Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
#261447
To i ja jako świeżak w golfach, coś podpowiem, bo mam w takich robotach spore doświadczenie.
Te gumy są w wielu autach i niektórym, jeśli dbają, to służą latami, ale jak ktoś jest niechlujem, to porysowane gumy dodają lat.. Właśnie zrobiłem ta operację w golfie żony.
Wykręcamy wszystkie poniszczone plastiki, wkładamy je do miski i zalewamy wrzątkiem, proponuję zostawić je na pół godziny i co 10 minut dolewać wrzątek. Po kilku minutach bierzemy gąbkę do naczyń i tą ostrą stroną jedziemy po gumie, gwarantuję, że będziecie zdziwieni jak łatwo odchodzi.
Po wyczyszczeniu pozostaną rysy i tu macie dwie drogi.
1. Szlifujecie papierem wodnym 2000 i pastą tempo, żeby pozostał ładny goły plastik.
2. Malujecie.
Ja chciałem użyć bola do zderzaków, ale w sklepie z lakierami gość doradził mi spray do plastików, zostawiający delikatną strukturę, dzięki czemu zakrywa wszystkie rysy i niedociągnięcia przy usuwaniu gumy w zakątkach przełączników do szyb.
Nie mam zdjęć, ale moim zdaniem, mojej żony i kilku sąsiadów, wyszło rewelacyjnie.
Podpowiedź: rączka przy kierowcy jest na zatrzaskach, wystarczy ją podważyć i wyjdzie, rączki od pasażera i w tylnych drzwiach są przykręcone, trzeba zdejmować boczki, ale to nie problem, łatwo idzie.
Jeśli ktoś będzie chciał dokładniejszą instrukcję, to proszę dać znać.
By wojtek-e30 -  27 sty 2018, 9:35
 warmińsko-mazurskie
#261448
Boll i inne spraye do plastików to jest półśrodek delikatnie powiedziawszy, duża lipa lepiej pasuje.
Szkoda naszej roboty i czasu, jak już robić to porządnie albo właśnie szlifując, polerując albo malując ale u lakiernika.
Boll schodzi pod paznokciem więc pod elementy które dotykamy/używamy często nie ma sensu.
#265940
Mam taki problem że chciałem zetrzeć tą gumę z uchwytu pasażera i okazało się że tak starłem aż do plastiku i teraz jest jeszcze gorzej niż było bo mam szarą plamę wytartą nie wiem co z tym zrobić, malować czy kupować nowe jak kupować to gdzie żeby pasowało