Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By rondell -  13 lip 2011, 14:27
 zachodniopomorskie
#47379
Na innym forum czytalem o takim patencie - aby wkrecic byle jakiego sharka, jako atrape, a antene schowac w podsufitke. Ponoc dziala?
By stefdeath -  27 sty 2012, 10:55
 -------
#60733
Odgrzewam temat:) Może ktoś mi powie jaki numer powinien mieć ten rekin do golfa ? Bo na allegro widzę pełno numerów -
1K0 035 507 F
1K0 035 507 D
1K0 035 507 E
1K0 035 507 J
A może jeszcze jakiś inny?
czym one w ogóle się różnią?
Takie coś by było ok? http://moto.allegro.pl/antena-dachowa-p ... 36416.html" onclick="window.open(this.href);return false;
szukam tylko do samego radia - navi i telefonu nie mam :)
By mwsoft -  27 sty 2012, 11:44
 dolnośląskie
#60736
stefdeath pisze:Odgrzewam temat:) Może ktoś mi powie jaki numer powinien mieć ten rekin do golfa ? Bo na allegro widzę pełno numerów -
1K0 035 507 F
1K0 035 507 D
1K0 035 507 E
1K0 035 507 J
A może jeszcze jakiś inny?
czym one w ogóle się różnią?
Takie coś by było ok? http://moto.allegro.pl/antena-dachowa-p ... 36416.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
szukam tylko do samego radia - navi i telefonu nie mam :)
Większość rekinów nie jest wcale do radia... Anteny do FM/AM dalej pozostają w tylnej szybie.
Łatwe do wykombinowania po kolorach wtyczek:
- brązowe: GSM
- niebieskie: GPS
- zolte: webasto/telestart
- białe/brązowe: radio analogowe

Tutaj masz przykład anteny z FMem:
http://allegro.pl/antena-dachowa-rekin- ... 75796.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Na pewno chcesz takiego bata wozić wystającego z rekina? :)
Rekin sam w sobie ma za małe rozmiary żeby pomieścić sensowną antenę FM, dlatego większość jej po prostu nie ma.
A nawet jeśli znajdziesz jakiegoś nieoryg. rekina małego z FM, to ja bym sobie darował - na pewno lepiej odbierać nie będzie niż antena w klapie, a pewnie gorzej :)
By stefdeath -  27 sty 2012, 13:09
 -------
#60742
Noo i wszystko jasne. Wielkie dzięki mwsoft :) Moje pytanie się wzieło z tego, że brama garażowa rozwaliła mi gniazdo zwykłej anteny.
Pomyślałem że zmienię na jakaś krótszą - myślałem ze rekin będzie ok skoro radio odbiera nawet z wykręconym batem na mojej połamanej podstawie.
A jest coś krótszego niż seria co będzie pasowało? Wiem, że do leona 1m mozna było założyć krótką antenkę od hondy type r.
By mwsoft -  27 sty 2012, 13:17
 dolnośląskie
#60743
stefdeath pisze:Noo i wszystko jasne. Wielkie dzięki mwsoft :) Moje pytanie się wzieło z tego, że brama garażowa rozwaliła mi gniazdo zwykłej anteny.
Pomyślałem że zmienię na jakaś krótszą - myślałem ze rekin będzie ok skoro radio odbiera nawet z wykręconym batem na mojej połamanej podstawie.
A jest coś krótszego niż seria co będzie pasowało? Wiem, że do leona 1m mozna było założyć krótką antenkę od hondy type r.
No ten rekin z aukcji ma bacik 270mm, ale i tak średnio moim zdaniem to wygląda ;) To jest chyba ze skody patent...
Jak wygląda "seria"? Nigdy szczerze mówiąc nie widziałem gofra z batem na dachu - wydaje mi się że fabrycznie były tylko albo rekin mały (do navi/gsm) albo wcale. I antena FM zawsze w szybie tylnej.
Baty to chyba radosna twórczość polskich ASO i zakładów montujących radia.

Odbiera Ci dlatego, że radio ma dwa wejścia FM i AM+FM.
AM+FM jest zawsze podłączone do tylnej szyby, a samo FM można albo do szyby albo do bacika.
By stefdeath -  27 sty 2012, 13:39
 -------
#60748
mwsoft pisze:
stefdeath pisze:Noo i wszystko jasne. Wielkie dzięki mwsoft :) Moje pytanie się wzieło z tego, że brama garażowa rozwaliła mi gniazdo zwykłej anteny.
Pomyślałem że zmienię na jakaś krótszą - myślałem ze rekin będzie ok skoro radio odbiera nawet z wykręconym batem na mojej połamanej podstawie.
A jest coś krótszego niż seria co będzie pasowało? Wiem, że do leona 1m mozna było założyć krótką antenkę od hondy type r.
No ten rekin z aukcji ma bacik 270mm, ale i tak średnio moim zdaniem to wygląda ;) To jest chyba ze skody patent...
Jak wygląda "seria"? Nigdy szczerze mówiąc nie widziałem gofra z batem na dachu - wydaje mi się że fabrycznie były tylko albo rekin mały (do navi/gsm) albo wcale. I antena FM zawsze w szybie tylnej.
Baty to chyba radosna twórczość polskich ASO i zakładów montujących radia.

