejrzałem 3 podsufitki używane każda odstawała kwestia czasu jak dalej odpadnie materiał
Trafiłeś na kupy, poza tym jak kupisz dobra to nic nie odpadnie
Awatar użytkownika
By jarek60 -  19 paź 2019, 11:56
 zachodniopomorskie
#277769
POZOSTAJE TYLKO KWESTIA KLEJU JAKI NAZWA TYP?
700PLN nie dam tapicerowi i znów przyjdzie lato i odpadnie.(2 razy cud obiecali i po ich warsztatach śladu nie ma).
Rezygnuje z używanych podsufitek.
MOŻE JEST KTOŚ NA FORUM KTO WSKAŻE ODPOWIEDNI KLEJ?
:box:
Awatar użytkownika
By pitt52 -  19 paź 2019, 15:54
 śląskie
#277770
Ja robiłem tam: http://www.autotapicer.beskidy.pl/
Wiem, wiem to drugi koniec Polski ale możesz zadzwonić do gościa i pogadać. W aucie, które miałem, robiłem podsufitkę co prawda dwa lata temu ale myślę, że zbyt wiele nie podrożało. Z relacji obecnego właściciela wiem, że nic się z nią nie dzieje. I pamiętaj, że tanie mięso psy jedzą. Pzdr
Awatar użytkownika
By jarek60 -  20 paź 2019, 13:11
 zachodniopomorskie
#277787
W poniedziałek zadzwonię do zakładów Bochemia myślę że tam dostanę odpowiedz jaki klej zastosować oby. (maja duży wybór -pewno coś właściwego zaproponują -"produkcja środków łatwopalnych hi hi" na stronie w net trochę opisali i na giełdzie wystawiają. :unsure:
Teraz kwestia materiału i koloru znajomi namawiają na czarną podsufitkę trochę mam obawy co do tego ze będzie trumna w środku auta. Chyba zastosuję popiel "nobuk" na gąbce (w stylu zamszu). Ja do tej pory miałem czarną wykładzinę na podłodze szare ciemne boczki i białe słupki i podsufitka. Zmienię podsufitkę to i słupki chyba by wypadało też? :hmmm:

Dodano po 1 godzinie 21 minutach 52 sekundach:
Taka wymyśliłem :unsure:
Obrazek

Dodano po 20 godzinach 6 minutach :
Korzystałem z porady ex perta fabryki producenta kleju Bochemia.
Do klejenia podsufitki na materiale z gąbka zaproponowano mi cztery rodzaje kleju:
1 Bnaterm AS - przeznaczony do nakładania na pistolet.
2.Bonaterm A plus - przeznaczony do nakładania pędzlem.
3. Autokol - przeznaczony do nakładania na pistolet.
4. Bonaterm spray - przeznaczony do nakładania pędzlem.
Wszystkie kleje działają podobnie temperatura to do 100 stopni.
Można i czasami trzeba dodać odpowiedni rozpuszczalnik.
UWAGA:
Bardzo wiele osób narzekało że klej za gęsty i nie idzie go rozsmarować UŻYJ ROZPUSZCZALNIKU.
Rozpuszczalniki do powyższych klejów.
1. Banaros AS
2. Banaros AS
3. Banaros B4
4. Banaros B4
Małe opakowania to 0,8kg -1l i podali namiar na hurtownię co sprzedaje w detalu.
Polecono wszystkie kleje ja się zastanawiam nad Bonater AS (jasnozółty przezroczysty) lub Autokol (słomkowo przezroczysty) Wszystkie dane na stronie producenta. :hi:
Awatar użytkownika
By jarek60 -  31 paź 2019, 11:11
 zachodniopomorskie
#278095
Czym uzupełnić kilkumilimetrowe ubytki na długości 5cm x2cm w podsufitce ?
Występują załamania na rantach czym to skleić?
Podsufitka jest obecnie wyczyszczona z resztek materiału - czysta odtłuszczona.
Zamierzam użyć pianki montażowej i materiał termo-przylepny?
Awatar użytkownika
By pitt52 -  01 lis 2019, 8:01
 śląskie
#278103
U mnie było to samo i dlatego wymieniałem całą podsufitkę. Możesz coś kombinować, podklejać, zasłaniać ale i tak to będzie widać.
Awatar użytkownika
By jarek60 -  01 lis 2019, 18:09
 zachodniopomorskie
#278120
Nie zrozumiałeś ubytki drobne w tworzywie podsufitki . Materiał klejony termicznie i kawałek gąbki bez problemu wyrównał powierzchnię. Bałem się żeby ponownie pod wpływem temperatury nie odwarstwił się to chyba taki sam materiał klejony na gorąco co fabryczny. Bardzo cienki z klejem ja go kleiłem za pomocą nagrzewnicy -lekko docisnąć. To dwie kilku centymetrowe łatki.
Awatar użytkownika
By jarek60 -  08 lis 2019, 21:19
 zachodniopomorskie
#278325
Klej nie potrzebował użycia rozpuszczalnika idealnie rozcieńczony. Nakładałem klej warstwę na dwie szerokości pędzla i tak kawałek po kawałku przyklejałem tkaninę idealnie można ja ułożyć. Zaczynałem od środka w wzdłuż (smarujemy i układamy materiał -tam gdzie więcej zagłębień po mniejszym kawałku)- warto obejrzeć filmy na YouTube jak oni to robią. Stopień trudności od 1-5 to3,5 . Sześć stówek w kieszeni odliczając koszt materiału
2,5m x 30PLN + klej 50PLN =125PLN.
Uwaga: podczas montażu podsufitki należy wyprostować do fabrycznego kształtu klamry mocujące lub kupić nowe 1 szt to 8PLN a jest ich 10szt. Podsufitkę wstępnie uzbraja się w klamki, zaczepy wraz z klamrami i dopiero wtedy się wciska klamry do blach karoserii (wraz z podsufitką) i dokręca się śruby w klamrach. Tylne słupki żeby prawidłowo zamontować należy odkręcić boki podtrzymujące półkę po obu stronach w bagażniku.
Tam gdzie zdarzyło się że za dożo kleju nie rozprowadzonego i przebił materiał spokojnie czekamy aż wyschnie.
następnie szczoteczka do zębów i rozpuszczalnik delikatnie szczotkujemy powierzchnie klej znika pod materiał. (tylko na leżącej podsufitce materiałem do góry) Używać bardzo malej ilości rozpuszczalniku do kleju. Nie stosować tej metody w miejscach naprężeń materiału gdyż pod wpływem naprężenia się odwarstwi od gąbkii (jedyny ratunek po odwarstwieniu to posmarować rozpuszczalnikiem i docisnąć materiał do gąbki aż wyschnie). Suszyć min dobę powyżej 20 stopni .
Spokój i siła perswazji wskazana -miłej zabawy, Efekt warty wysiłku.
:ok: