Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By a4tech -  11 gru 2011, 11:05
 małopolskie
#56569
Witam,

Wczoraj siedziałem i wpadłem na pomysł zmiany licznika FIS GTI na --> Licznik z Scirocco R.

Co by trzeba było zmienić:

- jakiś bordentz z końcówką nowszą niż AB
- licznik
- Program do zgrania eepromu - a raczej wgrania do licznika:

http://www.smok.com.pl/index.php?lang=p ... produkt=55" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;


VW Scirocco 1K8 - Instrument Cluster z Color MFA / FIS Premium

R20 - R-Line 300km/h z niebieska wskazówka

Part Number : 1K8920883 - GASOLINE

Napisałem też na zagranicznych forach, ciekawe czy znajdzie się zainteresowanie :)

W końcu Jetta 2010 wychodziła juz z białymi zegarami - ta sama deska rozdzielcza.

To samo z Scirocco -> wychodziło z czerwonym fisem poźniej zmienili na biały :)


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By Krzycho -  11 gru 2011, 11:39
 małopolskie
#56575
tylko uwaga zegary z scirocco maja inny piktogram autka i raczej do auta5 drzwiowego się nie nadają, akurat wczoraj rozmawialiśmy na tentemat z kolega mwsoft
By mwsoft -  11 gru 2011, 22:18
 dolnośląskie
#56655
1 6 D pisze:Bawiłem się kodowaniem licznika w Sciro i kodowanie pod 4 drzwi zmienia rysunek trochę, na dniach może fotkę zrobię
Ale masz biale zegary czy czerwone?
Bo czerwne w zwyklym golfie tez mozna zakodowac na 3 rysunki: 3D, 5D i Jetta.
Pewnie w sci czerwonym byly te same rysunki nawet.
Kolorowe/biale mogą już nie mieć tej opcji, a na rysunku naprawde jest scirocco w 1K8, tiguan w 5N0 itp.

Ja jak już dorwę zegary, to będę kombinował po róznych firemkach, kto ma tego magic dash cana i mi zrobi IMMo. A jak nie, to kaze wylaczyc IMMo w sterowniku silnika puki się nie będzie dało tego zrobić gdzieś.

Uwaga - wszystkie białe i kolorowe zegary mają małą pionową wtyczkę!
Można zrobić przejściówkę z wylutowanego gniazda z uszkodzonych czerwonych zegarów, albo uciachać w aucie i drutować
By Kiler -  11 gru 2011, 22:35
 wielkopolskie
#56658
mwsoft pisze: Bo czerwne w zwyklym golfie tez mozna zakodowac na 3 rysunki: 3D, 5D i Jetta.
ooooo da się to jakoś prosto zrobić czy trzeba do tego jakiś specjalnych przewodów itp ????
By a4tech -  11 gru 2011, 23:28
 małopolskie
#56667
mwsoft pisze:
1 6 D pisze:Bawiłem się kodowaniem licznika w Sciro i kodowanie pod 4 drzwi zmienia rysunek trochę, na dniach może fotkę zrobię
Ale masz biale zegary czy czerwone?
Bo czerwne w zwyklym golfie tez mozna zakodowac na 3 rysunki: 3D, 5D i Jetta.
Pewnie w sci czerwonym byly te same rysunki nawet.
Kolorowe/biale mogą już nie mieć tej opcji, a na rysunku naprawde jest scirocco w 1K8, tiguan w 5N0 itp.

Ja jak już dorwę zegary, to będę kombinował po róznych firemkach, kto ma tego magic dash cana i mi zrobi IMMo. A jak nie, to kaze wylaczyc IMMo w sterowniku silnika puki się nie będzie dało tego zrobić gdzieś.

Uwaga - wszystkie białe i kolorowe zegary mają małą pionową wtyczkę!
Można zrobić przejściówkę z wylutowanego gniazda z uszkodzonych czerwonych zegarów, albo uciachać w aucie i drutować

Pytanie jest, jak zrobić taka wtyczkę ? Czy piny są zgodne z liczników "czerwonych" ?

Z tego wynika że Jetta 2010 też już ma pionową wtyczkę ?
By mwsoft -  11 gru 2011, 23:39
 dolnośląskie
#56670
a4tech pisze:
Pytanie jest, jak zrobić taka wtyczkę ? Czy piny są zgodne z liczników "czerwonych" ?

Z tego wynika że Jetta 2010 też już ma pionową wtyczkę ?
Dokładnie.
Wtyczkę mam już zamówioną w ASO - ok 10zł, numeru w tej chwili nie pomnę.
Problem jest z drugą stroną - nie ma takiej wtyczki luzem jak jest w czerwonych zegarach,
Trzeba z zegarów rozwalonych wylutować to złącze, podlutować kable, załozyć termokurczki itp. Mi może znajomy wygrzebie jakieś potrzaskane budziki to będę strugał.
Ilość połączeń itp. jest taka sama (nowe zegary nie mają tylko jednej linii która idzie do gatewaya, ale widać działa bez tego ;)).

Jedyne co mnie zastnawia to czy nie będzie np. umnie problemu z czujnikiem poziomu paliwa. Cos gdzieś czytałem że były rózne generacje i za nowe budziki mają z tym jakiś problem (nawet czerwone). A może to nie w golfach? Ktoś coś kojarzy?