Odbiera Ci dlatego, że radio ma dwa wejścia FM i AM+FM.
AM+FM jest zawsze podłączone do tylnej szyby, a samo FM można albo do szyby albo do bacika.
moje auto to właśnie polski salon więc możliwe, że sami to montowali. Normalnie zacznę się chyba golfom przyglądać :)
Podsumowując wychodzi na to, że jakbym to FM podpiął do szyby w jakiś sposób to mógłbym sobie na dachu atrapę postawić nawet z jakiegoś najtańszego chińskiego rekina - żeby tylko dziure w dachu zasłonić :) Tylko czy od tej szyby leci u mnie jakaś wtyczka do podpięcia tego FM
By mwsoft -  27 sty 2012, 14:18
 dolnośląskie
#60753
stefdeath pisze: Tylko czy od tej szyby leci u mnie jakaś wtyczka do podpięcia tego FM
Musiałbyś zdjąć osłonę prawego tylnego słupka. Tam są wszystkie kostki połączeniowe. Jeśli znajdziesz wolną wtyczkę z kablem który idzie do klapy to zapewne jest to odpięta jedna z anten.

Rondell
No ciekawa ta antenka.. tylko pytanie czy gwint pasuje do tych rekinów z gniazdem do przykręcenia.
By stefdeath -  27 sty 2012, 14:35
 -------
#60755
mwsoft pisze:
stefdeath pisze: Tylko czy od tej szyby leci u mnie jakaś wtyczka do podpięcia tego FM
Musiałbyś zdjąć osłonę prawego tylnego słupka. Tam są wszystkie kostki połączeniowe. Jeśli znajdziesz wolną wtyczkę z kablem który idzie do klapy to zapewne jest to odpięta jedna z anten.

Rondell
No ciekawa ta antenka.. tylko pytanie czy gwint pasuje do tych rekinów z gniazdem do przykręcenia.
Co do tej małej antenki to ona jest zapewne nie do rekina tylko do zwykłego gniazda pod bat z gwintem M5 czy M6 nie pamiętam już. I takie coś by mnie urządzało :)
Dzięki panowie
Awatar użytkownika
By krz_p -  27 sty 2012, 15:17
 wielkopolskie
#60767
mwsoft pisze:Nigdy szczerze mówiąc nie widziałem gofra z batem na dachu - wydaje mi się że fabrycznie były tylko albo rekin mały (do navi/gsm) albo wcale. I antena FM zawsze w szybie tylnej.
Baty to chyba radosna twórczość polskich ASO i zakładów montujących radia.
mało widziałeś
od roku modelowego 2007 zamiast anteny w szybie był bacik
nie była to niczyja radosna twórczość, tylko fabryczne rozwiązanie
By mwsoft -  27 sty 2012, 15:59
 dolnośląskie
#60771
krz_p pisze: mało widziałeś
od roku modelowego 2007 zamiast anteny w szybie był bacik
nie była to niczyja radosna twórczość, tylko fabryczne rozwiązanie
Widać same stare golfy mijam na ulicy :D
Spoko, poszukałem na szybko na allegro i już wiem jak to wygląda.

Nie zmienia to faktu że druga antena AM+FM dalej siedzi w szybie.
W ELSIE niby na schemacie w 2008 dalej drugi kabelek jest wyprowadzony z szyby, ale wątpię żeby sobie pozwolili na taką rozrzutność w rzeczywistości ;)

Chyba najelegantszym rozwiązaniem będzie jednak wymiana gniazda i instalacja mniejszego bacika :)
By stefdeath -  27 sty 2012, 16:44
 -------
#60775
krz_p pisze:
mwsoft pisze:Nigdy szczerze mówiąc nie widziałem gofra z batem na dachu - wydaje mi się że fabrycznie były tylko albo rekin mały (do navi/gsm) albo wcale. I antena FM zawsze w szybie tylnej.
Baty to chyba radosna twórczość polskich ASO i zakładów montujących radia.
mało widziałeś
od roku modelowego 2007 zamiast anteny w szybie był bacik
nie była to niczyja radosna twórczość, tylko fabryczne rozwiązanie
A nie od 2006r? Mój gofer to MY2006 i mam bata.
By rondell -  27 sty 2012, 16:49
 zachodniopomorskie
#60776
Ta antenka, której nr podesłałem pochodzi ponoć z Sharana? Ale nie jestem pewien. No i nie widziałem ich za wiele? Samemu teraz mam wykręcony bat i na szybko była wkręcona śrubka z oringiem i tak zostało. Nadal jestem dalej za tym, aby kupić w ASO atrapę anteny w kształcie rekinka za ok 50-60zł, a antenę przykleić do podsufitki od wewnątrz.