Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By DOMINIK92 -  25 cze 2020, 11:39
 świętokrzyskie
#282279
Witam,

Szukałem po internecie rozwiązania mojego problemu z piszczeniem szyby przy zamykaniu i otwieraniu.
Nie znalazłem nic konkretnego, a że na tym forum już nie jednokrotnie, ktoś udzielil mi rzeczowej i trafnej diagnozy.

Więc do rzeczy, czym ten pisk może być spowodowany? Dodam że gdy jest ciepło na dworzu to szyba bardziej piszczy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Cimek -  26 cze 2020, 1:52
 opolskie
#282283
@DOMINIK92 Możliwe że weszło coś między szybę a uszczelkę zgarniającą lub coś z mechanizmem. Jeżeli nie ma głębszych rys na szybie, to musisz zdjąć poszycie zewnętrzne drzwi i zobaczyć jak wygląda mechanizm, prowadnice i rolki. Niektórzy psikają silikonem w rowki prowadnicy. Zacząłbym od sprawdzenia czy nic nie rysuje szyby, potem delikatnie zwilżył te rowki, a na koniec dopiero zabierał za poszycie.
Awatar użytkownika
By jarek60 -  26 cze 2020, 14:44
 zachodniopomorskie
#282290
U mnie było podobnie.
Szyba piszczała któregoś dnia wysunęła się z osady zdjąłem tapicerkę kombinowałem z tłukłem szybę.
Dam dobrą radę przesmaruj smarem do takich rzeczy (silikon) do uszczelek.

Nie pomorze to trzeba rozebrać tapicerkę drzwi odkręcić lusterko rozpołowić drzwi i dopiero wtedy uda ci się na prawdę coś zrobić. (ja wymieniłem szybę i mechanizm szyby połamane plastiki na prowadnicach).

Próbuj oczyścić uszczelki szyby wkrętakiem delikatnie jak nie jest to usterka mechanizmu to tylko drobny kamyk.
Może ten kamyk wypadnie po odkręceniu i zdjęciu tapicerki drzwi.
Mógł ktoś posmarować nie odpowiednim środkiem i tera guma tak się zachowuje.

Miłej zabawy.
Drzwi zaczęły skrzypieć nasmarowałem zawiasę.
Awatar użytkownika
By jarek60 -  28 cze 2020, 7:58
 zachodniopomorskie
#282324
To się tez zaczęło od pisku a w rzeczywistości prowadnice były połamane od linki (plastikowe) -przez tą usterkę szyba wysunęła się z prowadnicy dolnej mocowania a efekty opisałem powyżej "Tapicerkę drzwi zdejmujesz boczek " i tym samym masz dostęp do uszczelki dolnej żeby wyczyścić ewentualny piasek. Gratuluje słownictwa w poprzednich komentarzach."Przecież on takie głupoty pisze ze aż dupa boli" - super mądrości.
Stanu prowadnic (nie sprawdzisz bez rozkręcenia drzwi blach dobrze będzie jak to tylko jakiś drobny piach czy kamyczek :hi:
By DOMINIK92 -  05 lip 2020, 15:51
 świętokrzyskie
#282476
Cimek pisze:
26 cze 2020, 1:52
@DOMINIK92 Możliwe że weszło coś między szybę a uszczelkę zgarniającą lub coś z mechanizmem. Jeżeli nie ma głębszych rys na szybie, to musisz zdjąć poszycie zewnętrzne drzwi i zobaczyć jak wygląda mechanizm, prowadnice i rolki. Niektórzy psikają silikonem w rowki prowadnicy. Zacząłbym od sprawdzenia czy nic nie rysuje szyby, potem delikatnie zwilżył te rowki, a na koniec dopiero zabierał za poszycie.
Glebokich rys nie ma, tylko takie ślady na szybie są jak by nie wiem... jakimś mazakiem czy coś. I da się je szmatką wytrzeć. I gdy umuje golfa na myjni to spoko nie piska nic. A gdy wyschnie to się zaczyna. I o jakich rowkach piszesz? Tam gdzie szyba się chowa? Ten zgarniający mam zwlizyc? I czym to zrobić silikonem w sprayu?
Awatar użytkownika
By Cimek -  06 lip 2020, 8:17
 opolskie
#282487
@DOMINIK92 To się chyba nazywa prowadnica szyby. Tam dobrze wyczyść i psiknij, nawet wodą z odrobiną mydła-przestanie piszczeć, masz przyczynę. Tą zgarniającą niczym nie psikaj, tylko dobrze wymyj. Ona zawsze baty dostaje.