Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By Kiler -  12 lut 2011, 1:00
 wielkopolskie
#37829
Szukałem po forum ale nic nie znalazłem . Może źle szukałem :P
Do pełni szczęścia chciałbym sobie założyć inną kiere i tu moje pytanie - czy zakładając ją od mk6 czy poduszka jest taka sama jak w mk5 ?? co jeszcze ew trzeba by zmienić /dokupić ?? ew przekodować ??
ew gdyby było z tym dużo roboty to jak to wygląda prze kierownicy od od gti r32 ???

znalazłem coś takiego http://allegro.pl/kierownica-multifunkc ... 30086.html" onclick="window.open(this.href);return false; sprzedający twierdzi że bez problemu załatwi wersje z łopatkami DSG ale nie wiem czy to przypadkiem nie jakaś chińszczyzna z poduszką z gazety .
Awatar użytkownika
By team-am -  12 lut 2011, 8:49
 łódzkie
#37830
Poduszki sa inne. Poza tym sterowanie MFA odbywa sie w kierownicy, u Ciebie pewnie jeszcze z manetki, do wymiany pewnie jeszcze któryś moduł na nowszy. Wszystko do ogarnięcia, sa na YT filmy z kierą od mk6 w mk5
By 1 6 D -  12 lut 2011, 10:59
 zachodniopomorskie
#37839
Scirocco miało na początku kierownicę z Golfa 5 a po lifcie ma od 6, więc chyba nie powinno być problemu. Trzeba by przejrzeć w ELSA schematy elektryczne czy są takie same kable czy inne.
By Kiler -  12 lut 2011, 15:21
 wielkopolskie
#37859
Danielo pisze: pierwsze slysze zeby bylo cos takiego :) ale generalnie proponuje użytkownikowi kiler_NN przygotowac kwote okolo 2 tys zl zeby wszystko banglalo :) znam to z autopsji wiec wiem co mowie :)
można to ogarnąć mniejszymi kosztami np kiera jak z linku który podałem (w sumie ktoś miał styczność z taką ?? jest coś warta ?? ) wtedy mogę całą moją sprzedać co pozwoli odzyskać część kasy :lol:
w końcu czego się nie robi dla gofera :lol:
Awatar użytkownika
By Danielo -  12 lut 2011, 18:01
 dolnośląskie
#37867
kiler_NN pisze:
Danielo pisze: pierwsze slysze zeby bylo cos takiego :) ale generalnie proponuje użytkownikowi kiler_NN przygotowac kwote okolo 2 tys zl zeby wszystko banglalo :) znam to z autopsji wiec wiem co mowie :)
można to ogarnąć mniejszymi kosztami np kiera jak z linku który podałem (w sumie ktoś miał styczność z taką ?? jest coś warta ?? ) wtedy mogę całą moją sprzedać co pozwoli odzyskać część kasy :lol:
w końcu czego się nie robi dla gofera :lol:
no wlasnie kiera z linku to juz masz 1500 zl do tego dolicz modul ktorego raczej uzywanego nie dostaniesz i manetke (jesli posiadasz w tej chwili tempomat) bo ta co teraz masz nie bedzie dzialac :) takze powodzenia Ci zycze :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Dawid__B2 -  12 lut 2011, 18:09
 wielkopolskie
#37870
Możesz bardziej rozwinąć temat? :)
Jaki moduł trzeba wymienić, po co i dlaczego tempomat nie będzie działał? A jak ma się sprawa bez multifunkcji? Wymieniam kiere z poduszka i wszystko zostawiam stare i będzie to śmigac?
By KociaK -  13 lut 2011, 11:35
 -------
#37896
Siema,
Ja kiedyś trochę czytałem o tym modzie, tu masz kilka stronek gdzie jest co nieco napisane na ten temat:

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=115497" onclick="window.open(this.href);return false;

http://uk-mkivs.net/forums/t/353705.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.myturbodiesel.com/1000q/a5/p ... l-swap.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Ogólnie jak się ma kasę to nie jest duży problem aby to ogarnąć :mrgreen:
By Michu48 -  16 maja 2013, 21:40
#98357
Witam.
Szukam, czytam i nie czaję :D

W swoim golfie posiadam zwykłą 4-ro ramienną kierownicę, a chcę założyć z Mk6 np taką http://allegro.pl/kierownica-skorzana-v ... 14821.html" onclick="window.open(this.href);return false; co będę potrzebował poza kierą i poduszką?
BTW mowa o kierze bez multi bo z tym za dużo kosztów i zabawy ;)

Z uwagi że to mój drugi post, proszę się na mnie nie denerwować.

Pozdrawiam i z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  16 maja 2013, 21:52
 śląskie
#98358
no kiera ok 200zł ,
poducha ok 400zł
kabelek do poduszki chyba ten sam.

nic więcej nie potrzeba z tego co mi się wydaje.

jak do takiej multikiery to dodatkowo
moduł pod kierownicą z końcówką CH kolega na forum ma za ok 400zł
kabelek do multifunkcji i poduszki ok 60zł.
taśma kierownicy typ 2
I nowa manetka tempomatu jesli posiadasz ok 80zł
By Michu48 -  17 maja 2013, 6:52
#98367
Tempomatu u mnie nie ma bo to zwykły trendline ;)

Gnębi mnie multi kiera ale zwykła by mnie kosztowała ok 600zł, a multi minimum drugie tyle :/
By orh -  17 maja 2013, 7:07
 małopolskie
#98368
Kiere MK6 multi posiadam i zdecydowanie wersja z multi nie kosztuje drugie tyle. Jakby co to pisz do PW albo do Krzycho
Awatar użytkownika
By glodek -  17 maja 2013, 8:09
 wielkopolskie
#98371
orh pisze:Kiere MK6 multi posiadam i zdecydowanie wersja z multi nie kosztuje drugie tyle. Jakby co to pisz do PW albo do Krzycho
Zdecydowanie kosztuje może nie sama kiera ale dolicz moduł CH tak aby wszystko działało i masz drugie tyle :P + licznik minimum białe/zegary żeby działały wszystkie guziki + przejściówki kodowania !!

Więc @Michu48 finalnie przelicz czy chcesz brnąć w to bo jak wymienisz jedno to za chwilę będziesz musiał wymienić kolejne :) i lawina poleci :P - i to nie będzie 600zł tylko 1600 minimum jak masz dojścia do części :twisted:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8