Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By LukaszDestroYer -  07 kwie 2012, 18:36
 -------
#68677
mlody1983 pisze:Nie mam szyberdachu :)
jak ściągniesz prawy lub lewy górny boczek, to tam jest taka rurka odprowadzająca wodę do spusty, ale to dot. aut z szyberdachem. wątpię żeby u Ciebie było coś takiego. dziwna sprawa. może uszczelka jest gdzieś ucięta... albo dobrze nie styka z blachą.
By mwsoft -  07 kwie 2012, 19:11
 dolnośląskie
#68682
mlody1983 pisze:A czy jak sciagne tylni zderzak da mi to cos?Bedzie cos widac gdzie sie cos przytkało itp?
http://www.auto-conrad.pl/Forum/phpBB-3 ... 457#p39457" onclick="window.open(this.href);return false;

Tutaj masz pięknie pokazane co się u mnie działo...
Woda się lała ze wszystkiego w klapie, po zamku, haku i na dno bagażnika....

Wydaje mi się że może być u Ciebie podobnie - uszczelka wycieraczki, klamki, lampy....
By krisv -  10 kwie 2012, 12:10
 mazowieckie
#68936
A u mnie podobnie było w zimie w silniczku tylnej wycieraczki miał pewnie resztki letniego płynu wiec go zima rozsadziła:/ i zawsze jak spryskiwałem tylna wycieraczkę lalo się do środka. Efekt końcowy sam silniczek wycieraczki tez trafił szlag.
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  12 kwie 2012, 20:33
 warmińsko-mazurskie
#69327
Witam, miałem coś podobnego i wiele główkowania skąd? No i wreszcie znalazłem przyczynę. A mianowicie musisz jakoś pomału i dokładnie silikonem najlepiej czarnym za sylikonować te gumki od wiązki kabli które wychodzą z dachu do tylnej klapy. I przy tych gumkach z jednej i drugiej strony przy części dachu i przy klapie przy samej tej gumce harmonijkowej trzeba zaciągnąć sylikonem i powinno być po problemie. Pozdrawiam.
By hazard -  03 lut 2013, 15:22
 -------
#91862
Cześć,

W narożnikach tylnych szyb zbiera się woda (przy deszczowej i wilgotnej pogodzie).
Szukałem odpowiedzi czemu tak się dzieje, ale nie znalazłem.
Jakiś czas temu znajomy podjechał swoim golfem i okazało się, że u niego jest podobnie.

Teraz okazało się, że po jednej stronie robi się pleśń.

http://i47.tinypic.com/6z31ps.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Co to ku*** jest?! :roll:
Awatar użytkownika
By fredric -  03 lut 2013, 19:01
 mazowieckie
#91877
Po prostu wilgoć i wypadałoby porządnie wysuszyć auto. Widziałem takie coś kiedyś u siebie w polo jak parkowałem pod chmurką(krótkie trasy robiłem) i wiecznie mokro było w aucie tzn wilgotno czyli dywaniki/okna u mnie pomogło wysuszenie auta i pod buty kładłem gazety hehe może mało prof ale działało.
By hazard -  04 lut 2013, 18:49
 -------
#91952
Auto w środku jest suche. Wylewam wodę z dywaników. Kupiłem dwa wkłady na wilgoć. Dodatkowo wietrzę i grzeję.

Sęk w tym, że opuszczając tylne szyby do dołu i po chwili je podnosząc, są mocno namoczone po całej szerokości (od wew.)
Wygląda to tak jakby w drzwiach zbierała się woda, a na to wpływu nie mam.
Awatar użytkownika
By leszek158 -  04 lut 2013, 19:05
 lubelskie
#91954
Masz na to wpływ - od dołu drzwi są bodajże 3 dziurki, może są zamulone i niedrożne, spróbuj je udrożnić i oczyścić.
By martin88 -  06 mar 2013, 9:48
 -------
#93735
Mam ten sam problem. Zima wyskoczyła mi pleśń przy tylnej szybie.Auto tez cały czas stoi pod chmurką z tym, że ja robię dość długie trasy. @hazard znalazłeś może już sposób na walkę z tym?
By LEMONS-SHOP -  08 mar 2013, 21:47
 śląskie
#93899
Koledzy to wina wilgoci w samochodzie, gazety pod dywaniki na noc (włóżcie na noc zobaczycie jak rano będą wilgotne to trzeba powtarzać czynność dopóki, gazety będą suche) oraz mocno nagrzać w aucie nawiew na max puls 2 godziny pracy silnika, lub farelka na noc :) ja miałem podobny problem w moim starym polo. Osuszyłem i dokładnie umyłem szyby oraz auto na zewnątrz, na myjni bezdotykowej kierując strumień wody na uszczelki. Mnie pomogło może warto spróbować.
By trekkk -  15 lip 2013, 21:52
 -------
#102038
Witam, od miesiąca obserwuje bagażnik w środku pojawił się nie przyjemny zapach i krople wody dosyć duże po większych ulewach w lewym boku bagażnika pod dywanikiem, co to może być? jakaś uszczelka nie trzyma? pozdrawiam i proszę o pomoc
By pszczolek -  15 lip 2013, 22:01
 mazowieckie
#102039
do sprawdzenia harmonijki wiązek idące od klapy tylnej do nadwozia jezeli jest tam nieszczelność to trzeba je przykleić na silikon
Awatar użytkownika
By glodek -  15 lip 2013, 22:32
 wielkopolskie
#102043
Zobacz klamke klapy mi leciało mikrostykiem nowsze klamki te po 2008 maja już inaczej to rozwiązane !! Lub uszczelka wycieraczki - ogólnie ściągnij tapicerkę tylnej klapy wyłoż papierem (ręczniki papierowe sie nadają) zamknij i potraktuj karcherem ;) będzie wiadomo gdzie leci
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7