Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By $iemi -  29 mar 2016, 8:29
 mazowieckie
#222064
adek pisze:Odkurzę temat i szybkie pytanko : czy podsufitka w MK5/MK6 w wersjach 3d i 5d jest taka sama ? Oczywiście będzie różnić się słupkami, ale chodzi mi o samą część poziomą.
Montowalem sufit z mk6 jakieś 2 miesiące temu. Różni się tylko przednimi słupkami w aso około 120 zł szt.
By Buczek21 -  14 cze 2016, 14:56
 śląskie
#231250
TomuŚ pisze:Mam pytanko do osoby która grzebała sie w podsufitce mianowicie, szukam wtyczek/złączek instalacji tylnej klapy... pomoże mi ktoś ustalić gdzie są???
Wtyczki są na słupku C po lewej stronie...+- w połowie słupka.
Żeby się do nich dostać musisz:
-wyciągnąć ten plastik w kształcie "u" co zasłania zamek,
-odkręcić parapet plastikowy,na której trzyma sie półka,
-odchylić dywanik z nadkola,
-i lekko odchylić górną tapicerkę-tą materiałową,zeby wyskoczyła z zapinek..
Awatar użytkownika
By pitt52 -  14 cze 2016, 20:27
 śląskie
#231290
Opowiadacie koledzy o antenach. Ja mam natomiast takie pytanie dotyczące tematu, czy demontował ktoś podsufitkę w Jettcie? Jakie są problemy z wydobyciem jej z auta? Pzdr
Awatar użytkownika
By pitt52 -  21 cze 2016, 14:14
 śląskie
#231975
pitt52 pisze:Opowiadacie koledzy o antenach. Ja mam natomiast takie pytanie dotyczące tematu, czy demontował ktoś podsufitkę w Jettcie? Jakie są problemy z wydobyciem jej z auta? Pzdr
Podsufitka wytargana. Wyjmowałem razem z tapicerem. Dużo roboty z tym nie ma. Najpierw trzeba zdemontować tunel pomiędzy fotelami i zdjąć jego przednią część bez podłokietnika. Następnie opuścić/rozłożyć fotele i porozkręcać wszystko na suficie. Trochę ciężko jest ją wydobyć, ale trochę manewrów i da się to zrobić przez prawe przednie drzwi. Wygięciu ulega tylny lewy narożnik podsufitki a więc uważajcie żeby go nie złamać. Za kilka dni ma być oklejona nowym materiałem i wtedy dam znać jak poszedł montaż. :roll:
Ostatnio zmieniony 21 cze 2016, 16:59 przez pitt52, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By TomuŚ -  21 cze 2016, 14:43
 pomorskie
#231979
pitt52 pisze:
pitt52 pisze:Opowiadacie koledzy o antenach. Ja mam natomiast takie pytanie dotyczące tematu, czy demontował ktoś podsufitkę w Jettcie? Jakie są problemy z wydobyciem jej z auta? Pzdr
Podsufitka wytargana. Wyjmowałem razem z tapicerem. Dużo roboty z tym nie ma. Najpierw trzeba zdemontować tunel pomiędzy fotelami i zdjąć jego przednią część bez podłokietnika. Następnie opuścić/rozłożyć fotele i porozkręcać wszystko na suficie. Trochę ciężko jest ją wydobyć, ale trochę manewrów i da się to zrobić. Wygięciu ulega tylny lewy narożnik podsufitki a więc uważajcie żeby go nie złamać. Za kilka dni ma być oklejona nowym materiałem i wtedy dam znać jak poszedł montaż. :roll:

dawaj znać jak najszybciej :)
w golfie zapewne bedzie łatwiej to ściągnąć, mnie by bardzo interesowało oklejenie tego na czarno :naughty: :naughty:
Awatar użytkownika
By pitt52 -  25 cze 2016, 14:54
 śląskie
#232383
Zrobione. W takim upale jednak nie polecam. Ze mnie i z tapicera pot lał się strumieniami, ale daliśmy radę. W Jettcie trzeba uważać przy wkładaniu tapicerki przez drzwi aby jej nie połamać. W temacie o naprawie podsufitki umieściłem zdjęcia. Cały koszt operacji łącznie z zakupem uszkodzonych kołków, pogubionych śrubek itp. wyniósł mnie nie całe 250 zł. Życzę powodzenia w walce z podsufitkami. Reszta tutaj:
http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=5 ... 82#p232382
By szukaj -  31 paź 2017, 15:59
 mazowieckie
#258308
Odgrzeje temat, ale chciałem się spytać czy podsufitka z golfa v 3 drzwiowego będzie pasowała do 5 drzwiowego?
Oraz czy wszystkie słupki będą pasować ?