Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By Mariusz1979 -  25 gru 2011, 17:17
 -------
#57930
Witam, Mam do Was pytanie czy zima z climatronika nie powinno leciec zimne powietrze jak ustawię na panelu np 17 lub 18 C. tak jak jest to wiosną lub latem.W moim przypadku zauwazyłem ze przu ustawieniu 17 lub 18 C leci ciepłe powietrze. Czy tak powinno byc?
By mistasz -  25 gru 2011, 18:33
 opolskie
#57934
Na zewnątrz masz +- 3 stopnie, w środku chcesz mieć 17 stopni. To pomyśl, czy to można osiągnąć bez ciepłego powietrza?
By Mariusz1979 -  25 gru 2011, 18:55
 -------
#57937
OK. To jest jasne. Ja mówie o takim przypadku kiedy w aucie jest ciepło (ogrzewany garaz) i moim zdaniem za ciepło. Zawsze mam ustawione 21 C. Dzisiaj zmniejszylem do 17 i nie zauwazyłem zeby leciało zimniejsze powietrze
By mistasz -  25 gru 2011, 20:43
 opolskie
#57943
U mnie tak samo się dzieje. Dopiero po przejechaniu kilku kilometrów zaczyna lecieć chłodne powietrze.
Może jeszcze ktoś się wypowie jak to powinno działać.
Awatar użytkownika
By fredric -  25 gru 2011, 22:45
 mazowieckie
#57948
Kwestia ile masz stopni w garażu?? Bo klima jakby nie patrzył nie zadziała poniżej jak się nie mylę 7 albo 11 stopni.
No i następne czy to powietrze leci ci cały czas ciepłe?? Nawet po ustawieniu najniższej temp???
By grzedo -  25 gru 2011, 23:17
 pomorskie
#57955
jeśli jest za niska temperatura na zewnątrz to klawisz od klimatyzacji staruje nagrzewnica elektryczna i dogrzewa wnętrze
Awatar użytkownika
By fredric -  25 gru 2011, 23:21
 mazowieckie
#57957
W czarnym scenariuszu może mieć walnięty któryś silniczek od klap co steruje ciepłym powietrzem i dlatego nie ma zimnego(miałem tak w sharanie). Niech autor się coś więcej wypowie.
Awatar użytkownika
By Tyson -  27 gru 2011, 18:16
 mazowieckie
#58035
fredric pisze:Kwestia ile masz stopni w garażu?? Bo klima jakby nie patrzył nie zadziała poniżej jak się nie mylę 7 albo 11 stopni.
sprężarka nie załączy się poniżej +5*C
Też tak macie, że zamiast AUTO jak ustawicie, np. każdy nawiew, czyli nogi+twarz+szyba to w samochodzie robi się szybciej cieplej? :)
By furbs -  27 gru 2011, 20:14
 -------
#58053
Nigdy się tak nie bawiłem. Prawie non stop mam ustawione AUTO.

A ja mam pytanie w sprawie serwisowego menu climatronica. Gdzieś, kiedyś znalazłem opis pozycji tego menu i któraś liczba wskazywała procent mocy grzania PDC - tej elektrycznej grzałki na nagrzewnicy. Za cholerę nie mogę tego odkopać. Pokieruje ktoś mnie w tym temacie, bo przegrzebałem z 10 takich opisów i nic na ten temat nie znalazłem? Do menu serwisowego się wbijam i mam tam chyba 31 pozycji z których nie wiem która to może być.
Awatar użytkownika
By olsen-72 -  27 gru 2011, 20:17
 spoza Polski
#58055
Tysonq pisze:Też tak macie, że zamiast AUTO jak ustawicie, np. każdy nawiew, czyli nogi+twarz+szyba to w samochodzie robi się szybciej cieplej? :)
Też
By Czolo -  28 gru 2011, 5:13
 -------
#58082
pozatym co tam piszecie i o tym cieple to najlepsze rozwiazanie by jak najszybciej nagrzac auto to nie wlanczac ogrzewania odrazu silnik szybciej zacznie lapac temperature i wten sposob szybciej nagrzewamy wiadomo jak paruja szyby to jednak trzeba uzyc sila rzeczy. No ale auto wolniej nagrzewa jakby nie bylo:/
By klepa -  28 gru 2011, 11:06
 warmińsko-mazurskie
#58097
furbs pisze:Nigdy się tak nie bawiłem. Prawie non stop mam ustawione AUTO.

A ja mam pytanie w sprawie serwisowego menu climatronica. Gdzieś, kiedyś znalazłem opis pozycji tego menu i któraś liczba wskazywała procent mocy grzania PDC - tej elektrycznej grzałki na nagrzewnicy. Za cholerę nie mogę tego odkopać. Pokieruje ktoś mnie w tym temacie, bo przegrzebałem z 10 takich opisów i nic na ten temat nie znalazłem? Do menu serwisowego się wbijam i mam tam chyba 31 pozycji z których nie wiem która to może być.
Zaglądnij tu:
http://www.vwgolf.pl/porady/ukryte-funkcje-klimatronik/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
By furbs -  28 gru 2011, 11:14
 -------
#58098
klepa pisze:
furbs pisze:Nigdy się tak nie bawiłem. Prawie non stop mam ustawione AUTO.

A ja mam pytanie w sprawie serwisowego menu climatronica. Gdzieś, kiedyś znalazłem opis pozycji tego menu i któraś liczba wskazywała procent mocy grzania PDC - tej elektrycznej grzałki na nagrzewnicy. Za cholerę nie mogę tego odkopać. Pokieruje ktoś mnie w tym temacie, bo przegrzebałem z 10 takich opisów i nic na ten temat nie znalazłem? Do menu serwisowego się wbijam i mam tam chyba 31 pozycji z których nie wiem która to może być.
Zaglądnij tu:
http://www.vwgolf.pl/porady/ukryte-funkcje-klimatronik/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Widziałem to. Problem jest taki, że ja mam 31 pozycji i żaden z opisów w tym linku nie pasuje. Chyba, że są jeszcze jakieś inne ukryte menu w climatroniku?

Ja do swojego wchodzę poprzez wciśnięcie przycisku obiegu zamkniętego razem z przyciskiem AC. I wtedy kręcąc lewym pokrętłem od temperatury kierowcy przechodzę przez 31 wskazań, których wartości wyświetlają się na wskaźniku temperatury pasażera.

Kiedyś dokopałem się do instrukcji, w której któraś pozycja opisana była jako moc grzania PTC i przede wszystkim tego szukam. Chociaż dokładnym opisem każdego bloku też bym nie pogardził...