Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By szukaj -  18 wrz 2019, 23:18
 mazowieckie
#277054
Mam pytanie ponieważ na schemacie jest ze powinienem wpiąć się w bezpiecznik nr 37. Ale jest problem ponieważ nie mam w nim kabla z napięciem. Skąd go mogę ,, pociągnąć" ?

Obrazek
Obrazek
By fazer -  23 wrz 2019, 14:16
 podlaskie
#277192
WITAM
Mostek zwierający ma numer 1K0 937 524 .W ASO jest dostępny razem z przewodem ale bez tego pinu na końcu .Zaś sam pin można kupić z przewodem ale nie wiem jaki ma numer .Musisz szukać używanego ,bo z tego co kojarzę to cena w ASO jakieś 50 -60 zł .

pozdrawiam
By fazer -  23 sty 2020, 17:50
 podlaskie
#279667
Witam
Czy maty z przednich foteli z golfa 5 są takie same jak w golfie 6 ?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

By fazer -  03 lut 2020, 17:01
 podlaskie
#279855
Witam
Wyprułem maty z siedzeń bo tapicerka była zajechana .Czy da się je wstawić jakoś bez wszywania w obecną tapicerkę ?? Można wyciąć w macie otwór tak żeby przełożyć listwę ? Ktoś wstawiał maty do istniejącej tapicerki bez wszywania ?
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
By xSoniak -  06 mar 2022, 16:28
 dolnośląskie
#288481
Witam, odkopuję temat ponieważ potrzebuję porady w sprawie foteli. Mój Golf (1 połowa 2006r.) Grzanie fabryczne (Climatronik+Grzanie siedzeń) Spaliły mi się maty przepalając materiał. Po poszukiwaniach dowiedziałem się, że mogę wsadzić fotele z golfa 6.
Wiem że łączy się to ze zmianą wtyczek Airbagu oraz (i tu mam problem) wiązki grzania siedzeń wiem, że temat wałkowany w kilku wątkach jednak wiele kończy się informacją np. "Rozwiązane na PW". Więc sprecyzuję pytania.

Czy przerabiać wtyczki airbagu muszę i w instalacji w samochodzie czy tylko fotelach? a jeśli tylko w jednym miejscu to lepiej zrobić to w instalacji z fotela czy samochodu?

Czy wystarczy wiązkę (bez mat) wyciągnąć z moich foteli aktualnych (GOAL moduł u kierowcy i pasażera) i wsadzić zamiast tej nowej w fotelach z golfa 6 (tych z 1 modułem)?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  06 mar 2022, 19:15
 śląskie
#288482
Ja wtyczki airbag uciąłem w podłodze. Ale od strony wtyczki foteli jest łatwiej. Bez różnicy.
Co do przełożenia instalacji grzania to jeśli wtyczki od mat sa takie same to musi być ok.
By demolidero -  16 kwie 2022, 9:02
 łódzkie
#288760
Cześć wszystkim.
Jako, że przymierzam się do wymiany foteli w swoim golfie, a nie chce zakładać nowego tematu, to mam pytanie do Was. Mój golf jest z 2006 roku. Same fotele, a przynajmniej ten pasażera jest z końca 2005 roku. Oczywiście obydwa są podgrzewane i działają.
Wiem, że między 2006, a 2007 rokiem była zmiana podgrzewania foteli. Chcąc się zorientować jakich dokładnie rocznikowo foteli muszę szukać, zajrzałem pod swoje. Pod fotelem kierowcy widzę charakterystyczny moduł/przekaźnik grzania fotela, ale za to pod fotelem pasażera go już nie widzę (przynajmniej ja :cool: )
I tu pojawia się moje pytanie. Więc skoro fotel niby jest z końca 2005 roku, to powinien tam być także moduł, w tym samym miejscu co u kierowcy? No chyba że ktoś już tam coś działał przede mną, bo oczywiście nie mam go od nowości :tooth:
Dołączam zdjęcia spodu fotela pasażera, jak i samych wtyczek, które "wchodzą" w podłogę. (pod schowkiem/szufladą nie ma niczego). Jeżeli mógłby ktoś zerknąć i ocenić, czy jest tam ten moduł, czy nie, to będę wdzięczny.
Dzięki z góry za pomoc! Pozdrawiam :hi:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By xSoniak -  16 kwie 2022, 10:03
 dolnośląskie
#288761
Nie dawno miał identyczną sytuację, w twoim wypadku wiązka w samochodzie przyszykowana fabrycznie na fotele po 2006 mimo produkcji pod koniec 2005. Szukaj bezproblemowo z Golfa 6 podgrzewane. Nawet kostka od AirBagu jest nowa mimo starych kolorów kabli.

Fotele po 2006 z jednym modułem będą pasować p&p. :super:
By demolidero -  16 kwie 2022, 10:31
 łódzkie
#288762
@xSoniak Wielkie dzięki za rozwianie wątpliwości! :super:
Pozdrawiam! :hi:

Edit:
Jeszcze tylko dopytam. By fotele z anglika (bo jest ich najwięcej na portalach aukcyjnych) miały jakikolwiek sens, to musiałbym:
1. Podmienić maty zajętości foteli? Bądź wypiąć przewód zajętości fotela, tak?
2. Podmienić poduszki Airbag? Czy bez tego by się jakoś obyło?
Sorki jeżeli już były odpowiedzi udzielone w tym temacie na te pytania :burp:
Pozdrawiam! :hi:
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19