Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By grzedo -  08 paź 2011, 14:28
 pomorskie
#50967
witam
potrzebuje pomocy od dzisiaj mam w aucie piekarnik cały czas z nawiewu dmucha gorące powietrze

po podpięciu vcdsa mam błąd silniczek klapy nastawczej temperatury v68

gdzie go szukać był bym wieczny za jakieś zdjęcie

i czy można go naprawić?
By Bolek10 -  10 lis 2011, 15:41
 śląskie
#53783
Witam,

Panowie, nie jest takie proste podejście jakby się mogło wydawać do tego silniczka (lewego). Wiem, bo sam niestety, zupełnie niepotrzebnie zdejmowałem cały kokpit by się dobrać do climatronika (ok. 2 dni roboty). W moim przypadku chłodziła tylko lewa strona pojazdu - powód - mała ilość czynnika chłodniczego.

Jednakże tak jak kolega kuba94 napisał - musisz wymontować tę lewą osłonę - i tam już będzie można zobaczyć jak pracuje dźwignia łącząca silniczek z klapami powietrznymi (osią klapy).
Wymontowanie samego silniczka wymaga niestety wymontowania metalowej osłony (podpórki), która jest przykręcona trzema śrubami. I tu zaczynają się schody... By odkręcić bodajże jedną z nich musisz wymontować kolejną część ale żeby tę część wymontować musisz odkręcić jeszcze inną, itd, itd...

Jeśli chodzi o prawą stronę to już jest wygodniej - "wystarczy" zdjąć przedni schowek odkręcając szereg śrubek, odłączyć przewody lampki, przewodu klimatyzowanego schowka (1 przewód), poodkręcać prawy (bodajże są zatrzaski) przedni boczek, prawy przedni dolny słupek (osłona słupka) - operacje te mają na celu ułatwienie wyjęcia schowka.
Mogłem oczywiście coś pominąć więc proszę z góry wybaczyć - prace wykonywałem w czerwcu/lipcu tego roku.