Jeszcze propo bordnetza - razem z białymi zegarami wszedł w użytek nowy typ bordnetza który ma w sobie zintegrowany moduł komfortu. Z poziomu VCDSa jest tak samo jak było, ale teraz to jest jedno pudełko z zupełnie innymi wtyczkami itp. Także na nic nowszego niż 38C ... AB nie wymienisz.
Niby to działa ok, ale przewiduje, że na nowych zegarach może nie być menu light & vision i convinience, bo stare sterowniki nie obsługują protokołu BAP. Ale mogę się mylić :)
By a4tech -  12 gru 2011, 0:02
 małopolskie
#56676
mwsoft pisze:
a4tech pisze:
Pytanie jest, jak zrobić taka wtyczkę ? Czy piny są zgodne z liczników "czerwonych" ?

Z tego wynika że Jetta 2010 też już ma pionową wtyczkę ?
Dokładnie.
Wtyczkę mam już zamówioną w ASO - ok 10zł, numeru w tej chwili nie pomnę.
Problem jest z drugą stroną - nie ma takiej wtyczki luzem jak jest w czerwonych zegarach,
Trzeba z zegarów rozwalonych wylutować to złącze, podlutować kable, załozyć termokurczki itp. Mi może znajomy wygrzebie jakieś potrzaskane budziki to będę strugał.
Ilość połączeń itp. jest taka sama (nowe zegary nie mają tylko jednej linii która idzie do gatewaya, ale widać działa bez tego ;)).

Jedyne co mnie zastnawia to czy nie będzie np. umnie problemu z czujnikiem poziomu paliwa. Cos gdzieś czytałem że były rózne generacje i za nowe budziki mają z tym jakiś problem (nawet czerwone). A może to nie w golfach? Ktoś coś kojarzy?

Jeszcze propo bordnetza - razem z białymi zegarami wszedł w użytek nowy typ bordnetza który ma w sobie zintegrowany moduł komfortu. Z poziomu VCDSa jest tak samo jak było, ale teraz to jest jedno pudełko z zupełnie innymi wtyczkami itp. Także na nic nowszego niż 38C ... AB nie wymienisz.
Niby to działa ok, ale przewiduje, że na nowych zegarach może nie być menu light & vision i convinience, bo stare sterowniki nie obsługują protokołu BAP. Ale mogę się mylić :)

Co do czujnika paliwa to nic nie wiem na ten temat.

Chcesz założyć białe czy może kolorowe ?

Fajnie by było jak byś poprowadził jakąś kartotekę tego swap'a, w styczniu będę myślał nad tym lecz z MFA+ z R Line :)

Własnie zastanawiałem się jak to z tymi wtyczkami będzie wtedy - nie pamietam jak w MK5 jest mocowanie tego złącza -> slotu. Bo jak będziesz miał kabel to teoretycznie nie zmieści Ci sie tam on prawdopodobnie.
By mwsoft -  05 sty 2012, 13:59
 dolnośląskie
#58760
a4tech pisze: Co do czujnika paliwa to nic nie wiem na ten temat.

Chcesz założyć białe czy może kolorowe ?

Fajnie by było jak byś poprowadził jakąś kartotekę tego swap'a, w styczniu będę myślał nad tym lecz z MFA+ z R Line :)

Własnie zastanawiałem się jak to z tymi wtyczkami będzie wtedy - nie pamietam jak w MK5 jest mocowanie tego złącza -> slotu. Bo jak będziesz miał kabel to teoretycznie nie zmieści Ci sie tam on prawdopodobnie.
Odgrzewając kotleta...

Chciałbym założyć oczywiście kolorowe, ale to jest towar tragicznie deficytowy. Jeszcze ani razu kolorowych do nowego plusa na allegro nie było.
Od biedy powinny się nadać z Tiguana, choć mają trochę inny design tarcz - mi się nie podoba.

A jeszcze żeby miały polskie menu ... fiu fiu ;) Muszą być z auta wyprodukowanego po 06/2011.

Żeby tego było mało, jest inny problem. Miałem jakąś pomroczność, że o tym nie pomyślałem.
Nawet jeśli wyłączymy immobilizer w sterowniku silnika, to licznik i tak sprawdzi poprawność transpondera w kluczykach i będzie wywalał "Safe" i prawdopodobnie zgasi silnik.
Także mamy 2 opcje:
- dorwać licznik z rozbitego auta wraz z oryginalnym kluczykiem + wyłącznie immo w silniku
- kupić jakikolwiek licznik i wydać małą fortunę na zrobienie go "na gotowo". Koszt będzie większy niż sam licznik: 200zl dopisanie JEDNEGO czystego transpondera, 200zl korekta przebiegu i jak będą potrafić to 200zl dopisanie IMMO sterownika silnika do zegarów. Lub 150-200 za proste wyłączenie IMMO.

Mam już gotową przejściówkę, ale co mi po niej ;)
Obrazek
Nowe liczniki są płytsze, dlatego powinno dać się z tyłu upchać tą przejściówkę gdy wypniemy stare złącze z belki i obrócimy pionowo.

Na razie nie drążyłem tematu więcej bo nie ma sensu dopóki czegoś sensownego nie znajdę na allegro.
Bez sensu moim zdaniem wkładać białe, wydać 500 czy 600 na ich zaprogramowanie, a potem żałować bo się kolorowe pojawiły na allegro za 299 ;)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10