Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By mwsoft -  28 lut 2011, 14:51
 dolnośląskie
#39108
No to jeszcze jeden problem rzucę:

Skądś mi się leje woda do wnętrza klapy, zamek podrdzewiały już trochę, po deszczu/myciu zaparowany jest reflektor wstecznego, przy żarówce w środku też biały osad.
Podobnie na haku zamka w bagażniku biały nalot - ewidentnie woda tak spływa. Kiedyś po myciu jak otworzyłem zaślepkę od żarówki to mi się strumyczek wody wylał...

Domyślam się że uszczelka reflektora wstecznego sparciała - koszt nie duży i wymiana niby prosta, ale nie mam bladego pojęcia jak się zabrać za zdjęcie tego wewnętrznego plastiku.
Odkręciłem dwie śruby i dalej w "sam naprawiam" piszą żeby użyć jakiegoś super duper niemieckiego narzędzia do wyczepienia zatrzasków. O co chodzi, jak te zatrzaski wyglądają i jak to zrobić żeby nic nie połamać?
#39109
To takie spinki:
Obrazek

Trzymają naprawdę mocno bo i całą swoją długością siedzą w blasze bagażnika.
Zdjęcie tego plastiku z bagażnika dla mnie okazała się dość trudne bo spinki trzymały tak mocno,
że bałem się go połamać.
By krisv -  28 lut 2011, 15:03
 mazowieckie
#39112
Sprawdz czy ci tylnia wycieraczka dziala zdarza sie ze rurka doprowadzajaca plyn do spryskow koroduje ( u mnie tak bylo ) w efekcie czego tez wszystko bylo lekko pokorodowane :/ u mnie jeszcze przez jakis czas dziala ale z kazdym myciem tylniej szyby coraz wiecej plynu zalewalo silniczek i padlo wszystko :/
#39136
Trzeba rozkrecic caly silniczek od tylu i to rozlozyc pozostale czesci z rurki wywiercic lub jakos usunać .Nastepnie kupić cienki przewod hamulcowy miedziany i to po skaldac miejsce laczenia plastkikowego kolanka z rurka ja to zrobilem distalem .gosc co mi to robil tak mi polecil koszt naprawy wyszedl 30zl
By krisv -  28 lut 2011, 20:49
 mazowieckie
#39147
kuba94 pisze:Trzeba rozkrecic caly silniczek od tylu i to rozlozyc pozostale czesci z rurki wywiercic lub jakos usunać .Nastepnie kupić cienki przewod hamulcowy miedziany i to po skaldac miejsce laczenia plastkikowego kolanka z rurka ja to zrobilem distalem .gosc co mi to robil tak mi polecil koszt naprawy wyszedl 30zl

tylko jak mi pekla ta plastikowa dysza na zewnatrz to juz chyba za duzo nie zdzialam :/
By mwsoft -  28 lut 2011, 21:09
 dolnośląskie
#39150
No to mnie trochę podłamaliście... mam nadzieję ciągle że u mnie to tylko uszczelka 8)

Wracając do zdejmowania plastiku - bez tego mogę sobie dumać - rozumiem że nie ma innej opcji - trzeba to podważyć i na siłę jechać?

Zastanawiałem się czy nie kupić czegoś z tych narzędzi (mam ten sklep pod nosem):
http://www.narzedziak.pl/yato-chwytaki- ... -0836.html" onclick="window.open(this.href);return false; <- przyda się też jak będę demolował tapicerkę zakładając bluetootha :lol: tylko czy to coś warte? Pytanie czy nie połamię tego przy pierwszej próbie podważenia klipsa...
http://www.narzedziak.pl/yato-chwytak-s ... -0841.html" onclick="window.open(this.href);return false; <-- to chyba dokładnie do tego służy - tylko czy te klipsy są na tyle blisko krawędzi żeby wejść płaską częścią pod plastik??
http://www.narzedziak.pl/jonnesway-chwy ... 30028.html" onclick="window.open(this.href);return false; <-- coś podobnego
By mwsoft -  05 mar 2011, 19:04
 dolnośląskie
#39457
No to rozebrałem klapę i postanowiłem tutaj przedstawić "skalę zniszczeń" ;)
Oczywiście trochę rozwaliłem jedną ze spinek i mało nie połamałem całości - pogratulować pomysłowości panom z VW - ciekawe jak oni to w serwisie rozbierają bez wyrządzania szkód...;/

U mnie jednak problemem nie okazała się wycieraczka - mechanizm wygląda jak nowy, nic nie pordzewiałe, żadnych zacieków.

