Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By mariusz102 -  06 mar 2012, 17:50
 -------
#64623
Trochę odgrzebię temat jako że powili przymierzam się do zmiany radia i głośników pomyślałem także o wygłuszeniu. W sumie nie tyle chodzi o uzyskanie dobrego dźwięku, co o ogólne wyciszenie wnętrza. Zastanawiałem się nad tym by wyłożyć drzwi, podłogę i bagażnik matami GMS-04:
http://allegro.pl/gms-04-maty-wygluszaj ... 40999.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Próbował ktoś tego? Czy w ogóle jest sens wydawać na to pieniądze?
By Krajes -  06 mar 2012, 18:41
 podlaskie
#64628
Auta miałem okazję wygłuszać dwa razy pierwszy matami Dynamat Xtreme tanie nie były kosztowały ok 80 zł/arkusz.Efekt po wygłuszeniu całego wnętrza był fenomenalny.
http://sklep.audiomania.pl/pl/dynamat-xtreme.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Za drugim razem były to jakieś super maty z allegro.Wyszły całkiem tanio, efekt nie był wyśmienity ale w ostatecznym zestawieniu cena/jakość i tak nie było źle.Zależy jaką kwotę masz do przeznaczenia i jakiego efektu oczekujesz.
By marmi m -  06 mar 2012, 20:45
 śląskie
#64640
Ja każde auto wygłuszałem matą soudala z castoramy... praktycznie patrząc na zestawienie chemiczne i techniczne to jest to to samo co dynamat tyle że w rolce i tańsze...
By Krajes -  06 mar 2012, 21:05
 podlaskie
#64649
marmi m pisze:Ja każde auto wygłuszałem matą soudala z castoramy... praktycznie patrząc na zestawienie chemiczne i techniczne to jest to to samo co dynamat tyle że w rolce i tańsze...
Też podobno daje radę
By mariusz102 -  15 maja 2012, 13:44
 -------
#72641
Nie wiem czemu ale jakoś taśma dekarska nie przemawia do mnie:P W sobotę jak wszystko pójdzie po mojej myśli zabieram się za podłączenie lampek w drzwiach. Przy okazji ściągnięcia boczków będę naklejał maty. Kupiłem matę GMS 04 która pójdzie jako pierwsza, a na nią piankowa mata GMS 012 (3 mm ). Na razie zrobię tylko przednie drzwi bo na tył pewnie nie starczy czasu. Docelowo chcę zabrać się jeszcze za wygłuszenie podłogi matami GMS 04 i GMS 02 ( tutaj zastanawiam się jeszcze, bo nie wiem czy użyje 6 mm czy 10mm ).
By kwiatek181 -  11 cze 2012, 15:50
 -------
#75124
Ciężko jest samemu... ja się strasznie namęczyłem, zwłaszcza z zakładaniem ;) ogólnie to musisz zdjąć lampkę z przodu w podsufitce, słoneczniki, rączki do trzymania, i poszycia słupków ( większość mówi że te zaślepki z napisem AIRBAG są jednorazowego użytku ale u mnie wszystko się trzyma :).

Także jak masz kogoś do pomocy to nie będzie ciężko ;)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  12 cze 2012, 0:16
 śląskie
#75182
znaczek wyjmowałem ze słupka i z tego słupka co pasy są i nie połamały się zaczepy i włożyłem z powrotem i siedzą normalnie.
miałem jedną plamę jakąs tłusta po środku i zaciek od strony okna , zaczołem to myć waniszem i teraz wygląda to jak by to ktoś obsikał.
musze zdjąc całą i uprac i wysuszyć na słoncu.

A tak nawiasem mówić to jestem kompletnie nie zadowolony z tego golfa, wg mnie to kupa plastiku i tylko jeżdzący znaczek vw na przodzie.
miałem vectre b i komfort jazdy nią był nie porównywalnie bardziej lajtowy, nic nie było słychac przy jeżdzie ani silnika do ok 3tys obr ani wiatru ani nic kompletna cisza,a w tym wynalazku silnik nawet mało daje znac ale ten nonstop szum z nadkoli to masakra. zero wygłuszenia. jazda jak z uchylonym oknem w vectrze tak się czuje jak tym jade.
Zaczynam się zastanwiac nad sprzedaza tego wynalazku i odkupieniem od znajomego mojej byłej vb ;(
By mwsoft -  12 cze 2012, 0:28
 dolnośląskie
#75186
dexter23pl pisze:znaczek wyjmowałem ze słupka i z tego słupka co pasy są i nie połamały się zaczepy i włożyłem z powrotem i siedzą normalnie.
miałem jedną plamę jakąs tłusta po środku i zaciek od strony okna , zaczołem to myć waniszem i teraz wygląda to jak by to ktoś obsikał.
musze zdjąc całą i uprac i wysuszyć na słoncu.

