Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By Krzycho -  23 maja 2011, 21:15
 małopolskie
#44742
mam następujący problem a mianowicie "zwykłą" gałkę DSG chciałem sobie wymienić na tą z wersji GTI tylko nie mam pojęcia jak się do niej zabrać żeby ją ściągnąć. Gałkę GTI DSG udało mi się bez problemu rozebrać na kilka części a tej zwykłej ni cholery :)

Obrazek
By Pidzers -  23 maja 2011, 22:09
 dolnośląskie
#44752
Taką metalową obejmke musisz rozgiąć śrubokrętem i wyszarpniesz do góry :) Wcześniej rzecz jasna podważyć dół i podciągnąć mieszek ku górze żeby ta obejmka się pojawiła :) ...opis do zwykłej gałki się tyczy, nie doczytałem, że chcesz tą dsg rozbiierać
Ostatnio zmieniony 24 maja 2011, 9:28 przez Pidzers, łącznie zmieniany 1 raz.
By 1 6 D -  23 maja 2011, 22:13
 zachodniopomorskie
#44754
Kopiowanie z ELSA:
Wymontowanie i zamontowanie uchwytu dźwigni przełączania zakresów

Krótki opis:

W zależności od modelu mogą być zamontowane różne rodzaje uchwytów.
W przypadku wszystkich uchwytów istnieje możliwość, iż przycisk może zostać wciśnięty w uchwyt. Nigdy nie montować uchwytu z wciśniętym przyciskiem.

Uchwyt zostaje wymontowany razem z osłoną mechanizmu przełączania.

Wymontowanie:
– Przełączyć dźwignię przełączania zakresów w położenie „D”.

Uchwyt z przyciskiem bocznym:
– Wyciągnąć przycisk z uchwytu tak, aby była widoczna mała szczelina między uchwytem a przyciskiem. Przycisk blokuje się przy zwolnieniu.
– Zabezpieczyć przycisk w tym położeniu przed wciśnięciem za pomocą opaski przewodów lub drutu.

Uchwyt z przyciskiem z przodu.

Przycisku nie trzeba wyjmować ręką. Podczas zdejmowania uchwytu przycisk samoczynnie blokuje się w położeniu montażowym

Ciąg dalszy dla wszystkich uchwytów:
– Odczepić osłonę.
– Odłączyć wtyczkę od osłony mechanizmu przełączania.
– Przesunąć tuleję w górę, aby odblokować uchwyt.

Ciąg dalszy dla wszystkich uchwytów:
– Zdjąć uchwyt z dźwigni przełączania zakresów, nie naciskając przycisku.

Wskazówka
Po wymontowaniu nie naciskać już przycisku, w przeciwnym razie nie będzie można już zamontować uchwytu.

Zamontowanie
– Zamontowanie przebiega w odwrotnej kolejności, przestrzegać przy tym następujących punktów:
- Dźwignia przełączania zakresów w położeniu „D”.
- Przycisk w uchwycie jest wyjęty, ewentualnie zabezpieczony przed wciśnięciem.

Wskazówka
Istnieje możliwość, że przycisk zostanie wciśnięty w uchwyt. Nigdy nie montować uchwytu z wciśniętym przyciskiem.

– Nałożyć uchwyt całkowicie na dźwignię przełączania zakresów i zablokować.
– W celu zablokowania przesunąć tuleję w dół.

Wskazówka
Przy nieprawidłowym montażu przycisk po naciśnięciu utknie w uchwycie. Jeśli tak się stało, uchwyt należy zamontować ponownie. W tym celu zdjąć uchwyt z dźwigni przełączania zakresów, ustawić przycisk za pomocą zabezpieczenia montażowego w położeniu montażowym i zamontować uchwyt ponownie.
Dalszy montaż odbywa się w odwrotnej kolejności.
Jak jest nieczytelne to spróbuje jeszcze pdf wygenerować.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  23 maja 2011, 22:36
 małopolskie
#44756
wielkie dzięki 1 6 D wszystko czytelne :) ojjjjj widzę, że muszę zainstalować else.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  24 maja 2011, 21:54
 małopolskie
#44815
no i du... z ta wymianą, żeby tego dokonać trzeba wymienić cały wybierak a to wszystko przez to iż w standardowej gałce przycisk jest z boku a w GTI z przodu... buuuuu
By 1 6 D -  24 maja 2011, 22:03
 zachodniopomorskie
#44819
A może tak jak w opisie guzik ci wpadł i trzeba rozebrać gałkę GTI.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  24 maja 2011, 23:01
 małopolskie
#44833
ehhh chciał bym żeby tak było ale niestety nie da się zamontować ponieważ otwór w lewarku przy "zwykłej DSG" jest w poprzek auta a w GTI znajduje się wzdłuż.

Zwykła DSG:
Obrazek

GTI DSG:
Obrazek


rozpieprzyłem dziś taki wybierak od DSG GTI ale z wersji angielskiej bo myślałem, że się da podmienić ten plastikowy element z otworem ale to jest niewykonalne!!!!
Awatar użytkownika
By Krzycho -  19 cze 2011, 23:12
 małopolskie
#46277
ooo dzięki, będę podgrzewać w takim razie ten plastik :)
By Kiler -  08 gru 2011, 20:13
 wielkopolskie
#56338
znalazłem na allegro gałkę zmiany biegów z golfa GTI DSG . Mam u siebie taka zwykła i teraz pytanie - czy ta z GTI pasuje P&P ??
jak się zabrać do wymiany ?
i jeszcze jedno . Na mojej jest wielki przycisk który trzeba wcisnąć żeby cokolwiek zmienić . Na tej aukcji GTI tego nie widzę ale fakt że zdjęcie nie jest jakiejś pierwszej klasy .
Awatar użytkownika
By Tomek BKC -  01 lut 2012, 19:15
 dolnośląskie
#61435
Pojawiły sie informacje ze podobno sie udalo :)

beda foty?

Pozdrawiam