Obrazek

Za to przepuszcza trochę uszczelka samego wału w szybie - do wymiany.

Obrazek

Największe spustoszenie powoduje chyba jednak "dziurawa" uszczelka znaczka/rączki.

Obrazek

Woda leciała bezpośrednio w dół na filtr przeciw zakłóceniowy ogrzewania tylnej szyby. Zostało z niego tyle - ogrzewanie działało ale w środku też nie za ciekawie płytka wyglądała:

Obrazek

Z filtra lało się bezpośrednio dalej na zamek:

Obrazek
Obrazek

...i na hak w podłodze bagażnika:

Obrazek

Ale najlepszym smaczkiem w tym wszystkim są lampy - OBIE mają dokładnie tak samo i w tym samym miejscu "ześlizgniętą" uszczelkę:

Obrazek

To mi zalatuje jakąś wadą fabryczną, albo błędnym montażem. Z tego co wiem lampy nie były nigdy wymieniane.

Ogólnie praktycznie wszystkie uszczelki w klapie są do wymiany - po 5,5 roku heh. Aż się boje pomyśleć co się może dziać w innych częściach auta - muszę jeszcze rozebrać lampy tylne zewnętrzne - jest duża szansa że tam też się leje.

Jedyne co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło to brak rdzy na samej karoserii - dosłownie ani śladu po usunięciu nalotu z przykręconych elementów. Gdyby to był ford to pewnie by było już na wylot :mrgreen:

Nasuwają mi się pytania - jak sądzicie - w znaczku przecieka uszczelka, czy np. zawiasy po bokach z których ścieka po rancie w dół? A może to wszystko kapie z uszczelki wycieraczki, opływa obudowę znaczka i tylko stąd ten osad?

Załamała mnie cena uszczelek do lamp w ASO - 28zł /szt :shock: Do znaczka 14zł, a do wycieraczki 5zł. Filtr do ogrzewania już wyrwałem na allegro za 20zł. Nie ma ktoś do sprzedania zamka klapy i haka do podłogi? Niby działa, ale nie chciałbym się pewnego razu skończyć z niezamykającym/nieotwierającym się zamkiem.

Muszę jeszcze rozebrać okolice haka i zobaczyć co tam się dzieje - są tam jakieś odpływy do wody czy to wszystko co wciekło sobie tam stało?

Ostatnie pytanie - przy zakładaniu nowych uszczelek (gumowych) czym je posmarować żeby się dobrze trzymały, nie właziło powietrze i nie parciały?
#266726
solidnie odgrzeję kotleta :)

też mam wodę w klapie bagaznika (kombi). Ale jest to woda, nie płyn spryskiwaczy. Pojawia się tylko po opadach deszczu, wycieka wewnątrz, po plastiku i na uszczelkę.

Wilgoć zauważam też na łączeniu plastików - tak jakby ściekała z góry - co wyklucza raczej tę okrągłą uszczelkę przy wycieraczce.

Czy jest możliwe żeby przeciek szedł od tej górnej, trzeciej lampy stop? Wyciągałem ją niedawno żeby usunąć dwa miejsca korozji . Stara lampa miała już sparciałą uszczelkę, usunąłem ją i wsadizlem lampę zeby tylko była - do czasu zakupu nowej. Którą już zreszztą zamówilem.

Tyle ze sie zastanawiam - czy jest mozliwe zeby przeciek stamtąd? Lampa przeciez jest dość "głęboka" i az mi sie nie chce wierzyć zeby szła "do góry" i potem wewnątrz klapy.