Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By Krzycho -  24 maja 2013, 20:27
 małopolskie
#98924
no coż studnia bez dna... wpadaj do Krakowa to Ci to zrobię aż tak daleko nie masz ;p a i moduł też Ci sprzedam :D
By Michu48 -  24 maja 2013, 22:02
#98932
Krzycho pisze:no coż studnia bez dna... wpadaj do Krakowa to Ci to zrobię aż tak daleko nie masz ;p a i moduł też Ci sprzedam :D
Kusisz :D ale na jakiś czas dam sobie spokój z "kabelkami", nacieszę się wyglądem to będę klamoty zbierał do podpięcia, a jak Twoje zaproszenie będzie nadal aktualne to wpadnę do KR :)

BTW sam moduł dał by mi... :?: :D

glodek dzięki wielkie :)
By JohnTitor -  27 lip 2014, 18:27
 lubelskie
#138501
Witam Ostatnio zamontowaem u siebie skórzaną trójramienną bez multi razem z poduszką. Montaż jest dziecinnie prosty. Kupiłem cały zestaw kierę, podyszkę i kabelek z Mk6. Podobno kabelek z MK5 też podchodzi tylko trzeba go lekko pod rzeźbić. Pozdro
Awatar użytkownika
By piotrekp -  09 wrz 2014, 10:03
 małopolskie
#142558
Hej,

Jak wygląda sprawa z poduszką do kieronicy MK6 GTI ? Jest specjalny rodzaj, czy pasuja wszystkie (te od cywilnej wersji) ?
Awatar użytkownika
By morales -  09 lis 2014, 21:44
 pomorskie
#150002
piotrekp pisze:Hej,

Jak wygląda sprawa z poduszką do kierownicy MK6 GTI ? Jest specjalny rodzaj, czy pasują wszystkie (te od cywilnej wersji) ?
pasują wszystkie,ważne jest mocowanie poduchy aby pasowało do kierownicy
Awatar użytkownika
By Krzycho -  10 lis 2014, 0:12
 małopolskie
#150018
morales nie pisz głupot... bo kolega kupi pierwszą lepszą kierownicę...

piotrekp poduszka ma być taka jak na poniższych foto:

tył ma mieć taki:
Obrazek

a przód taki:
Obrazek
Awatar użytkownika
By Krzycho -  10 lis 2014, 11:30
 małopolskie
#150049
Przeczytaj jeszcze raz to co mu napisales... To ze ty wiesz ze sa 2 rodzaje mocowan nie oznacza ze tkos inny po twojej wypowiedzi sie tego domysli...


Wyslane z Tapatalk
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  29 paź 2015, 10:18
 kujawsko-pomorskie
#198334
Drążę ostatnio temat zmiany kierownicy i okazuje się że są w zasadzie trzy rodzaje poduszek. Podzielę się więc wynikami moich dociekań.
Generalnie zewnętrznie są dwa rodzaje poduszek z takimi samymi mocowaniami ( zdj 1 )
Zależy to od rodzaju kierownicy ( Standard lub GTI i R-Line z dolnym spłaszczeniem lecz nie zawsze bo są wyjątki jak na zdj 9 )
1
Obrazek
2
Obrazek
Pasują one do kierownic mających takie wnętrze z małym sterownikiem ( zdj 3 i 4 )
3
Obrazek
4
Obrazek
Ale poduszki tego rodzaju ( zdj 5 ) mają dwa różne mocowania ( zdj 6 i 7 )
5
Obrazek
Oto te mocowania
6 metalowe
Obrazek
7 plastikowe
Obrazek
Poduszki z mocowaniem plastikowym ( zdj 7 ) pasują do kierownic z takim wnętrzem ( zdj 8 i 9 )
Bez tego małego sterownika
8
Obrazek
9 Do tej kierownicy ze spłaszczeniem pasuje poduszka z mocowaniem plastikowym (zdj 7)
Obrazek
We wnętrzu kierownic wyrażnie jest widoczne z jakim mocowaniem ma być poduszka.


