Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By dziii -  24 maja 2011, 22:18
 wielkopolskie
#44822
Witam chciałbym się podzielić tym co zrobiłem a więc tak:

Każdy z nas pewnie ma ten sam problem, a dokładniej chodzi o odrapane, zarysowane i zniszczone elementy wykończenia naszych golfów ( elementy które są pokryte gumową jakby powłoką )

Jeżeli chcemy się tego pozbyć to robimy tak:

Wyciągamy element ( ja robiłem np. panel od otwierania szyb od strony kierowcy )

rozbieramy go i bierzemy się za szlifowanie :)

Zaczynamy od papieru ściernego 800 wszystko robimy oczywiście na mokro wody nie żałować :)

jest to dość praco chłonne ale opłaca się nie spieszymy się i nie trzemy mocno w jednym miejscu, najpierw zejdzie nam pierwsza warstwa ( ta niby guma ) pod tym jest czarny podkład - Ważne !!! bo jest jeszcze inna metoda ( jeżeli chcemy uzyskać czarny kolor matowy to robimy tak : zamiast papieru ściernego używamy rozpuszczalnika i tą gumową powłokę zmywamy wtedy uzyskamy czarny kolor matowy tylko jest jedna dość istotna sprawa ta metoda musi być robiona bardzo starannie bo jest bardzo łatwo przetrzeć ten czarny podkład i cała nasza praca wtedy pójdzie na marne :( ) wracając do metody pierwszej czyli z papierem ściernym to ścieramy tą gumową powłokę uzyskujemy czarny podkład i trzemy dalej aż zacznie ten czarny kolor schodzić wtedy zetrzemy panel do gołego plastiku kolor szary. Jeżeli mamy już cały panel starty do gołego plastiku papierem 800 bierzmy papier drobniejszy czyli 2000 no i trzemy nasz cały panel od nowa i to bardzo starannie żeby wszystkie głębokie rysy zeszły jeżeli po wyschnięciu z wody widzimy na powierzchni panela bardzo gładką powierzchnię to na sam koniec bierzemy pastę np. tępo i szmatkę i zaczynamy polerować do takiego momentu że rysy znikną a znikną napewno :) nom jak to skończymy to mamy już wszystko zrobione i pozostanie nam tylko zamontować panel z powrotem :) w razie pytań piszcie pozdrawiam

oto zdjęcie zrobiłem połowę żeby było widać różnicę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
By Forest -  26 maja 2011, 14:32
 wielkopolskie
#44958
A mnie się wydaje, że trzeba mieć ręce z papieru ściernego, żeby zniszczyć te elementy. Wiem, że w Golfie 4 ten plastik się łuszczył, ale w Golfie 5 jest to solidniejsze, przynajmniej mnie się tak wydaje i przynajmniej w moim Golfie jest to dość twarde na zniszczenia.
#44967
Krzycho pisze: może to wszystko zależy od rocznika auta??

nic nie zależy od rocznika, od 2003 do 2008 uchwyty są wykonane identycznie, i wcale nie są lepiej wykonane niż w Mk4, mi dzieciak paznokciami załatwił uchwyt po stronie pasażera w przysłowiową sekundę :lol:
#44968
Forest pisze:No wlasnie nie ma problemu, probowalem w niewidocznym miejscu i sie nie rysuje. Moze pod koniec produkcji cos zmienili?

to spróbuj w widocznym :D a najlepiej daj spróbować dzieciakom albo kobiecie z długimi paznokciami bo zapewne używasz do tego za mało "niutonów" :wink: