Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By adamo -  13 mar 2011, 10:48
 -------
#39834
Witam. Czy ktoś przerabiał temat ściągania podsufitki w mk5?
Chcę zamontować antenę gps rekina i trzeba to jakoś zamontować i przeciągnąć kable, a z podsufitką będzie to problem.
Jak wygląda zamontowanie podsufitki? Na pewno trzeba ściągnąć wszystkie 6 słupków, ale co dalej?
Awatar użytkownika
By krz_p -  13 mar 2011, 11:14
 wielkopolskie
#39839
nie ma potrzeby demontowania całej podsufitki w przypadku montażu/demontażu anteny
od tyłu można się doniej dostać
gdzieś na vortexie widzialem opis jak to zrobić, poszukaj, na pewno wiele wyjaśni
By adamo -  13 mar 2011, 12:35
 -------
#39844
Wielkie dzięki:)
A czy ktoś z forum ma zamontowaną taką antenkę?
Chodziłoby mi o zmierzenie w jakim miejscu jest antena od tyłu dachu.
By furbs -  13 mar 2011, 12:37
 -------
#39845
Ja właśnie wróciłem z dworu z wymiany antenki dachowej na Sirio Triflex. Powiem Ci, że sprawa jest bardzo prosta... Tak krótko w skrócie:
1. Zdemontować tylną listwę na łączeniu dachu i podsufitki - jest na takich metalowych zatrzaskach na wcisk - trzeba użyć siły...
2. Otworzyć siedzenia jak do przewozu bagażu i tam w okolicach tych drutów co się oparcia o nie zatrzaskują jest zaślepka a pod nią po dwie śrubki - odkręcić obie.
3. Z drugiej strony, czyli od strony klapy, półeczka na której opiera się półka jest przykręcona śrubą kilka cm pod zaślepką która kryje również zamek klapy. Dobrze by było gdybyś odpiął z zatrzasków tylko pionowe części tego plastiku osłaniającego bagażnik od tyłu - da się i odkręcił śrubki pod nimi.
4. Po odkręceniu śrubek z pkt 2 i 3 bez większego problemu zdemontujesz półeczki na których układa się półka bagażnika - trzymają się na 3 kołkach takich po kilka cm - jak będziesz ściągał to będzie takie jakby strzelanie.
5. Zdemontować zaślepki 'airbag' z tylnych słupków i pod nimi dość głęboko jest śrubka na torx - wykręcić, uważając żeby nie poleciała gdzie na dół.
6. Po odkręceniu śrubek z pkt 5 zdemontujesz osłonki słupków. Są na innych kołkach niż półka boczna - łatwiej złazi. Jeśli nie ściągniesz półeczek pod półkę to będzie ciężko to zrobić.
7. Odkręcasz rączki do trzymania się dla siedzących na tylnej kanapie - po 2 torxy na stronę.

W tym momencie masz już możliwość dostania się do anteny. Nie przesadź z siłą odchylania podsufitki, bo jest ona bardzo wrażliwa i potrafi się przełamać i zostaje ślad. Przy demontowaniu osłon słupków myj często ręce bo się cholernie łatwo brudzą.
Gdybyś miał pytania pisz. Postaram się odpowiedzieć...

PS. Zdjęcia z linku pięknie to obrazują.
By rondell -  12 lip 2011, 20:47
 zachodniopomorskie
#47334
Nie chcę zakładać nowego tematu, zapytam tutaj, jeśli pozwolicie?
Posiadam w swoim Gulfie normalną antenę, nie posiadam nawigacji. Czy jak zamontuję u siebie antenę 'rekina', zamiast zwykłego bata, to będzie ona dalej spełniała swoją funkcję, czyli odbierała fale radiowe?
Wynająłem dzisiaj garaż, dosyć nisko są osadzone drzwi i jak wjeżdżam, to zahaczam zwykłą anteną o te drzwi, nie chcę jej kiedyś urwać.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  12 lip 2011, 21:17
 małopolskie
#47338
urwać raczej jej nie powinieneś, zawsze możesz założyć antenę od najnowszego polo (gruba i krótka)
By rondell -  12 lip 2011, 21:36
 zachodniopomorskie
#47341
Krzycho pisze:zawsze możesz założyć antenę od najnowszego polo (gruba i krótka)
Wolałbym tego 'rekina' ;) Tym na pewno o nic nie będę haczył.
By Pidzers -  13 lip 2011, 10:59
 dolnośląskie
#47368
Skoro w innych golfach radia działają to i u Ciebie będzie :mrgreen:
Rozepnij z tyłu podsufitkę i sprawdź jakie masz u siebie końcówki, żeby bubla nie kupić :)
(i zwróć uwagę na wtyczki w rekinie: są takie bez gps tylko radio i tel itp... a jak wkładać to na bogato)
By rondell -  13 lip 2011, 11:24
 zachodniopomorskie
#47372
Hehe, no pewnie, nigdy nie wiadomo, co mi przyjdzie kiedyś do głowy? ;)
Ok dzięki! Tak właśnie myślałem, że któraś z wtyczek musi być od radia. Czyli ta 'highline' powinna mieć 3 wtyczki, jeśli dobrze rozumiem (radio, tel, gps)? Jakiego koloru jest ta od radia w takim razie? O ile ktoś się w ogóle orientuje? :)