Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By cbool333 -  12 gru 2016, 22:45
 kujawsko-pomorskie
#244294
Mettenoos pisze:@cbool333 ale żeś wygrzebał :-)
Szybki jak sanki w maju wiem wiem. Przykręciłem to z miesiąc temu ale teraz wzięło mnie na podziękowania. Ogólnie od jakiegoś czasu mocno wziąłem się za golfinę. Dzięki użytkownikowi @tajpej pięknie wyeliminowałem wszystkie odgłosy jakie wydawały ciągle działające silniczki nawiewów. Wiem, że w tych silniczkach można próbować czyścić styki ale przy takich atrakcyjnych kwotach nie chciało mi się z tym bawić (na plus to, że mam model 2004 a tajpej przysyła nowsze). Zostało mi tylko przy następnym wyjęciu radia popodklejać wszystko taśmą parcianą, wyjąć licznik bo szybka drży - mam nadzieje, że znajdę tutorial oraz zrobić coś z lusterkami zewnetrznymi bo też brzęczą. Trochę tego było i jest ale nie mam nic autku do zarzucenia - winne co inne.... :music: :tooth:
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  18 mar 2017, 13:39
 wielkopolskie
#249058
Przerabiał ktoś problem z trzeszczącym schowkiem pasażera, w sumie to bardziej z jego zamknięciem. Prawa strona wchodzi u mnie przy danych obrotach w rezonans i wydaje frustrujący dźwięk :ireful: Pomaga w sumie przytrzymanie, dociśniecie schowka ale to trochę nie wygodne podczas jazdy :laugh:
Awatar użytkownika
By miodek89 -  06 cze 2017, 0:09
 mazowieckie
#252844
morfeusz747 pisze:Przerabiał ktoś problem z trzeszczącym schowkiem pasażera, w sumie to bardziej z jego zamknięciem. Prawa strona wchodzi u mnie przy danych obrotach w rezonans i wydaje frustrujący dźwięk :ireful: Pomaga w sumie przytrzymanie, dociśniecie schowka ale to trochę nie wygodne podczas jazdy Obrazek
Dopadł mnie ten sam problem. Drży mi schowek pasażera.. Żeby ten dźwięk ustal muszę docisnac/przytrzymać schowek. Jest tam jakaś regulacja zamka? Ktoś rozwiązał ten problem?
Awatar użytkownika
By Cimek -  06 cze 2017, 5:08
 opolskie
#252851
miodek89 pisze:
morfeusz747 pisze:Przerabiał ktoś problem z trzeszczącym schowkiem pasażera, w sumie to bardziej z jego zamknięciem. Prawa strona wchodzi u mnie przy danych obrotach w rezonans i wydaje frustrujący dźwięk :ireful: Pomaga w sumie przytrzymanie, dociśniecie schowka ale to trochę nie wygodne podczas jazdy Obrazek
Dopadł mnie ten sam problem. Drży mi schowek pasażera.. Żeby ten dźwięk ustal muszę docisnac/przytrzymać schowek. Jest tam jakaś regulacja zamka? Ktoś rozwiązał ten problem?
Bolce, które się chowają, są całe? Plastik może się przetarł i stąd ten efekt. Spróbuj psiknąć "tłuściwem" na elementy stykające się.
Awatar użytkownika
By Cimek -  06 cze 2017, 7:59
 opolskie
#252855
miodek89 pisze:Mówisz o bolcu w zamku? Dzisiaj zerknę czy jest cały.

Psiknac można np białym smarem w sprayu czy jakiś WD 40 lepszy?
Tak, o tym bolcu. Jak po psiknięciu ustanie, to wysmaruj np wazeliną. Moja rada, nie pryskaj wszystkiego od razu , tylko etapami i sprawdzaj skąd dochodzi piskanie.
By paw3ł -  28 lis 2017, 9:11
 lubelskie
#259457
Witam Was serdecznie. Również w moim aucie pojawiły się trzaski z okolic kokpitu, wydaje mi się że najbardziej słychać je z części środkowej... tylko pojawiają się przy wjazdach i z jazdach z progów zwalniający. Wtedy kiedy jest największy skok zawieszenia, nawet przy jezdzie po dziurawej drodze nie ma takich trzasków... Amortyzatory maja po 75% wg diagnostyki. Gdzie szukać przyczyny tych trzasków (jakby tarcie plastiku o plastik, łamanie plastiku)? Macie jeszcze jakieś pomysły ? Śruby boczne kokpitu i kratki wentylacyjne już sprawdziłem i nadal jest problem...