Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By SnaQ -  16 kwie 2012, 9:22
 -------
#69641
Koledzy, mam pytanko, które naszło mnie w trakcie montażu podłokietnika: do czego jest wkręt w przedniej części wnętrza schowka? Mam wersję bez zmieniarki. Z przodu są tam dwie zaślepki: dolna prostokątna, pod którą nic nie ma i górna kwadratowa, pod którą jest miejsce na wkręt. Oś wkrętu pokrywa się z otworkiem w obudowie i spinką w korpusie podłokietnika ale niczego on nie mocuje, niczego nie dociska. Byłoby tak gdyby kolejność była taka: wkręt -> plastik obudowy -> spinka w korpusie. U mnie jest jednak tak: wkręt -> spinka w korpusie -> plastik obudowy. Wygląda to tak, jakby brakowało tam jakiegoś elementu. Sprzedawca czegoś "zapomniał" czy to miejsce na coś opcjonalnego? A może spinka powinna znaleźć się na elemencie obudowy, a nie korpusie?
By mwsoft -  16 kwie 2012, 12:34
 dolnośląskie
#69667
SnaQ pisze:Koledzy, mam pytanko, które naszło mnie w trakcie montażu podłokietnika: do czego jest wkręt w przedniej części wnętrza schowka? Mam wersję bez zmieniarki. Z przodu są tam dwie zaślepki: dolna prostokątna, pod którą nic nie ma i górna kwadratowa, pod którą jest miejsce na wkręt. Oś wkrętu pokrywa się z otworkiem w obudowie i spinką w korpusie podłokietnika ale niczego on nie mocuje, niczego nie dociska. Byłoby tak gdyby kolejność była taka: wkręt -> plastik obudowy -> spinka w korpusie. U mnie jest jednak tak: wkręt -> spinka w korpusie -> plastik obudowy. Wygląda to tak, jakby brakowało tam jakiegoś elementu. Sprzedawca czegoś "zapomniał" czy to miejsce na coś opcjonalnego? A może spinka powinna znaleźć się na elemencie obudowy, a nie korpusie?
W wersjach z chłodzeniem jest tam chyba zamykany wylot powietrza (taki jak w schowku pasażera) - możliwe że on jest mocowany tym wkrętem?
Ja mam wersję ze zmieniarką i na ten wkręt się trzyma zewnętrzny plastik podłokietnika.
By SnaQ -  16 kwie 2012, 13:19
 -------
#69675
Chyba jednak ktoś po prostu przełożył ten klips (nakrętkę zaciskową) na niewłaściwy element i zgłupiałem. Sprawdzę po powrocie z pracy.
By piter_ldz -  18 kwie 2012, 11:06
 łódzkie
#69930
u mnie rowniez jest tylko plastikowa zaslepka, rure powietrza prowadzilem dodatkowo i nie widzialem tam tego co opisales :)
By Mr. D. -  17 wrz 2017, 10:30
 podkarpackie
#257048
Witam serdecznie.

Kupiłem na alle podłokietnik, który chyba ma niekompletną konstrukcję. Przeglądając wcześniej oferty znalazłem takie zdjęcie:

Obrazek

Widoczne jest na nim srebrne wzmocnienie/mocowanie?. Mój podłokietnik tego czegoś nie ma (został tylko jego ułamany fragment z wkrętem). Ktoś orientuje się co to za część? W katalogu on-line nie jestem w stanie odnaleźć tego elementu :( .

Mógłbym w sumie odesłać podłokietnik do sprzedawcy, ale ma w dość dobrym stanie element tapicerowany i myślałem aby go zostawić.

/edit/ Zapomniałem dodać. Na zdjęciu podłokietnik z wersją do zmieniarki/media-in. Moja wersja ma tylko gniazdo 12V.