Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
#45016
K_R_I_S pisze:pszczolek, pokaż proszę fotkę jak wygląda u Ciebie to piano black?

Też się zastanawiałem nad tym tematem ale zmywanie rozpuszczalnikiem a tym bardziej matowanie papierem ściernym nie wchodzi w grę. Najlepiej byłoby polakierować (chociaż wtedy pozostaje kwestia zarysowań) lub okleić folią termokurczliwą (czarną lub carbon).

Co wy na to?
Przerabiał już ktoś ten temat?

I najważniejsze, czy jest gdzieś tutorial jak się dobrać do klamek?

myślę że można polakierować wprost na tę gumowaną powłokę, co do polerowania to rozpuszczalnikiem idzie w miarę OK, zdecydowanie lepiej niż papierem, no ale trochę trzeba szmatką szorować, oklejone folią już gdzieś widziałem, mam stary uchwyt i resztkę folii szczotkowane aluminium, muszę spróbować, ale na pewno ciężko będzie dokładnie zrobić te wgłębienia na przyciski podnoszenia szyb
Awatar użytkownika
By K_R_I_S -  27 maja 2011, 21:06
 śląskie
#45042
mettenos pisze: myślę że można polakierować wprost na tę gumowaną powłokę, co do polerowania to rozpuszczalnikiem idzie w miarę OK, zdecydowanie lepiej niż papierem, no ale trochę trzeba szmatką szorować, oklejone folią już gdzieś widziałem, mam stary uchwyt i resztkę folii szczotkowane aluminium, muszę spróbować, ale na pewno ciężko będzie dokładnie zrobić te wgłębienia na przyciski podnoszenia szyb
No właśnie nie do końca, jeśli masz na myśli zwykłą folie to takie skomplikowane kształty mogą stanowić problem, ale coz folia termoplastyczną?
Taką jak do foliowania samochodów. Podobno można ją podgrzać opalarką, dobrze dopasować bo jest rozciągliwa i po wystudzeniu pozostaje w swoim kształcie. Jedyny minus to cena bo ok. 40-50zł za 0,5m2.
Niestety nie mam żadnego doświatczenia z tego typu foliami, dlatego pytałem o Wasze doświadczenia.
Awatar użytkownika
By fredric -  27 maja 2011, 21:32
 mazowieckie
#45045
Na spocie jak się ostatnio widzieliśmy to przez chwilkę widziałem pszczołka polakierowane elementy.
I wieczorem wyglądało zajebiaszczo, ogólnie efekt fajny tylko ciekaw jestem jak w słońcu czy za bardzo nie odbija bo się błyszczało jak nie powiem komu co na wiosnę.
#45265
W passatach też plastiki były pokrywane tą farbą gumową, natomiast mój kumpel ma paska z 2010 roku w wersji highline no i już tam plastiki są gołe (nie malowane). Podobnie wyglądają jak u kolegi dzii po obdrapaniu, może troszeczkę mniej się błyszczą.

Ja u siebie mam ten sam problem, jak się auto nagrzeje to farba staje się strasznie podatna na każde zatarcie mechaniczne. Jednym słowem nędza.
#47872
Zastanawia mnie jedna rzecz.

Dzisiaj kupiłem maskownicę na rączkę do Polo co prawda ale w swoim mam normalne plastiki. Zarówno z od strony kierowcy jak i pasażera miałem zwykły plastik. Ładny, matowy, bez tej badziwnej gumy. Otwieram opakowanie i co widzę: nowa rączka jest w gumie...
Czyżby występowały w odmianach z i bez? Sklep gajosa wyrzucił mi dwa typy ale oba czarny satyna. Na zamówionym mam dopisane 01C oprócz numeru, czyli określenie koloru. Może to określać tą powłokę?
#108701
ja osobiście ściągałem wodnymi papierami ściernymi tą gumową powłokę i na to ok. 4-5 warstw lakieru do plastików firmy BOLL (lakier do zderzaków plastikowych dostępny w 3 kolorach), 1 puszka spokojnie wystarcza na zrobienie w kilku warstwach kombletu 4 drzwi. tanio i efekt super, farba trzyma się elegancko, zero odprysków i zarysowań, lepiej niż oryginał, odcień pasuje mi do wnętrza - jasno szary. POLECAM
#108745
Ja malowałem własnie jedna rączke na jesień a rączkę kierowcy w lato i efekt super.
Tez użyłem spraju do zderzaków boll ale na zakończenie prac psikłem to jeszcze lekko bezbarwnym aby lepiej chroniło przed zadrapaniami.
Nie nawaliłe tego dużo żeby było szkliste ale aby tylko dało warstewkę ochronna.
Efekt w skali do 10 daje na 8.

Ale wydaje mi się że łasdniej by wyglądało jak by sie zdarło to papierem sciernym a potem wypolerowało.