Nadmienię że poduszki z mocowaniem plastikowym ( 7 ) są trudniej osiągalne i droższe od poduszek z mocowaniem metalowym (6) których dostępność na rynku jest większa. Wszystko wynika z roczników produkcji. Nie wiem jeszcze do końca jak wygląda sprawa z kabelkiem do poduszki. Podobno kabelki od kierownicy multi z Mk5 pasują do kierownicy multi z Mk6 ( tak wynika z opisów na forum ) i jeżeli się mylę a ktoś to już testował to proszę mnie poprawić.
Jeżeli ktoś stwierdzi jeszcze inne opcje poduszek to bardzo proszę o dopisanie tego.
By turzol -  29 maja 2016, 15:17
 śląskie
#229573
Panowie czy ktoś mógłby podlinkować mi przykładową poduchę jaką potrzebuje do takiej kierownicy?

Obrazek

Szukam kiery multi z Golf VI plus i wg ETKI wychodzi mi że kierownica powinna mieć nr 3C8419091BE czyli powyższa fotka . Nie jestem natomiast pewny co do poduchy.
Awatar użytkownika
By Ramzes -  29 maja 2016, 15:29
 kujawsko-pomorskie
#229574
turzol pisze:Panowie czy ktoś mógłby podlinkować mi przykładową poduchę jaką potrzebuje do takiej kierownicy?

Obrazek

Szukam kiery multi z Golf VI plus i wg ETKI wychodzi mi że kierownica powinna mieć nr 3C8419091BE czyli powyższa fotka . Nie jestem natomiast pewny co do poduchy.
Nie musisz miec z golfa plus bo mozesz zalozyc obojetnie jaka.
Awatar użytkownika
By Husarz -  01 sie 2016, 22:52
 dolnośląskie
#235806
Witam,

Sam obecnie podchodzę do tematu zmiany kierownicy i czytając fora jestem wręcz zdumiony tym, że nikt nie porusza najważniejszej kwestia w temacie poduszki Mk6 do Mk5...

Mianowicie czemu nikt nigdzie nie ostrzega ludzi, że poduszki w Mk6 są już "dwustrzałowe" podczas, gdy w Mk5 były "jednostrzałowe".

Pomimo prawidłowego podłączenia i zakodowania (fizycznie wszystko do siebie pasuje) - jeżeli nasze auto nie posiada sensorów uderzenia i sterownika airbag dla poduszek "dwu nabojowych" to poduszka pomimo braku jakichkolwiek błędów na desce itd, NIE zadziała POPRAWNIE, a w najgorszym razie nie wystrzeli w ogóle.

Pakujecie kupę hajsu w oryginalne poduszki do kierownicy Mk6, które i tak nie mają prawa zadziałać w instalacji dla airbag jednostrzałowego.
Między innymi z tego powodu sam zrezygnowałem z wymiany kiery z Mk6 na Mk5.

Ps. Jeżeli o czymś nie wiem w temacie poduszek dwu/jednostrzałowych to proszę kolegów o Feedback!

Pozdrawiam, Husarz.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  01 sie 2016, 23:03
 małopolskie
#235810
@Husarz coś Ty za głupoty powypisywał?? gdzie Ty masz poduszki 2 nabojowe... nawet powyżej masz zdjęcia pasujących poduszek i wszystkie są 1 nabojowe!!!

poduszka 1 nabojowa
Obrazek

poduszka 2 nabojowa (jakiś stary passat)
Obrazek

widzisz różnicę??
Awatar użytkownika
By Husarz -  01 sie 2016, 23:10
 dolnośląskie
#235815
@Krzycho - masz rację, ale poduszki jedno nabojowe były tylko na początku produkcji Golfów i Scirocco, prawda?
W młodszych rocznikach są już poduszki dwustrzałowe i trzeba zwrócić uwagę jaką się kupuje, bo zaślepkę mają taką samą z zewnątrz.
Jak już wspomniałem - dziwi mnie jedynie fakt, że nikt nikomu o tym nie wspomina przy modzie kierownicy na Mk6...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8