Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
przez poek -  18 sie 2010, 12:27
 ┼Ťl─ůskie
Orientujecie si─Ö czy mo┼╝na do┼éo┼╝y─ç same maty grzewcze do foteli? Jak tak to kto┼Ť mo┼╝e chce sprzedac? ;)
Ogólnie to cięzko znaleźć na allegro fotele z podgrzewaniem, w dodatku chciałbym takie jak mam aktualnie (szare w kropki, napisz airbag na "metce", szuflada pod spodem.....no i ogrzewane)
Zima idzie..chciałbym dołożyć grzanie tyłka.
przez Pidzers -  18 sie 2010, 12:40
 dolno┼Ťl─ůskie
Maty w Aso dro┼╝ej ni┼╝ nowe fotele z grzaniem ;)
Co do pod┼é─ůczenia, by┼éo na forum, potrzebny modu┼é Klimatronika z potencjometrami do siedze┼ä- jak nie masz climatronic'a du┼╝o zachodu. Ja je┼╝d┼╝e z niepod┼é─ůczonymi i jescze paru user'├│w :))

PS: co do mat, to mam komplet poszy─ç z passka z matami i wi─ůzkami- nowe w dobrej cenie jak cos to pisz pw (zapewne da sie przeszczep zrobi─ç)
przez poek -  18 sie 2010, 14:03
 ┼Ťl─ůskie
Mam climatronic i z tego co wyczytałem to potrzebuję panel, kabel i siedzenia z grzaniem....o ile kabel i panel to nie problem, to z siedzeniami kłopot...

EDIT:

Orientuje się ktos czy można przeszczepić maty z passata do siedzeń golfa V? Wyszło by taniej...
przez poek -  04 wrz 2010, 21:12
 ┼Ťl─ůskie
Założenie: kupuję siedzenia z grzaniem. Tapicerka mi nie odpowiada. Da sięprzełożyć same maty grzewcze do moich siedzeń? Ewentualnie samo poszycie z moich siedzeń do zakupionych z grzaniem.
Da się taki przeszczepik zrobić? Zakładam że tak, ale wolę zapytać zanim wydam kasę na siedzenia.

A mo┼╝e kto┼Ť ma do sprzedania maty/siedzenia z matami grzewczymi?
Awatar u┼╝ytkownika
przez Tyson -  05 wrz 2010, 16:36
 mazowieckie
tyle zachodu, żeby grzać tyłek? przecież to nie zdrowe dla facetów!
przez poek -  05 wrz 2010, 20:32
 ┼Ťl─ůskie
Potomka ju┼╝ mam, wi─Öc mog─Ö grza─ç... ;p

Roboty nie jest dużo, interesuje mnie tylko kwestia czy da się przełożyć samo poszycie zewnętrzne w siedzeniach.
przez KociaK -  29 lis 2010, 17:32
 -------
Witam,
Przepraszam że odgrzebuje temat ale za oknem taka pogoda że taki bajer by się przydał:P
Czy kto┼Ť z user-├│w zrobi┼é sobie takie grzanie?
Przyznam si─Ö ┼╝e troch─Ö zacz─ů┼éem si─Ö interesowa─ç tym tematem:p
Kupi┼éem ju┼╝ panel klimatronic z opcj─ů do siedze┼ä, zrobi┼éem wst─Öpne rozeznanie za matami ale one s─ů tak drogie albo ich brak na alledrogo ┼╝e chyba lepiej kupi─ç ca┼ée siedzenia:P W┼éa┼Ťnie patrzy┼éem na alledrogo za siedzeniami i mo┼╝na w dobrej cenie znale┼║─ç takie z grzaniem ale od touran-a, z tego co wiem s─ů tam maty ale przyszywane:/ jestem ciekaw czy mo┼╝na je jako┼Ť wymontowa─ç i prze┼éo┼╝y─ç do siedze┼ä od mk5?
Je┼Ťli kto┼Ť ma jakie┼Ť info na ten temat to prosz─Ö o jakie┼Ť wskaz├│wki.
"Pidzers" chyba Ty chcia┼ée┼Ť za┼éo┼╝y─ç takie grzanie, napiszesz co stan─Ö┼éo na przeszkodzie?
Pozdro
Awatar u┼╝ytkownika
przez Forest -  29 lis 2010, 17:50
 wielkopolskie
Tysonq pisze:tyle zachodu, żeby grzać tyłek? przecież to nie zdrowe dla facetów!
Trzeba umie─ç z tego korzysta─ç. W┼é─ůcza si─Ö to na par─Ö minut jak jest siedzenie zgrabia┼ée od zimna. Jak si─Ö troch─Ö rozgrzeje to si─Ö wy┼é─ůcza i tyle. A co, niekt├│rzy jajecznice robi─ů czy jak? :D
Awatar u┼╝ytkownika
przez fredric -  29 lis 2010, 18:10
 mazowieckie
Powiem wam że nie ma co się bać jakby to było aż tak niezdrowe to 90% skandynawskich facetów nie miałaby dzieci.
A tu prawie 99% aut ma grzanie tyłka.
przez Pidzers -  29 lis 2010, 18:18
 dolno┼Ťl─ůskie
KociaK pisze: "Pidzers" chyba Ty chcia┼ée┼Ť za┼éo┼╝y─ç takie grzanie, napiszesz co stan─Ö┼éo na przeszkodzie?
Pozdro
Jeszcze do ko┼äca nie ogarn─ů┼éem, ale jestem na dobrej drodze ;)
Wi─ůzka przysz┼éa z kufatec'a i na jej podstawie powsta┼éa druga, dla kolegi, z kt├│rym ca┼ée przedsi─Öwzi─Öcie by┼éo robione :)
Zaznacz─Ö, ┼╝e roboty przy siedziskach nie ma na 5min, lecz na pare ┼éadnych godzin, coby ca┼éo┼Ť─ç estetycznie wygl─ůda┼éa :D

