Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By Pidzers -  20 lis 2011, 20:35
 dolnośląskie
#54647
Posiada ktoś schemat która kosteczka od maty do czego idzie i jak to się dzieje, że schodzą się w dużej kostce pod siedzeniem?
By gontash -  24 lis 2011, 18:17
 -------
#55084
arianm pisze:Pogrzebałem deczko pod siedzeniem i mogę przekazać kilka szczegułów .
Dwie małe wtyczki pomijam -pduszka i czujnik zapięcia pasów (najprawdopodobniej )
Duza złączka z 6 przewodami ( 5 w jednym rzędzie i 1 w drugim )
Sterownik 1ZO 959 772 B posiada 8 pin . (po wyjęciu wtyczki są nr pinów )

Bardzo prosze mogących -mających taką możliwość o podanie co na którym pinie
jest .Chodzi gdzie zasilanie ,sterowanie z potencjometr, masa ,maty grzejne i ich kolory przewod. .


Pomierzyłem troszke w-emką (voltomierz) i mogę stwierdzić że pewne pomiary mnie zaskoczyły .
Nie chcę powiedzieć że są złe , ale nie tu się ich spodziewałem .
Kąkretnie : Na dwóch cienkich przewodach jest sterowanie z potencjometrów wskazania ok. 7-12v
zakładam że tak powinno być
Natomiast wątpliwości budzi np fakt : są 3 grube przewody ( przy sterowniku ) dwa pomarańcz z
czerwonym i jeden niebieski też z jakimś paskiem .
Na logike wypadało by że ten niebieski to zasilanie ( choć kolor bardziej do masy pasuje)
a dwa pomarańczowe do mat . Tymbardziej że we złączce fotel -karoseria jest jeden pomarańczowy i tudzież ten niebieski ( gruby )
Ale nic z tego w tych pomarańczowych napięcie jest cały czas (nawet na wył . stacyjce )w niebieskim ( grubym ) po wł zapł.
Po uruchomieniu silnika i włcz. potencjometra pojawia się napięcie na 1 niebieskim ( średnia grubość ) ale z drugiego potencjomerta na tym grubym niebieskim .(przed uruchomieniem silnikai rozłączeniu złączki fotel karoseria ,w gnieżdzie było na nim napięcie po włcz.zapłonu )
Więc zaprzestałem dalszych poszukiwań bo co będe pisał książke jak mam. Logiczniej będzie
porównać ze schematem jak powinno być. i z tego powodu powyszcza prośba
Golf plus 2007 1.9 tdi bls.
Schemat ogrzewanych foteli: Golf Plus
http://chomikuj.pl/gontash/Dokumenty/Sc ... 793676.xps
By sid502 -  19 gru 2011, 8:37
 śląskie
#57260
arianm pisze:Wychodzi więc że coś się psuje . Jakby były jakieś sugestie co do próby dojścia przyczyny
to będe wdzięczny . Bo samo sprawdzenie gniazd i wtyczek problemu najprawdopodobniej nie rozwiąże
nie wiem czy już uporałeś się z problemem w każdym bądź razie ja miałem podobnie tzn. po uruchomieniu silnika i załączeniu foteli grzały przez około 5min następnie same przestawały grzać,co ciekawe zaobserwowałem że również w tym samym czasie przestaje grzać włączona tyna szyba co objawia się migająca kontrolką na włączniku szyby, kolejnym niepokojącym faktem było samoczynne zwiększanie się obrotów silnika na luzie do około 1100. na początku nie mogłem ustalić przyczyny ale objawy ustąpiły na tydzień po naładowaniu akumulatora więc przyczyny zacząłem szukać w ładowaniu i słusznie. po zmierzeniu napięcia na alternatorze i na akumulatorze w czasie pracy silnika okazało się że jest różnica napięć a mianowicie na alternatorze 14V na zaciskach akumulatora 13,4V.
Przyczyna: zaśniedziałe przewody masowe, po wyczyszczeniu zakonserwowaniu i złożeniu do dnia dzisiejszego (od zeszłej zimy) spokój i wszystko działa poprawnie.
być może u ciebie jest podobna przyczyna
pozdr.
By arianm -  19 gru 2011, 19:12
 mazowieckie
#57307
Dzięki za podpowiedzi . Grzanie jakoś funkcjonuje ,ale czy na 100% to niewiem -nie mam możliwości
porównać z kimś innym . Zima narazie łaskawa to i problem mały .
By Czolo -  18 sty 2012, 18:59
 -------
#60029
skad moge dowiedziec sie ktory rok mam foteli bo nie widzialem naklejki na dole. No i kolejne pytanie jak mam panel climatronica z grznaymi dupkami siedzenia tez no i wiazka potrzebna kufatec albo samemu zrobic ale nie wiem skad mam sie dowiedizec ktory rok mam foteli no i Bercik20 mowil mi ze sterownik kazdy fotel powinien miec ale ja u siebie go nie widze i tak samo nie widze miejsca gdzie moglby on byc zamotowany bo wszystko jest podlaczone..
By poek -  18 sty 2012, 20:19
 śląskie
#60040
Po wiązkę zgłoś się do Pidzersa. Sterownik fotela potrzebny jest jak masz fotele elektryczne. Rok siedzeń (a raczej przedział - przed czy po zmianach) możesz okreslić po ilości pinów we wtyczkach grzania.
By orh -  19 sty 2012, 0:24
 małopolskie
#60054
Podpinam sie z pytaniem o wiązke :) fotele 2004-2005 grzane elektryczne lędzwia mam dwa sterowniki w każdym fotelu po jednym, mam panel z grzanymi dupkami potrzebuje zrobić/kupic wiązkę
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19