Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By trekkk -  17 sie 2013, 17:24
 -------
#103991
pokleiłem w około ramkę nad lewym nadkolem, zdjąłem zderzak tylni, trochę roboty z tym było, ale po dość sporej ulewie która naszła mnie jest sucho! więc to chyba było to..
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  25 sie 2013, 23:22
 warmińsko-mazurskie
#104489
Witam, miałem coś podobnego i wiele główkowania skąd? No i wreszcie znalazłem przyczynę. A mianowicie musisz jakoś pomału i dokładnie silikonem najlepiej czarnym jakoś to zasylikonować te gumki od wiązki kabli które wychodzą z dachu do tylnej klapy. I przy tych gumkach z jednej i drugiej strony przy części dachu i przy klapie przy samej tej gumce harmonijkowej trzeba zaciągnąć sylikonem i powinno być po problemie ( chyba że gdzieś ta gumka pęknięta, to najlepiej wymienić) .Oczywiście może być, że uszczelka od ramienia wycieraczki, przewód od płynu od spryskiwaczy może gdzieś nieszczelny albo gdzieś od klamki bagażnika, Musisz szukać gdzie pokaże się woda. Pozdrawiam.
By dziadol -  11 wrz 2013, 20:58
 kujawsko-pomorskie
#105654
Witam serdecznie...

Mam podobny lecz nieco inny problem z wodą...
Mianowicie zauważyłem , że mam na tylnym siedzeniu mokro...Najbardziej jest to przy łączeniu tylnej kanapy w miejscu łączenia oparcia z siedziskiem..Podniosłem kanape i pod tylnym siedziskiem gdzie jest gąbka jest cała masa wody i jest mokro...
Dodam, że miałem małe zdarzenie i był naprawiany tylni zderzak...Uszkodzona była lewa strona...Tylni lewy pas lekko powgniatany..Czy to ma coś wspólnego....????

W bagażniku gdzie jest zamiast koła zapasowego zestaw naprawczy jest sucho....Mokro tylko w łączeniu siedziska z oparciem oraz wkładu bagażnika w tylnim miejscu które dochodzi do oparcia z siedziskiem...Sorka za tak dziwnie opisany problem...

PS
Panowie a tak sobie pomyślałem. Przy napraie tylniego zderzaka jeśłi zostało coś nie tak zmontowane.np.nadkole tojest możliwość przeciekania...???..Po obydwu stronach między błotnikiem a nadkolem są szpary...

Panowie o co LOTTO....

Pozdro...
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  12 wrz 2013, 13:53
 warmińsko-mazurskie
#105720
Może jak coś majstry robili, przy tej naprawie, to może gdzieś jakiejś śrubki nie dokręcili :?: Trudno powiedzieć :? Trzeba było dokładnie popatrzeć, bo i to jeszcze takie dziwne miejsce, że pod kanapą. Chyba że może jakąś uszczelką i tak jakoś woda leci po karoserii pod kanapę. Albo może jakieś jest pęknięcie materiału-karoserii po tym uderzeniu, a majstry przegapili :( . Musisz obserwować :) A może po prostu komuś jakiś czas temu się woda wylała :?: :?
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  12 wrz 2013, 15:38
 kujawsko-pomorskie
#105729
trekkk pisze:Witam, od miesiąca obserwuje bagażnik w środku pojawił się nie przyjemny zapach i krople wody dosyć duże po większych ulewach w lewym boku bagażnika pod dywanikiem, co to może być? jakaś uszczelka nie trzyma? pozdrawiam i proszę o pomoc
Z dużym prawdopodobieństwem woda może dostawać się do bagażnika przy lampie tylnej. Trzeba wyjać lampę i zobaczyć stan uszczelki która styka się z nadwoziem.
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  13 wrz 2013, 10:40
 warmińsko-mazurskie
#105763
BRUNO55 pisze:
trekkk pisze:Witam, od miesiąca obserwuje bagażnik w środku pojawił się nie przyjemny zapach i krople wody dosyć duże po większych ulewach w lewym boku bagażnika pod dywanikiem, co to może być? jakaś uszczelka nie trzyma? pozdrawiam i proszę o pomoc
Z dużym prawdopodobieństwem woda może dostawać się do bagażnika przy lampie tylnej. Trzeba wyjać lampę i zobaczyć stan uszczelki która styka się z nadwoziem.
Ta sprawa chyba została wyjaśniona, a przez lampę to raczej nie, bo miałem podobny przypadek. Ale różne cuda sie zdażają :shock:
ale kolega dziadol ma problem z wodą
dziadol pisze:Mam podobny lecz nieco inny problem z wodą...
Mianowicie zauważyłem , że mam na tylnym siedzeniu mokro...Najbardziej jest to przy łączeniu tylnej kanapy w miejscu łączenia oparcia z siedziskiem..Podniosłem kanape i pod tylnym siedziskiem gdzie jest gąbka jest cała masa wody i jest mokro...
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  13 wrz 2013, 13:52
 kujawsko-pomorskie
#105774
Może to nie cuda ale kiedy wprowadziłem do bagażnika kabel od anteny CB właśnie przy lampie tylnej to mi zaczęło zaciekać w bagażniku i wtedy okazało się że kabel przebiegał pomiędzy lampą a uszczelką i była szczelina. Kiedy zrobiłem dodatkowe uszczelnienie to wszystko się unormowało.
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  13 wrz 2013, 15:04
 warmińsko-mazurskie
#105778
BRUNO55 pisze:Może to nie cuda ale kiedy wprowadziłem do bagażnika kabel od anteny CB właśnie przy lampie tylnej to mi zaczęło zaciekać w bagażniku i wtedy okazało się że kabel przebiegał pomiędzy lampą a uszczelką i była szczelina
Ok, jeśli nie ma dodatkowego jakiegoś kabelka, to mi się wydaje że szans nie ma, ażeby woda się sączyła przez lampę, albo gdzieś obok 8)
By dziadol -  13 wrz 2013, 16:39
 kujawsko-pomorskie
#105782
Witam panowie...

