Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By a4tech -  15 sie 2012, 11:27
 małopolskie
#79574
mwsoft pisze:Panowie, Panowie.... ale pytanie jest - po kiego wacka?
Co nam ten nowy bord daje poza tym że wrócą menu komfort i światło?
No ok - dodatkowo jeszcze dostaniemy wyjście na DRL.
Jakieś jeszcze korzyści? Nic mi do głowy nie przychodzi...

Totalnie nie warta zachodu robota... ;]
Ja zapytałem bo pomyślałem ze wtedy będzie działał proto. BAP i dla mnie wazne rzeczy:

- wyswietlanie radia
- wyswietlanie navi
- kompas
- telefon

itp :)
By mwsoft -  15 sie 2012, 12:22
 dolnośląskie
#79577
a4tech pisze: Ja zapytałem bo pomyślałem ze wtedy będzie działał proto. BAP i dla mnie wazne rzeczy:

- wyswietlanie radia
- wyswietlanie navi
- kompas
- telefon

itp :)
Nie no, RNS510 musi obsługiwać te zegary, szczególnie z najnowszym softem.
Brak radia/navi na pewno nie ma związku z bordem. Jeśli już, to:
* Nie włączony BAP w ustawieniach RNSa
* Za stary gateway
* Wgrany do RNSa zhackowany soft, który nie uaktualnia gatewaya i przez to się jakieś cuda porobiły - pełno takich softów jest na necie ("nie rozładowuje aku" itp.).
* Trzeba odłączyć aku, żeby się wszystko zresetowało i dogadało od nowa. Miałem tak już że nagle menu od telefonu/navi znikało i odłączenie aku ratowało sytuację.

Brak telefonu może wynikać też z konieczności odłączenia aku.... albo niekompatybilnego modułu. Nie od wczoraj wiadomo, że są inne bluetoothy pod czerwone zegary i inne pod białe/kolorowe.
Awatar użytkownika
By olsen-72 -  16 sie 2012, 16:32
 spoza Polski
#79643
Radio jest jak widac na zdjeciach. Kompas i telefon tez jest na bank bo to widzialem. Modul BT mam 5K0...D wiec do bialych (kolorowych rowniez) zegarow.
Nie widzialem navi (a mam nastawione BAP) ale moze dlatego ze nie wbijalem w nawigacji celu. Wiec nie mowie ze jej nie ma. Teoretycznie powinna byc skoro jest kompas. Podejrzewam ze jak bedzie prowadzic do celu to kompas zniknie a pojawia sie instrukcje itp.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  16 sie 2012, 20:49
 małopolskie
#79659
major pisze:Dokladnie tak bedzie. BEZ navi masz tylko kompas, z NAVI masz trase, strzałki a kompasu brak ;)
to zegary białe / kolorowe mają wbudowaną sondę pola magnetycznego?
By mwsoft -  16 sie 2012, 20:55
 dolnośląskie
#79660
Krzycho pisze:
major pisze:Dokladnie tak bedzie. BEZ navi masz tylko kompas, z NAVI masz trase, strzałki a kompasu brak ;)
to zegary białe / kolorowe mają wbudowaną sondę pola magnetycznego?
Chodzi o to, że jak nie ma ustawionej trasy to pokazuje kompas, jak się ustawi trasę to pokazuje strzełki. W czerwonych też tak jest.
Awatar użytkownika
By olsen-72 -  26 sie 2012, 13:50
 spoza Polski
#80245
Mały update dla zainteresowanych.
http://www.youtube.com/watch?v=J667mb40c1c&feature=plcp

Jeszcze przedemną dłuuuga droga ale jak na razie wszystko działa. Niestety ABS na chwilę obecną wykodowałem z Gatewaya bo prawdopodobnie bedzie do wymiany na EC1.
Są wszystkie opcje menu za wyjątkiem Light & Vision i Convienience ale na razie nie mam na to ciśnienia. Jest telefon, Navi, Radio, Muza itp więc mi styka.
Co do tempomatu. W starych, czerwonych zegarach po przełączeniu CC na ON pokazywał sie od razu znaczek na zegarach. Tu jest trochę inaczej. Po przełączeniu na ON nic się nie dzieje. Dopiero gdy ustawimy CC na jakąś tam prędkość pojawia sie taka sama lampka na prędkościomierzu.
Jak widać z racji kraju gdzie mieszkam licznik jest w milach ale na MFA zaraz nad aktualnym przebiegiem (7km jak na razie hehe) wyswietlają sie info z prędkością w km/h. Na filmiku jest 0 km/h bo na postoju ale to właśnie tam to sie ukazuje.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10