Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By dziadol -  19 wrz 2013, 17:58
 kujawsko-pomorskie
#106220
Witam. Problem rozwiązany. Ale jednak zderzak trzeba zwalić. Jest słaby dostęp do niej ze strony bagażnika.

Pozdro...
By czaplinskil -  20 lis 2013, 22:30
 -------
#111522
Witam, Posiadam Wersje Variant z panoramą ,u mnie woda zbiera się w zagłębieniu koła zapasowego .
sprawdziłem możliwości, i znalazłem mokre miejsca
- w bagażniku schowek po prawej stronie ( tam gdzie światło jest sucho)
- mokry dywanik w drugim schowku w bagażniku ( przy łączeniu tylnej kanapy)

Wg ,mnie woda leci przez panorame , tylna klapa raczej odpada...

Pytanie do użytkowników z dachami panormicznymi
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  21 lis 2013, 15:23
 warmińsko-mazurskie
#111560
Musisz porozbierać trochę auta i popatrzeć-sprawdzać gdzie może lecieć woda :( Trochę trzeba posiedzieć przy tym.
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  22 gru 2014, 13:14
 warmińsko-mazurskie
#155604
Na pewno uszczelka w tym rogu nie dolega idealnie do szyby i jak deszcz pada czy mycie samochodu to szyba jest zaparowana od wewnątrz, albo jeszcze może zapchana jest rynienka( wytłoczenie ) w poszyciu na spodzie drzwi i woda stoi i parując wychodzi na szybę jak na foto. Trzeba by rozebrac tapicerkę od wewnątrz tych tylnych drzwi i poprawić tą uszczelkę co do szyby dolega powinno pomóc albo poszycie zewnętrze drzwi ściągnąć i zobaczyć co sie w środku drzwi dzieje. Może jest tam brudu, kurzu osadu jakiegoś, po paru latkach mogło się nazbierac na spodzie drzwi ( poszycia ) :unsure:
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  22 gru 2014, 20:49
 warmińsko-mazurskie
#155678
No, jeżeli nie masz garażu to na pewno na cieplejsze dni trzeba to odłożyć :cool: A jeżeli masz to zaczął bym od tapicerki wewnetrznej, jak sie przyjrzysz to widać czy faktycznie w tym rogu ona jest jakoś odgięta-wygieta, czy dolega :unsure: Jeżeli coś nie tak to odkręcasz 1 wkreta Torx od spodu, wypinasz dolny plastik rączki drzwi, odkręcasz 2 śruby Torx z rączki drzwi, wypinasz tapicerkę z kołków, odpinasz linkę klamki, odłączasz wiązkę od przycisku opuszczania szyby jeżeli masz, od głośników jeżeli masz, od lampki drzwi jeżeli masz i tapicerka ściągnieta i można popatrzeć co i jak :cool:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  22 gru 2014, 22:36
 pomorskie
#155737
dexter23pl pisze:częste jest to w naszych autach. był na forum temat o tym.

dokładnie ma dex rację, niekoniecznie wina uszczelek, najczęściej TTTM, dobrze przewietrzać auto, wysuszać, częściej używać w takiej sytuacji trybu AUTO klimy
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  22 gru 2014, 22:50
 warmińsko-mazurskie
#155746
A wiecie co najlepsze jest na wilgoć w samochodzie :?: Dziś było TV, :cool:
Ryż wsypujemy do skarpetki zawiązujemy sznureczkiem żeby się nie wysypywał i podobno działa, dziś rano w TV zachwalali :) Trzeba spróbować :cool:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  22 gru 2014, 22:53
 pomorskie
#155750
zbyńo.ko pisze:A wiecie co najlepsze jest na wilgoć w samochodzie :?: Dziś było TV, :cool:
Ryż wsypujemy do skarpetki zawiązujemy sznureczkiem żeby się nie wysypywał i podobno działa, dziś rano w TV zachwalali :) Trzeba spróbować :cool:
skarpetki frote, stylon czy bawełna? :hmmm:
Awatar użytkownika
By Bruce -  28 gru 2014, 21:34
 mazowieckie
#156719
kuba94 pisze:Skarpeta , żwirek syntetyczny dla kota , dobry sprawdzony sposób taksówkarski . Osobiście używam w aucie i do suszenia rękawic po trenigu . Rękawice suche i nie wali z nich
Też miałem tą pleśń na wew. uszczelce drzwi, masakra ...
Testuje i na razie się sprawdza ...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7