1. Pierwsze od czego trzeba zacz─ů─ç, to wiedzie─ç co z czym po┼é─ůczy─ç, gdzie si─Ö wpi─ů─ç i kt├│r─Ödy co pu┼Ťci─ç...
W ASO odpowied┼║ jak─ů otrzyma┼éem na pyt. czy zamontuj─ů wi─ůzk─Ö grzania siedze┼ä to: jak nie by┼éo seryjnie, to trzeba ca┼é─ů instalacje elektryczn─ů auta zmienia─ç, nie da si─Ö do┼éo┼╝y─ç tylko wi─ůzki do siedze┼ä.... koszta takiej zabawy jak sami pewnie si─Ö domy┼Ťlacie nieziemskie i tydzie┼ä bez auta :lol: . Jeszcze wi─Ökszej motywacji nabra┼éem :)
2. Jak rozkminili┼Ťmy wi─ůzk─Ö, gdzie co idzie i co z czym po┼é─ůczy─ç, pozostaje estetycznie pu┼Ťci─ç kabelek po aucie i popodpina─ç piny w odpowiednie miejsca...
3. Aktywacja Vagiem- konieczno┼Ť─ç, a mianowicie:
09-Centralna elektryka --> Byte 02 --> Bit 07 grzane siedziska
4. Wi─ůzka w zale┼╝no┼Ťci od rocznika si─Ö r├│┼╝ni umiejscowieniem pin├│w itp....

....cdn w mojej kartotece, jak ju┼╝ ogarn─Ö
PS: jakby kto┼Ť by┼é ogarni─Öty w tym temacie, to ch─Ötnie bym pogada┼é :mrgreen:
przez pagong -  29 lis 2010, 20:37
 podlaskie
rowniez jestem zainteresowany tym tematem chcialbym zamontowac skorzane fotele z grzaniem tylka ale wlasnie przeraza mnie czy na pewno sie da zrobci grzanie i czy bedzie to funkcjonowalo tak jak seryjnie....
Awatar u┼╝ytkownika
przez fredric -  29 lis 2010, 21:54
 mazowieckie
awaryjnym rozwi─ůzaniem jest zamontowanie regulacji na obudowie fotela tam gdzie elektryka, mo┼╝na do tego u┼╝y─ç potencjometra do grzania foteli jak w golfie 4. Nie ukrywam ┼╝e prawdopodobnie tak zrobi─Ö, najtaniej wyjdzie przynajmniej m├│j elektryk tak twierdzi.
Awatar u┼╝ytkownika
przez fredric -  29 lis 2010, 22:19
 mazowieckie
snap pisze:a wiazke masz i maty ?
mam ca┼ée sk├│rzane wn─Ötrze z grzanymi fotelami i fotel kierowcy ma elektryczn─ů regulacje oparcia.
Wi─ůzki nie mam dlatego p├│jd─Ö ta┼äszym rozwi─ůzaniem.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18