Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By Wojciechdom2015 -  26 maja 2015, 21:27
 zachodniopomorskie
#179936
Bruce pisze:
kuba94 pisze:Skarpeta , żwirek syntetyczny dla kota , dobry sprawdzony sposób taksówkarski . Osobiście używam w aucie i do suszenia rękawic po trenigu . Rękawice suche i nie wali z nich
Też miałem tą pleśń na wew. uszczelce drzwi, masakra ...
Testuje i na razie się sprawdza ...
żwirek dla kota ?
u mnie raczej nie pomoże , bylem na myjni kilka sekund i okna tylne mokre wokół ramy okien :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: :wall: :wall: :wall: :cry:
By piotrek18ony -  22 paź 2015, 15:49
 opolskie
#197603
Panowie jest taki problem, że dzisiaj cały dzień walczyłem z uszczelnieniem bagażnika tak aby nie lała się do niego woda. Wykorzystałem Waszą poradę i uszczelniłem tą gumową harmonijkę silikonem. Zalewa mi lewy bok w bagażniku, woda wydaje się jakby wychodziła z tych zgrzewów tylnych obok fabrycznych mocowań do przypinania czegoś w bagażniku. Wylałem z 10 wiaderek wody i za cholerę nie mogę zlokalizować problemu. Uszczelki lampy są dobre, nie leci też prawie na pewno przez kratki które każecie silikonować. Co do cholery go boli i którędy ta woda się tam dostaje ? :D Proszę o pomoc :)
By piotrek18ony -  23 paź 2015, 11:07
 opolskie
#197674
Czy trzeba ściągać zderzak tylni by dobrać się do tych kratek ? Wczoraj tak kombinowałem, że nie świeci mi światło wstecznego nie wiem czy zerwałem jakiś kabel podczas uszczelniania tej harmonijki czy naruszyłem wiązkę kabli po lewej stronie ? Jak myślicie co mogło się stać ?
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  23 paź 2015, 13:59
 warmińsko-mazurskie
#197707
Może w tej harmonijce jest kabel przełamany i dlatego tak się dzieje :(
A odnoście wody, to ja rozebrałem wszystkie tapicerki bagażnika i klapy, wszystko aż do siedzeń, wyłożyłem szarym papierem toaletowym przy wszystkich brzegach, autko zamknąłem i lałem wodę. I za jakis czas popatrzyłem gdzie papier jest mokry i wtedy te miejsce, szczególnie obserwowałem przy kolejnych próbach lania wody i zobaczyłem ścieżkę wody i tak doszedłem że u mnie, to z gumy klapy bagażnika :)
Awatar użytkownika
By Kuba18 -  23 paź 2015, 14:27
 kujawsko-pomorskie
#197710
piotrek18ony pisze:Czy trzeba ściągać zderzak tylni by dobrać się do tych kratek ? Wczoraj tak kombinowałem, że nie świeci mi światło wstecznego nie wiem czy zerwałem jakiś kabel podczas uszczelniania tej harmonijki czy naruszyłem wiązkę kabli po lewej stronie ? Jak myślicie co mogło się stać ?
Niestety trzeba zdejmować,ale nie ma dużo roboty. Pod lampą dwie od zderzaka(torx 30),dwie od spodu od zderzaka(torx 30) później odkręcasz nadkole 4 śruby (torx 20) odchylasz nadkole i jedna śruba co mocuje końcówkę zderzaka do błotnika (też torx 20) i wyczepiasz ze ślizgów i masz kratkę na wierzchu. Kratkę wypychasz na zewnątrz po uprzednim odbezpieczeniu kratki od góry np płaskim śrubokrętem (dwa zatrzaski) i to wszystko :) Warto sprawdzić czy gumki w kratce dobrze dolegają do plastiku.
