Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By soja -  04 maja 2012, 12:13
 zachodniopomorskie
#71728
Z tym - ekskluzywna - to może trochę przesadziłem, ale wpadłem na super mod (chyba, że był już ktoś przede mną :shock: ).
Można okleić wewnętrzne kieszenie w drzwiach pięknym welurkiem i będzie jak w MKV lub luksusowej limuzynie.
Gdy sprawdzicie kieszenie to zobaczycie, że SĄ TAM GÓRNE KRAWĘDZIE do których można dociąć wykładzinę.
Dobry tapicer zrobi to tak, że w ogóle nie będzie widać, kiedy kończy się welur, a zaczna plastik nad kieszeniami.
NA DOBRĄ SPRAWĘ, TO PEWNIE ROBOTA DLA KAŻEGO Z NAS NA GODZINĘ PRACY.
Można też wyłożyć materiałem podłogę kieszeni. Ze względu na szary kolor tej części tapicerki drzwi, to chyba materiał też musi być w tym kolorze. Ale można zaszaleć i zrobić np. czerwony.
W każdym razie mam zamiar oddać auto do tapicera i niech mi to zrobi. Koszty pewnie niewielkie, a będzie wyglądało rasowo. Zrobię to razem z czerwonymi obwódkami pasów bezpieczeństwa. Cieszę się jak dziecko, bo wnętrze mojego bolidu naprawdę zaczyna robić się rasowe. Ale podstawą jest oczywiście czarna podsufitka. To jeden z najlepszych modów ( i najbardziej kosztownych) jakie zrobiłem w moim MKV.
By soja -  05 maja 2012, 12:34
 zachodniopomorskie
#71794
Artur 89. Pewnie, że by się dało, ale z używanych części.
Wg. mnie podsufitka to taki element, że jak już się wymienia to tylko na nowy.
Nie tylko, że każda używana jest po protu brudna.
Przede wszystkim zdjęcie jej z auta zawsze wiąże się ze złamaniem jej w wielu miejscach.
To bardzo delikatny materiał podatny na zagięcia.
Co potem w montażu na kolejnymn aucie wygląda fatalnie.
A ja nie po to to zmieniałem ją, aby wyglądała gorzej, tylko lepiej. To dla mnie kwintesencja mojej zabawy z tuningiem.
Jestem przeciwnikiem wymiany elementów auta na używane jeśli są zaniedbane. Np. plastki, tapicerki.
Używane tak, to tylko w dobrym stanie.
No dobra, ale to temat na inny wątek.
Jak zrobie już te kieszenie w drzwiach to pokażę zdjęcia.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  05 maja 2012, 14:08
 małopolskie
#71798
eeee jak ktoś jest sierota i nie umie wyciągnąć podsufitki to później są takie efekty, że jest pozaginana... ale fakt faktem masz fioła na punkcie swojego auta :)
By artur89 -  05 maja 2012, 20:27
 mazowieckie
#71821
orh pisze:w sumie najważniejsze by byc pozytywnie zakęconym :mrgreen:
Soja, ja właśnie tak podchodzę to Twoich modów :) żeby nie było :p
Sam oglądałem ze 2 czarne podsufitki za około 1k w stanie idealnym, ale to i tak nie było warte tej ceny w MOJEJ opinii. pzdr :D
By BABYLON -  28 cze 2013, 19:52
 wielkopolskie
#101361
Nie do końca wiem o jaką wykładzinę chodzi ale jeśli w kieszeniach bocznych drzwi to po to aby nie przesuwały sie po niej rzeczy umieszczone w kieszeni i nie hałasowały w kontakcie z plastikowym podłożem.

Takie wykładzinki sa seryjnie w Jettach.

W ASO pytałem i komplet 2 szt to coś koło 85 zł - szok, złodziejstwo

Odrysowałem od jetty i z wykładziny wycieraczkowej za 5 zł wyciął mi facet, producent dywaników samochodowych - pasuje jak oryginał
By MichuVW -  18 kwie 2016, 16:10
 łódzkie
#224946
Witam, czy istnieje jakaś fabryczna guma/wykładzina do schowków na drzwiach (wszystkich 4 drzwiach) oraz do małego schowka pod kierownicą?
Bardzo mi by się to przydało bo jak jadę po polskich drogach to wszystko mi się tam trzęsie :x

Drugie pytanie, mam u góry schowek na okulary taki otwarty, jak znajdę na alledrogo taki zamykany to będzie pasować?

Oczywiście golf Mk5 2005roku
Pozdrawiam :3