Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By Krzycho -  01 sie 2016, 23:14
 małopolskie
#235818
szczerze nie widziałem poduszki 2 nabojowej do nowszych aut! same 1 nabojowe... nawet kupowałem w ASO kabelek do poduszki Scirocco Lift (2015r) i też jest 1 nabojowa... w Audi były stosowane poduszki 2 nabojowe... ale czy je dalej stosują nie mam pojęcia bo Audi nie tykam...
Awatar użytkownika
By Husarz -  01 sie 2016, 23:18
 dolnośląskie
#235821
Przepraszam zamieszałem trochę...

Sytuacja jest odwrotna. W niektórych starszych VW były poduszki dwu nabojowe i wtedy podłączenie poduszki jedno nabojowej nie zapewni prawidłowego zadziałania poduszki.

W Audi był problem ze zmianami na poduszki dwu nabojowe, przy zmianie kiery na nowszą.

Obrazek

BTW. @Krzycho jak można rozpoznać czy poduszka ma jeden nabój czy dwa? Ilość wtyczek na poduszce określa na pewno jakiego typu jest poducha??

Jeżeli mam u siebie 1K0-953-549-CH Type 2 SW 0111 Highline Yes 1.3 & 2.0 to co bym w takim razie jeszcze potrzebował, żeby zainstalować u siebie kierowniczkę z Mk6??
Ostatnio zmieniony 01 sie 2016, 23:41 przez Husarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  01 sie 2016, 23:41
 małopolskie
#235829
ja już tyle tych aut robiłem i jeszcze ani razu nie natrafiłem na poduszkę 2 nabojową... ale z tego co kojarzę to wystarczy zmienić kodowanie sterownika airbag bo w przeciwnym razie będzie wywalać błąd poduszki... przynajmniej tak było w audi...

Dodano po 17 minutach 18 sekundach:
Husarz pisze:
BTW. @Krzycho jak można rozpoznać czy poduszka ma jeden nabój czy dwa? Ilość wtyczek na poduszce określa na pewno jakiego typu jest poducha??

Jeżeli mam u siebie 1K0-953-549-CH Type 2 SW 0111 Highline Yes 1.3 & 2.0 to co bym w takim razie jeszcze potrzebował, żeby zainstalować u siebie kierowniczkę z Mk6??
dokładnie 2 wtyczki = 2 naboje....

jak masz moduł CH to kupujesz tylko kierownice i poduszkę wraz z kabelkiem pod kierownice multi albo sobie sam przerabiasz kabelek...
Awatar użytkownika
By Husarz -  03 sie 2016, 23:29
 dolnośląskie
#236079
Hej,

z góry przepraszam, bo wiem, że każdy z tematów był już wałkowany na forum, jednak po przekopaniu wielu topiców i setek stron, dalej mam mętlik w głowie i nieklarowną sytuację, a nie chcę kupować części w ciemno dlatego zwracam się z prośbą do ekspertów o uporządkowanie mojej wiedzy tak, aby coś wyszło z tego moda ;)

Opis moda:

posiadam aktualnie:
  • - Golfa V 2004r.
    - Trendline,
    - 1/2 FIS sterowanie z manetki
    - kierownica zwykła 4-ramienna
    - moduł kierownicy - nieznany - prawdopodobnie midline
    - slip ring - nieznany - prawdopodobnie type 1
    - manetki starego typu
zakupiłem okazyjnie: moduł kierownicy 1K0-953-549-CH

chciałbym teraz wykonać następującą modyfikację:
  • - wymienić kierownicę na multifunkcyjną z Mk6 zwykłą / GT jeżeli uda mi się znaleźć w rozsądnej cenie
    - zainstalować tempomat
czy dobrze ogarniam co muszę zakupić/zmodyfikować:
  • - dowolna kierownica Mk6 ale z dopasowaną do siebie poduszką??
    - czy slip ring type 2 1K0-959-653-C będzie tutaj działać??
    - kabelek do poduszki z opcją multifunkcji
    - jakie zakupić manetki do tempomatu?? czy nowego typu będą działać??
Dodatkowo na jakie ew. problemy przy kodowaniu/instalacji trzeba się przygotować, gdyż będę jechać do znajomego na kodowanie i dobrze byłoby zrobić wszystko za jednym zamachem.

z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam, Husarz!

