Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By Kondziuu -  24 sty 2024, 13:34
 mazowieckie
#290868
Witam, z 1.5 tygodnia temu zauważyłem stojącą wodę w nogach pasażera. Najwięcej znajdowało się jej na samym środku (w miejscu gdzie jest lekki spadek). Próbowałem odciągnąć tą wodę odkurzaczem i wysuszyć na tyle ile mogę. Problem ustał, lecz wczoraj po przejechaniu przez kilka większych/głębszych kałuż zaczęło się wszystko od nowa.
Wiecie może gdzie szukać przyczyny?
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  24 sty 2024, 16:06
 śląskie
#290869
Zawsze myślałem że woda leci z góry na dół, zdejm nad nogami pasażera osłone i oglądaj czy są jakieś ślady po wodzie, można też podjechać na myjnie kolega leje wode po szybie z przodu a ty obserwujesz, można jeszcze sprawdzić czy czasem nie leci woda z pod tapicerki drzwi pasażera. Bo jak woda stoi to znaczy że dno tego akwarium jest szczelne i dopływa ona z góry.
By Kondziuu -  24 sty 2024, 16:18
 mazowieckie
#290870
Dziadek13 pisze:Zawsze myślałem że woda leci z góry na dół, zdejm nad nogami pasażera osłone i oglądaj czy są jakieś ślady po wodzie, można też podjechać na myjnie kolega leje wode po szybie z przodu a ty obserwujesz, można jeszcze sprawdzić czy czasem nie leci woda z pod tapicerki drzwi pasażera. Bo jak woda stoi to znaczy że dno tego akwarium jest szczelne i dopływa ona z góry.
Właśnie od strony drzwi jest wszystko suche także to wykluczyłem.
Jutro rano sprawdzę i powiem jak się ma sytuacja.Obrazek
By Kondziuu -  27 sty 2024, 12:29
 mazowieckie
#290873
Dziadek13 pisze:Zawsze myślałem że woda leci z góry na dół, zdejm nad nogami pasażera osłone i oglądaj czy są jakieś ślady po wodzie, można też podjechać na myjnie kolega leje wode po szybie z przodu a ty obserwujesz, można jeszcze sprawdzić czy czasem nie leci woda z pod tapicerki drzwi pasażera. Bo jak woda stoi to znaczy że dno tego akwarium jest szczelne i dopływa ona z góry.
Siemka, rozebrałem dzisiaj cały środek i jest tam gąbka, którą jest zamocowana gdzieś w desce i pod tunelem. Cała jest nasiąknięta wodą, ale nie wiem jak się do niej dobrać. Robiłeś to może i masz jakieś wskazówki żeby nie rozbierać połowy auta lub tego nie rozcinać?
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  27 sty 2024, 19:08
 śląskie
#290874
Szukaj skąd leci ta woda np na podszybiu, wyczyścić otwory odprowadzające wode uszczelnić wlot powietrza do kabiny między jego obudową a blachą podszybia bo tylko on po tamtej stronie jest.