Kurcze nie mam pojęcia którędy ta woda dostała się pod tylni fotel...Rozebrałem tylnie boczki w bagażniku, wyjąłem mate..Od tyłu jest sucho, czyli przez lampę nie leci woda...Zastanawia mnie jedno...Czy czasami nie ma w okolicach tylniej kanapy jakiegoś otworu technologicznego zaślepiany gumową uszczelką tak jak w bagażniku...Może się uszkodził albo.....Bo inny winowajca mi nie przychodzi do głowy.....

Pozdro...
By dziadol -  14 wrz 2013, 20:19
 kujawsko-pomorskie
#105880
Witam serdecznie i przepraszam za brak edycji posta. Wiec zlokalizowałem miejsce przecieku. Woda dostaje sie miedzy zderzakiem a blotnikiem. Ppod lampą spływa za zderzakiem a do bagaznika dostaje sie przez kratke wentylacyjna ktora jest pod obiciem bagaznika. Kratka nie przylega do blachy jest lekko luźna i woda leci miedzy kratka a blachom. Panowie jak jest ona mocowana. Czy musze zwalać zderzak.

Pozdro'
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  14 wrz 2013, 21:48
 warmińsko-mazurskie
#105890
Ok, to fajnie, że zlokalizowałeś przeciek :) Powiem szczerze nie wiem jak tę kratkę się wyciąga :oops: :? :?: Tak minie zastanawia jak woda z pod kratki aż pod kanapę się dostała, :?: Ja miałem coś podobnego tyle że woda była tam gdzie dojazdówka, jakoś ściekała, ale żeby aż pod kanapę :?: kiedyś też myślałem, że to z tej kratki :mrgreen: , a to leciało tamtędy jak wiązki do klapy bagażnika idą w gumowych takich harmonijkach. Także popatrz, też to jest opisane parę postów wcześniej.
By dziadol -  14 wrz 2013, 22:08
 kujawsko-pomorskie
#105894
Witaj. Widzisz, ja także sie zastanawiałem jak, aż pod kanape woda popłynęła. Leciała zapewne sobie lewą stroną tam gdzie jest uszkodzona owa kratka i dotarła wytłoczeniami oraz podkładką przykrywającą koło zapasowe. Ta tzw mata była wilgotna ale jak ją wyjąłem i oparłem o auto to wyciekło z niej z 2 litry wody. A zlokalizowałem to wymontowywując cały bagażnikk z okładzin, i pojechałem na myjkę. Po zalaniu auto wodą leciało z tamtąd jak z kranu. Teraz nie wiem zabardzo jak sie za to zabrac. Przypuszczam ,że bez zdjęcia zderzaka się nie obejdzie.

Pozdro...
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  14 wrz 2013, 22:35
 warmińsko-mazurskie
#105899
No raczej trzeba będzie ściągać poszycie zderzaka i drugą część spojler dolny. To jest jakby całość "zderzak tylni " Sprawdzałem W Etce tak przelotem, o kratce nic nie widziałem, tak na szybko :? Najpierw koła, nadkola i tam Będziesz widział wkręty, śrubki. I do roboty :!: :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7