Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By Forest -  15 lut 2012, 9:24
 wielkopolskie
#62696
Tak jak unseen pisze. Ten system ogranicza moment obrotowy co dodatkowo oprócz kontroli trakcji zapobiega buksowaniu kół ;) I jest opisany w instrukcji ;)
By czesiek -  15 lut 2012, 9:34
 dolnośląskie
#62698
To nie moje auto :D Ja u siebie tego nie mam i w mojej instrukcji tez go nie ma :D ESP/ASR dzialaja tak samo wiec nie bardzo rozumiem sens jego istnienia :wink:
Awatar użytkownika
By Forest -  15 lut 2012, 9:58
 wielkopolskie
#62701
czesiek pisze:To nie moje auto :D Ja u siebie tego nie mam i w mojej instrukcji tez go nie ma :D ESP/ASR dzialaja tak samo wiec nie bardzo rozumiem sens jego istnienia :wink:
Nie działa tak samo. ASR/ESP blokuje koła a ten system blokuje sam silnik, tzn moment obrotowy. Zeszłem zimy jak było dużo śniegu to czasem rzeczywiście to pomagało jak auto grzęzło 8)
By czesiek -  15 lut 2012, 10:16
 dolnośląskie
#62702
Kuba87 pisze:ESP I ASR działają tak samo? ciekawe rzeczy. A ABS tak jak USG :p
Ale jestes zabawny. I na dodatek albo nie umiesz czytac ze zrozumieniem albo nie wiesz jak dzialaja systemy.
By Kuba87 -  15 lut 2012, 10:39
 -------
#62705
;] może sam sprawdź co napisałeś? Bardzo mnie cieszy że wiesz jak one działają! bardzo

czy to pomagało jak auto ugrzęzło. Raczej wtedy się wyłącza ESP i rura. Znam tę funkcje z Peugeota 607. Oprócz tego że o wiele gorzej auto wchodzi na obroty to nic specjalnego się nie dzieje.
By czesiek -  15 lut 2012, 11:03
 dolnośląskie
#62708
Napisalem ze system ESP/ASR dziala podobnie jak system W. A nie ze esp i asr jest tym samym systemem. Jeszcze cos przetłumaczyc na Twoj poziom? :lol:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  15 lut 2012, 19:30
 pomorskie
#62764
Forest pisze: ASR..... blokuje koła a ten system blokuje sam silnik,
więc twierdzisz że ASR blokuje koła? :?: Niby klockami hamulcowymi :?:
By Kuba87 -  15 lut 2012, 19:40
 -------
#62768
Nie daje mu pełnej mocy, tnie dawkę paliwa. Objawy podobne jak przy rozwalonym przepływomierzu. Kolega "czesiek" pomylił forum? Dobrze że nosi kask!
By Kuba87 -  15 lut 2012, 20:44
 -------
#62787
ESP działa w zakresie kontroli dynamiki wzdłużnej i poprzecznej. Jak nazwa wskazuje system stabilizuje kierunek jazdy samochodu tracącego przyczepność, korygując tor jego jazdy. Zastosowane w nim układy elektroniczne rozpoznają poślizg boczny samochodu i poprzez możliwość przyhamowania dowolnego koła z osobna potrafią wywołać moment przeciwstawiający się obrotowi samochodu.

ASR uruchamia dwa sposoby sterowania. Jeżeli ślizgają się oba koła napędzające, zmniejsza się moc wytwarzaną przez silnik działając na przepustnicę elektroniczną. Jeśli jednak ślizga się tylko jedno koło, powoduje blokowanie tego koła.

System ASR zapobiega także tzw. 'buksowaniu' kół, gdy jedno z nich znajduje się na śliskiej nawierzchni lub do ruszenia samochodu preznaczona została zbyt duża moc. Dzięki temu obniża on zużycie paliwa oraz eksploatowanie ogumienia.

Bitte czesław pokaż że chociaż umiesz czytać ja google Ci obce :D