A tak nawiasem mówić to jestem kompletnie nie zadowolony z tego golfa, wg mnie to kupa plastiku i tylko jeżdzący znaczek vw na przodzie.
miałem vectre b i komfort jazdy nią był nie porównywalnie bardziej lajtowy, nic nie było słychac przy jeżdzie ani silnika do ok 3tys obr ani wiatru ani nic kompletna cisza,a w tym wynalazku silnik nawet mało daje znac ale ten nonstop szum z nadkoli to masakra. zero wygłuszenia. jazda jak z uchylonym oknem w vectrze tak się czuje jak tym jade.
Zaczynam się zastanwiac nad sprzedaza tego wynalazku i odkupieniem od znajomego mojej byłej vb ;(
Ty się ciesz, że nie masz diesla, benzyna bezszelestna jest :D
U mnie już ciut dwumasa daje się we znaki, więc generalnie jest traktorowo-wibracyjnie w środku :)
Fakt, strasznie słabo wyciszony jest - jak jadę czasami ze znajomym Focusem z 2010, to tamto auto po prostu płynie po ulicy w ciszy w porównaniu do gofra :(

Wyklejenie drzwi matami pod audio trochę zmniejszyło świsty i hałas, ale bym musiał całe auto wykleić... bez jaj :)
By mariusz102 -  12 cze 2012, 14:17
 -------
#75229
Mam Diesla i po prostu już do szału mnie doprowadza ten hałas silnika i z nadkoli. Jak na razie kupiłem maty GMS na drzwi, ale chyba dopiero w lipcu podczas urlopu się za nie zabiorę. Obowiązkowo też pójdzie pod wygłuszenie podłoga. Cały czas się zastanawiam nad tym jak się zabrać za wnętrze od strony komory silnika. Myśl o demontażu dechy jakoś do mnie nie przemawia, a wręcz mnie przeraża :) Mam nadzieję że jakoś uda mi się w miarę dobrze coś wykombinować nie ściągając jej. Zastanawia mnie tylko czy stosując matę GMS 04 3mm, następnie na to GMS 02 10mm, filcowe wygłuszenie które już jest i następnie wykładzina, czy nie będzie tego czasem za wiele? :)
By mariusz102 -  24 paź 2012, 12:19
 -------
#85422
Witam. A więc wygłuszenie drzwi za które się zabrałem wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Szczerze nie wiem czy to coś dało. Nawet posunął bym się do stwierdzenie że teraz przez te drzwi bardziej słychać hałasy :) Chciał bym się jeszcze dobrać do zewnętrznej blachy, by na nią od wewnątrz nakleić matę piankową 1cm, jednak nie wiem jak się zabrać do zdjęcia tego elementu?
By kuba94 -  24 paź 2012, 12:30
 pomorskie
#85424
mariusz102 pisze:Witam. A więc wygłuszenie drzwi za które się zabrałem wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Szczerze nie wiem czy to coś dało. Nawet posunął bym się do stwierdzenie że teraz przez te drzwi bardziej słychać hałasy :) Chciał bym się jeszcze dobrać do zewnętrznej blachy, by na nią od wewnątrz nakleić matę piankową 1cm, jednak nie wiem jak się zabrać do zdjęcia tego elementu?
http://www.vwgolfv.home.pl/Forum/phpBB- ... d2c#p85245" onclick="window.open(this.href);return false;
By paweu -  24 paź 2012, 16:43
 podkarpackie
#85434
Według mnie w każdym aucie najwięcej hałasu dochodzi od kół.
Więc najlepsze efekty powinno dać wygłuszenie podłogi i błotników. Dodatkowo na płaskie przestrzenie np podłoga można dołożyć poroso http://allegro.pl/mata-wygluszajaca-wyg ... 59003.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Spróbuj dodatkowo wykleić wewnętrzną część tapicerki drzwi poroso, powinno pomóc

Na forum A4, jeden gość wykleił podłogę łącznie z bagażnikiem matą, do tego poroso i bardzo sobie chwalił - cisza
Czekam ma odważnego, który zrobi podłogę.