Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By poek -  29 lis 2010, 22:35
 śląskie
#33016
Ja czekam na maty i zabieram sie za zakładanie grzania u siebie.
By KociaK -  30 lis 2010, 0:36
 -------
#33023
Pewnie będę zainteresowany taką wiązką:P więc jak już będziesz obeznany w temacie to daj znać?
Dziś mi przyszedł panel klimatronic z regulacją do podgrzewanych siedzeń :D jutro pewnie go zamontuje:) więc pewnie będzie mnie denerwować to że ta regulacja nie jest wykorzystywana :/

Czy maty z passat-a różnią się od tych z touran-a? bo jak już pisałem w touran-ie są one przyszyte czy tak samo jest w pasq? kusi mnie nie zbyt wysoka cena tych siedzeń więc dlatego tak drążę ten temat:)
By arianm -  23 paź 2011, 17:32
 mazowieckie
#52231
Jak to jest z tymi fotelami podgrzewanymi ? Grzeją dopóki włączone czy do osiągnięcia
"znośnej" temperatury wewnątrz .
Zaobserwowałem -wyczułem , po błogim uczuciu w t---k ,gdy już było znośnie w aucie i chciałem wyłączyć że nie grzeją . I teraz mam problem ,czy to takie szczwane urządzonko ,czy coś sie psuje.
By kostecki -  23 paź 2011, 18:17
 mazowieckie
#52235
Fotele grzeją jak włączysz po na grzaniu można je wyłączyć samochód nie musi osiągać jakiejś specjalnej temperatury
By arianm -  23 paź 2011, 22:17
 mazowieckie
#52256
No tak, tyle że u mnie to wygląda na to że same się wyłaczają , a z podpowiedzi wynika ze
nie powinno tak być -więc wniosek że coś szwankuje
Awatar użytkownika
By Forest -  23 paź 2011, 22:36
 wielkopolskie
#52259
Miałem MK4 z grzanymi tyłkami, mam MK5 z grzanymi tyłkami i zawsze fotele grzeją do momentu aż się ich samemu nie wyłączy ;)
By arianm -  23 paź 2011, 22:56
 mazowieckie
#52260
Wychodzi więc że coś się psuje . Jakby były jakieś sugestie co do próby dojścia przyczyny
to będe wdzięczny . Bo samo sprawdzenie gniazd i wtyczek problemu najprawdopodobniej nie rozwiąże
By kostecki -  23 paź 2011, 23:05
 mazowieckie
#52262
pytanie tylko czy w ogóle się włączają czujesz grzanie jak masz na maxa czy tylko Ci się wydaje że Ci ciepło w 4litery??
sprawdź czy niema może przypadkiem tez braku masy po nitce do kłębka
By arianm -  23 paź 2011, 23:24
 mazowieckie
#52266
Grzać grzeją -tyle że tak jakby słabiej w porównaniu do zeszłego roku ,
trzeba sie temu przyglądnąć
Awatar użytkownika
By Tyson -  24 paź 2011, 8:34
 mazowieckie
#52274
w VI-tce wyłączają się po zgaszeniu silnika. Po ponownym uruchomieniu motoru grzanie trzeba ponownie włączyć. Tam już jest sterowanie "na przyciski" a w V-tce na "potencjometr" - taka ciekawostka :wink:
By arianm -  24 paź 2011, 16:07
 mazowieckie
#52291
Pogrzebałem deczko pod siedzeniem i mogę przekazać kilka szczegułów .
Dwie małe wtyczki pomijam -pduszka i czujnik zapięcia pasów (najprawdopodobniej )
Duza złączka z 6 przewodami ( 5 w jednym rzędzie i 1 w drugim )
Sterownik 1ZO 959 772 B posiada 8 pin . (po wyjęciu wtyczki są nr pinów )

Bardzo prosze mogących -mających taką możliwość o podanie co na którym pinie
jest .Chodzi gdzie zasilanie ,sterowanie z potencjometr, masa ,maty grzejne i ich kolory przewod. .


Pomierzyłem troszke w-emką (voltomierz) i mogę stwierdzić że pewne pomiary mnie zaskoczyły .
Nie chcę powiedzieć że są złe , ale nie tu się ich spodziewałem .
Konkretnie : Na dwóch cienkich przewodach jest sterowanie z potencjometrów wskazania ok. 7-12v
zakładam że tak powinno być
Natomiast wątpliwości budzi np fakt : są 3 grube przewody ( przy sterowniku ) dwa pomarańcz z
czerwonym i jeden niebieski też z jakimś paskiem .
Na logike wypadało by że ten niebieski to zasilanie ( choć kolor bardziej do masy pasuje)
a dwa pomarańczowe do mat . Tymbardziej że we złączce fotel -karoseria jest jeden pomarańczowy i tudzież ten niebieski ( gruby )
Ale nic z tego w tych pomarańczowych napięcie jest cały czas (nawet na wył . stacyjce )w niebieskim ( grubym ) po wł zapł.
Po uruchomieniu silnika i włcz. potencjometra pojawia się napięcie na 1 niebieskim ( średnia grubość ) ale z drugiego potencjomerta na tym grubym niebieskim .(przed uruchomieniem silnikai rozłączeniu złączki fotel karoseria ,w gnieżdzie było na nim napięcie po włcz.zapłonu )
Więc zaprzestałem dalszych poszukiwań bo co będe pisał książke jak mam. Logiczniej będzie
porównać ze schematem jak powinno być. i z tego powodu powyszcza prośba
Golf plus 2007 1.9 tdi bls.
Awatar użytkownika
By Dawid__B2 -  01 lis 2011, 20:57
 wielkopolskie
#53056
Witam, potrzebuje schemat instalacji podgrzewanych siedzeń. Może być przednich ale najlepiej by było jakby to był schemat podgrzewania kanapy od passata b6 :D
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, pozdrawiam :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19