Dodano po 25 minutach 2 sekundach:
Czy taka kierownica przypasuje do mojego Golfa V, czy te z Touaregów są jakieś inne niż w Mk6?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By Husarz -  12 sie 2016, 15:01
 dolnośląskie
#236865
Hej!
Namierzyłem ładną zadbaną kierownicę GTD Mk6 w dobrej cenie, ale z łopatkami do zmiany biegów. Mam w Golfie skrzynie manual, więc pytanko:
1. Czy taka kierownica będzie u mnie działać tak samo jak kierownica bez łopatek - czy są możliwe jakieś błędy powodowane łopatkami?
2. Czy takie łopatki ew można zdemontować i założyć jakąś zaślepkę czy coś?

Pozdrawiam, Husarz!
Awatar użytkownika
By Budżak -  11 wrz 2016, 21:19
 mazowieckie
#238939
Z rospiski kolegi BRUNO55 wynika, że są dwa rodzaje kierownic.

Kierownice z tym małym sterownikiem są pod poduszki z metalowym mocowaniem,
Obrazek

a bez sterownika pod poduszki z plastikowym tyłem.
Obrazek

Które modele kierownic są starsze? Są jakieś różnice w użytkowaniu i funkcjach?
Awatar użytkownika
By Budżak -  14 wrz 2016, 9:10
 mazowieckie
#239123
Budżak pisze:Z rospiski kolegi BRUNO55 wynika, że są dwa rodzaje kierownic.

Kierownice z tym małym sterownikiem są pod poduszki z metalowym mocowaniem,
Obrazek

a bez sterownika pod poduszki z plastikowym tyłem.
Obrazek

Które modele kierownic są starsze? Są jakieś różnice w użytkowaniu i funkcjach?
Naprawdę na forum nikt nie wie?
Awatar użytkownika
By glodek -  14 wrz 2016, 9:28
 wielkopolskie
#239125
W funkcjach nie ma różnicy- wydaje mi się że te plastikowe są nowsze ale głowy nie dam ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
By krzychu8888 -  07 gru 2016, 20:44
 śląskie
#243941
Planuje zmienię kiery z MK6 :)

Rozumiem że jest potrzebne :

- Moduł kierownicy (1K0953549CH) na Alledrogo są po 360zł (z wysyłką ) ale Nasi żółci przyjaciele sprzedają po 52 USD (z wysyłką) 214 zł (co daje oszczędności ok 140zł) lecz obawiam się że ten z Chin może działać dzień, miesiąc i szlak go trafi . Co sądzicie ?

- oczywiście kierownicę z MK6 (z poduszką )
- Trochę chęci :)
- VCDS-a :)
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  09 gru 2016, 8:57
 warmińsko-mazurskie
#244020
krzychu8888 pisze:Planuje zmienię kiery z MK6 :)

Rozumiem że jest potrzebne :

- Moduł kierownicy (1K0953549CH)
lecz obawiam się że ten z Chin może działać dzień, miesiąc i szlak go trafi . Co sądzicie ?
- oczywiście kierownicę z MK6 (z poduszką )
- Trochę chęci :)
- VCDS-a :)
Ja mam taki moduł chyba ze 2 lata i jakoś działa :) także jeżeli jest okazja to można kupować, myślę że nie będzie problemu :ok: a wiadomo zawsze taniej :cool: także chyba by sie jeszcze przydała taśma kierownicy na nowszą wymienić jeżeli masz starą bez żadnych literek :unsure: 1K0959653C lub 1K0959653D no i trochę zabawy z tym wszystkim jest :oczko: no i później odpowiednie kodowanie i działa :super:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8