Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By poek -  18 sie 2010, 12:27
 śląskie
#28933
Orientujecie się czy można dołożyć same maty grzewcze do foteli? Jak tak to ktoś może chce sprzedac? ;)
Ogólnie to cięzko znaleźć na allegro fotele z podgrzewaniem, w dodatku chciałbym takie jak mam aktualnie (szare w kropki, napisz airbag na "metce", szuflada pod spodem.....no i ogrzewane)
Zima idzie..chciałbym dołożyć grzanie tyłka.
By Pidzers -  18 sie 2010, 12:40
 dolnośląskie
#28935
Maty w Aso drożej niż nowe fotele z grzaniem ;)
Co do podłączenia, było na forum, potrzebny moduł Klimatronika z potencjometrami do siedzeń- jak nie masz climatronic'a dużo zachodu. Ja jeżdże z niepodłączonymi i jescze paru user'ów :))

PS: co do mat, to mam komplet poszyć z passka z matami i wiązkami- nowe w dobrej cenie jak cos to pisz pw (zapewne da sie przeszczep zrobić)
By poek -  18 sie 2010, 14:03
 śląskie
#28939
Mam climatronic i z tego co wyczytałem to potrzebuję panel, kabel i siedzenia z grzaniem....o ile kabel i panel to nie problem, to z siedzeniami kłopot...

EDIT:

Orientuje się ktos czy można przeszczepić maty z passata do siedzeń golfa V? Wyszło by taniej...
By poek -  04 wrz 2010, 21:12
 śląskie
#29499
Założenie: kupuję siedzenia z grzaniem. Tapicerka mi nie odpowiada. Da sięprzełożyć same maty grzewcze do moich siedzeń? Ewentualnie samo poszycie z moich siedzeń do zakupionych z grzaniem.
Da się taki przeszczepik zrobić? Zakładam że tak, ale wolę zapytać zanim wydam kasę na siedzenia.

A może ktoś ma do sprzedania maty/siedzenia z matami grzewczymi?
Awatar użytkownika
By Tyson -  05 wrz 2010, 16:36
 mazowieckie
#29508
tyle zachodu, żeby grzać tyłek? przecież to nie zdrowe dla facetów!
By poek -  05 wrz 2010, 20:32
 śląskie
#29516
Potomka już mam, więc mogę grzać... ;p

Roboty nie jest dużo, interesuje mnie tylko kwestia czy da się przełożyć samo poszycie zewnętrzne w siedzeniach.
By KociaK -  29 lis 2010, 17:32
 -------
#32980
Witam,
Przepraszam że odgrzebuje temat ale za oknem taka pogoda że taki bajer by się przydał:P
Czy ktoś z user-ów zrobił sobie takie grzanie?
Przyznam się że trochę zacząłem się interesować tym tematem:p
Kupiłem już panel klimatronic z opcją do siedzeń, zrobiłem wstępne rozeznanie za matami ale one są tak drogie albo ich brak na alledrogo że chyba lepiej kupić całe siedzenia:P Właśnie patrzyłem na alledrogo za siedzeniami i można w dobrej cenie znaleźć takie z grzaniem ale od touran-a, z tego co wiem są tam maty ale przyszywane:/ jestem ciekaw czy można je jakoś wymontować i przełożyć do siedzeń od mk5?
Jeśli ktoś ma jakieś info na ten temat to proszę o jakieś wskazówki.
"Pidzers" chyba Ty chciałeś założyć takie grzanie, napiszesz co stanęło na przeszkodzie?
Pozdro
Awatar użytkownika
By Forest -  29 lis 2010, 17:50
 wielkopolskie
#32981
Tysonq pisze:tyle zachodu, żeby grzać tyłek? przecież to nie zdrowe dla facetów!
Trzeba umieć z tego korzystać. Włącza się to na parę minut jak jest siedzenie zgrabiałe od zimna. Jak się trochę rozgrzeje to się wyłącza i tyle. A co, niektórzy jajecznice robią czy jak? :D
Awatar użytkownika
By fredric -  29 lis 2010, 18:10
 mazowieckie
#32983
Powiem wam że nie ma co się bać jakby to było aż tak niezdrowe to 90% skandynawskich facetów nie miałaby dzieci.
A tu prawie 99% aut ma grzanie tyłka.
By Pidzers -  29 lis 2010, 18:18
 dolnośląskie
#32984
KociaK pisze: "Pidzers" chyba Ty chciałeś założyć takie grzanie, napiszesz co stanęło na przeszkodzie?
Pozdro
Jeszcze do końca nie ogarnąłem, ale jestem na dobrej drodze ;)
Wiązka przyszła z kufatec'a i na jej podstawie powstała druga, dla kolegi, z którym całe przedsięwzięcie było robione :)
Zaznaczę, że roboty przy siedziskach nie ma na 5min, lecz na pare ładnych godzin, coby całość estetycznie wyglądała :D

1. Pierwsze od czego trzeba zacząć, to wiedzieć co z czym połączyć, gdzie się wpiąć i którędy co puścić...
W ASO odpowiedź jaką otrzymałem na pyt. czy zamontują wiązkę grzania siedzeń to: jak nie było seryjnie, to trzeba całą instalacje elektryczną auta zmieniać, nie da się dołożyć tylko wiązki do siedzeń.... koszta takiej zabawy jak sami pewnie się domyślacie nieziemskie i tydzień bez auta :lol: . Jeszcze większej motywacji nabrałem :)
2. Jak rozkminiliśmy wiązkę, gdzie co idzie i co z czym połączyć, pozostaje estetycznie puścić kabelek po aucie i popodpinać piny w odpowiednie miejsca...
3. Aktywacja Vagiem- konieczność, a mianowicie:
09-Centralna elektryka --> Byte 02 --> Bit 07 grzane siedziska
4. Wiązka w zależności od rocznika się różni umiejscowieniem pinów itp....

....cdn w mojej kartotece, jak już ogarnę
PS: jakby ktoś był ogarnięty w tym temacie, to chętnie bym pogadał :mrgreen:
By pagong -  29 lis 2010, 20:37
 podlaskie
#33000
rowniez jestem zainteresowany tym tematem chcialbym zamontowac skorzane fotele z grzaniem tylka ale wlasnie przeraza mnie czy na pewno sie da zrobci grzanie i czy bedzie to funkcjonowalo tak jak seryjnie....
Awatar użytkownika
By fredric -  29 lis 2010, 21:54
 mazowieckie
#33010
awaryjnym rozwiązaniem jest zamontowanie regulacji na obudowie fotela tam gdzie elektryka, można do tego użyć potencjometra do grzania foteli jak w golfie 4. Nie ukrywam że prawdopodobnie tak zrobię, najtaniej wyjdzie przynajmniej mój elektryk tak twierdzi.
Awatar użytkownika
By fredric -  29 lis 2010, 22:19
 mazowieckie
#33013
snap pisze:a wiazke masz i maty ?
mam całe skórzane wnętrze z grzanymi fotelami i fotel kierowcy ma elektryczną regulacje oparcia.
Wiązki nie mam dlatego pójdę tańszym rozwiązaniem.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19