Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By szukaj -  24 lis 2016, 11:23
 mazowieckie
#243347
tajpej pisze:gąbce nic się nie stanie nic się nie zapali jeśli dobrze zamontujesz maty
Dzieki za odpowiedz.

Tapicerce tez nic? W jakim sensie dobrze ? Dobra stroną czy musze czyms odseparować ? Wolę się upewnić zanim kupie.
Awatar użytkownika
By tajpej -  24 lis 2016, 11:33
 małopolskie
#243348
tapicerce też nic się nie stanie
o to chodzi że oryginalnie maty są wszywane końcami i na środku w tapicerkę żeby się nie przesuwały podczas
użytkowania bo się przetrą druciki w macie i zrobi się zwarcie
ja osobiście jak montowałem na taśmę dwustronną do gąbki w fotelu i wszystko jest ok
Awatar użytkownika
By sopel_95 -  06 gru 2016, 21:29
 mazowieckie
#243889
Witam, mam pytanie odnośnie tego schematu :
Obrazek

Ten plus po stacyjce, który będzie zamontowany na pozycji 37 w skrzynce bezpieczeników. Skąd wziąć tego plusa aby nic nie popalić ?? Tam do skrzynki bezpieczników dochodzi jakiś przewód z którego można brać prąd pod bezpiecznik ?? Jak jest to rozwiązane fabrycznie ?? :)
Dzięki za podpowiedzi
By golfer_1984 -  11 gru 2016, 19:01
 podkarpackie
#244179
Jest gdzieś jakąś instrukcja jak podejść do foteli z GTI aby ściągnąć tapicerkę z oparcia foteli? Trzeba rozkrecac obicie od siedziska?
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  11 gru 2016, 19:49
 dolnośląskie
#244184
Zaraz Tobie namierze....

Dodano po 30 minutach 4 sekundach:
1. Pokretlem odchylenia oparcia krecisz do momentu az na samym spodzie oparcia zobaczysz listwe laczaca przod tapicerki z jej tylem.
2. Demontujesz zaglowki
3. Demontujesz wszystkie pokretla z boku fotela
4. Delikatnie rozdzielasz listwy laczace przednia i tylnia czesc tapicerki. Sa to listwy ktore wchodza w siebie
5. Po rozdzieleniu listew zaczynasz podwijanie tapicerki do gory.
Odciagasz 2 kawalki drutu podczepione od gory do dolu fotela. Jest z niego zrobione takie ucho ktore musisz odciagnac kombinerkami aby zdjac je z zaczepu
6. Musisz uwazac gdyz w przedniej czesci oparcia sa jeszcze chyba 3 prety ktore wchodza w zatrzaski. Nalezy je po prostu odciagac az z nich wyskocza

I to byloby na tyle. Skladasz w odwrotnej kolejnosci pamietajac pod koniec aby zahaczyc te 2 oczka z drutu :cool:
W razie czego uderzaj do mnie. Telefon znasz ;)
By golfer_1984 -  13 gru 2016, 20:37
 podkarpackie
#244328
A-R-T-U-R pisze:Zaraz Tobie namierze....

Dodano po 30 minutach 4 sekundach:
1. Pokretlem odchylenia oparcia krecisz do momentu az na samym spodzie oparcia zobaczysz listwe laczaca przod tapicerki z jej tylem.
2. Demontujesz zaglowki
3. Demontujesz wszystkie pokretla z boku fotela
4. Delikatnie rozdzielasz listwy laczace przednia i tylnia czesc tapicerki. Sa to listwy ktore wchodza w siebie
5. Po rozdzieleniu listew zaczynasz podwijanie tapicerki do gory.
Odciagasz 2 kawalki drutu podczepione od gory do dolu fotela. Jest z niego zrobione takie ucho ktore musisz odciagnac kombinerkami aby zdjac je z zaczepu
6. Musisz uwazac gdyz w przedniej czesci oparcia sa jeszcze chyba 3 prety ktore wchodza w zatrzaski. Nalezy je po prostu odciagac az z nich wyskocza

I to byloby na tyle. Skladasz w odwrotnej kolejnosci pamietajac pod koniec aby zahaczyc te 2 oczka z drutu :cool:
W razie czego uderzaj do mnie. Telefon znasz ;)

Właśnie mam problem z przednią częścią bo są te poprzeczki na zaczepione na 3 oczka i nie mam pojęcia jak to odczepic
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 19