By eRR -  10 lut 2016, 10:56
 dolnośląskie
#214889
zbyńo.ko pisze:Witam, miałem coś podobnego i wiele główkowania skąd? No i wreszcie znalazłem przyczynę. A mianowicie musisz jakoś pomału i dokładnie silikonem najlepiej czarnym za sylikonować te gumki od wiązki kabli które wychodzą z dachu do tylnej klapy. I przy tych gumkach z jednej i drugiej strony przy części dachu i przy klapie przy samej tej gumce harmonijkowej trzeba zaciągnąć sylikonem i powinno być po problemie. Pozdrawiam.
Jaki to ma być silikon? Chciałbym kupić ale nie wiem jaki.
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  10 lut 2016, 12:30
 warmińsko-mazurskie
#214896
Ja wtedy użyłem sylikonu dekarskiego, poszedłem do sąsiada-kolegi i dał mi akurat tego sylikonu, ale równie dobrze możesz użyć zwykłego sanitarnego albo do szyb ( nie wiem czy jest czarny lub bezbarwnego ). Najlepiej zrobić to w garażu, żeby była otwarta klapa bagażnika i niech by podsechł ten sylikon z kilka godzin, zamykamy klapę i powinno być sucho :)
By wisniamar -  21 lut 2016, 20:49
 dolnośląskie
#216739
Mam problem z wodą, jak na dachu pojawi się woda, (padający deszcz) mam mokre dwa słupki wewnątrz auta , mam wrażenie że woda przedostaje się przez mocowanie relingów do dachu , zakładam że szyberdach panorama jest szczelny. Jak się pozbyć tego przecieku wody do wnętrza. Pomocy Marcin
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  21 lut 2016, 22:43
 lubelskie
#216773
wisniamar pisze:Mam problem z wodą, jak na dachu pojawi się woda, (padający deszcz) mam mokre dwa słupki wewnątrz auta , mam wrażenie że woda przedostaje się przez mocowanie relingów do dachu , zakładam że szyberdach panorama jest szczelny. Jak się pozbyć tego przecieku wody do wnętrza. Pomocy Marcin
Na bank zapchane rurki odpływów. Nie wiem jak w Golfie V ale odpływy są w słupkach A i B raczej. Woda sie przelewa i pewnie idzie na słupki A z uwagi na lekkie pochylenie.
By wisniamar -  22 lut 2016, 19:16
 dolnośląskie
#216886
Dwa dni stał golf na deszczu a pod dywanikim kierowcy chlupie woda, jak sprawdzić drożność wężyków od szyberdachu ? Jak przepchać wężyk jeżeli jest zatkany bez demontażu całej podsufitki
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  22 lut 2016, 20:24
 lubelskie
#216896
wisniamar pisze:Dwa dni stał golf na deszczu a pod dywanikim kierowcy chlupie woda, jak sprawdzić drożność wężyków od szyberdachu ? Jak przepchać wężyk jeżeli jest zatkany bez demontażu całej podsufitki
Od góry lub od dołu mocny ale nie ostry drut. Inaczej nie zrobisz. Chyba że wyjmiesz jakoś wężyk i go przepchasz kompresorem poza autem.

Szukaj jakiegoś garażu, odsuń szyber i latarką lokalizuj wężyk od góry. Może ktoś odpowie gdzie wychodzi od spodu auta - może pod nadkolami ? Trudno mi to powiedzieć.
Awatar użytkownika
By Zalman -  23 lut 2016, 19:51
 małopolskie
#217088
Cześć pisze tutaj bo mam problem. Otóż w tamtym roku urwała się jedną sruba od chłodnicy paliwa. Nie było innego wyjścia i mechanik przekręcił mi to blachowkretem. I było wszystko ok. Od paru tygodni męczę się z wilgocią w aucie. I znalazłem problem. Podniosłem dywanik a tam mokro. Przez ten wkręt właśnie. I przecieka woda. Pytanie co was. Co zrobić? Wykręcić i dać jakąś śrubę? Zaspawac ta dziurę i przyspawac śrubę? Nie chce korozji. I trzeba działać coś z tym.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7