Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  17 lip 2012, 17:48
 pomorskie
#78214
bardzo często w Mk5 występuje niedokręcona śruba imbusowa za schowkiem, dostępna jest po otwarciu bocznej prawej klapki /takiej samej jaka jest po lewej za którą są bezpieczniki/, należy ją zdjąć i sprawdzić czy jest dokręcona, u mnie i jeśli dobrze pamiętam z kilku forum była niedokręcona i dzwoniła.
By dziadol -  05 wrz 2012, 19:39
 kujawsko-pomorskie
#81344
Natomiast u mnie jak stałem autem z odpalonym silnikiem także coś stukało. Nie była to masakra ale jednak.
Okazało się, ze to ta plastikowa osłona pod silnikiem lekko sobie stukała i było słychać jak to by było w środku auta w okolicach nawiewu. Nawet nie właziłem pod auto tylko na kolana i waliłem lekko w osłone. Wsiadam do auta a tu cisza. Kiedyś jak będe na kanale to sprawdze dokładniej...

Pozdro...
By matjan90 -  24 kwie 2015, 12:18
 mazowieckie
#175338
hej,
mam bardzo podobny problem. U mnie dość głośno dzwoni w desce rozdzielczej na odcinku miedzy szybą przednią a poduszką pasażera. Dzwoni mniej więcej przy 2200 obr/min na każdym biegu, a najbardziej na 5tce jak jadę ekspresówka, ale dopiero jak samochód się rozgrzeje.
Macie jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny? Schowek już zdejmowałem kilkukrotnie ale przyczyny niestety nie udało mi się zlokalizować.
By kuba94 -  24 kwie 2015, 12:28
 pomorskie
#175341
matjan90 pisze:hej,
mam bardzo podobny problem. U mnie dość głośno dzwoni w desce rozdzielczej na odcinku miedzy szybą przednią a poduszką pasażera. Dzwoni mniej więcej przy 2200 obr/min na każdym biegu, a najbardziej na 5tce jak jadę ekspresówka, ale dopiero jak samochód się rozgrzeje.
Macie jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny? Schowek już zdejmowałem kilkukrotnie ale przyczyny niestety nie udało mi się zlokalizować.
Dzwoni pod półeczką ,bądź kratką nawiewu zależy jak wersja golfa trzeba to rozmontować i jak temu zaradzić jest już opisane na forum użyj ,, szukaj"
By matjan90 -  24 kwie 2015, 12:45
 mazowieckie
#175345
Tą możliwość już sprawdzałem.
U mnie dzwoni na wysokości schowka pasażera. Wydaje mi się, że jakby w głębi deski rozdzielczej, miedzy poduszką powietrzną pasażera a miejscem gdzie szyba spotyka się z deską. Już sprawdzałem czy to nie jest dmuchawa klimatyzacji i szukałem jakichś kamyczków lub innego syfu w tych okolicach w nawiewach. Niestety nic nie udało mi się zaradzić. Śruby mocowania deski rozdzielczej te dostępne po zdjęciu zaślepki z prawej strony też dokręciłem. Już naprawdę nie wiem gdzie dalej szukać źródła tego dzwonienia. Dodam że jest ono dość głośne bo w czasie jazdy ponad 100 km/h na ekspresówce przy włączonym radiu bardzo wyraźnie słychać ten irytujący dźwięk, występuje on przy 110-120 km/h.
By matjan90 -  24 kwie 2015, 12:58
 mazowieckie
#175348
Ok. Sprawdzę to jeszcze raz. Dostęp do tego zaczepu uzyskam po zdemontowaniu górnej kratki nawiewu wraz z włącznikiem świateł awaryjnych? Czy ten zaczep znajduje się wewnątrz deski między szybą a tą zdemontowaną kratką? Mniej więcej tam go mam szukać? Czy to będzie jakaś śruba? Czy plastikowy zaczep? Wiem że było o tym wspominane w innym temacie ale tych szczegółów nie znalazłem.
By kuba94 -  24 kwie 2015, 14:19
 pomorskie
#175356
Demontujesz półęczke bądź nawiew ( siateczkę ) na środku konsoli i pod nią w kierunku szyby jest ten zaczep . Najlepiej użyj ,,szukaj" znajdziesz temat jest szeroko opisany i jak się tego pozbyć . Ja też to miałem jak ludzi na forum .
By matjan90 -  08 paź 2015, 12:18
 mazowieckie
#195605
Niestety usztywnienie łączenia z zaczepem o którym wspomniałeś nic nie dało. Przez lato odgłosy były ledwo słyszalne. Teraz gdy zrobiło się chłodniej i używam ogrzewania problem powrócił. Słychać głośne drgania i brzęczenie gdzieś między poduszką a szybą. Czasem nawet wydaje mi się, że drgania są bliżej prawych drzwi. W wakacje wymieniłem dmuchawę klimatyzacji, to też nic nie dało, choć to nie był bezpośredni powód wymiany. Czy ma ktoś jakiś pomysł gdzie jeszcze można szukać przyczyny? Może w ASO będą potrafili mi pomóc. Może wiecie czy ASO komuś pomogło w takim przypadku?
By adek -  08 paź 2015, 21:21
 łódzkie
#195646
matjan90 pisze:Niestety usztywnienie łączenia z zaczepem o którym wspomniałeś nic nie dało. Przez lato odgłosy były ledwo słyszalne. Teraz gdy zrobiło się chłodniej i używam ogrzewania problem powrócił. Słychać głośne drgania i brzęczenie gdzieś między poduszką a szybą. Czasem nawet wydaje mi się, że drgania są bliżej prawych drzwi. W wakacje wymieniłem dmuchawę klimatyzacji, to też nic nie dało, choć to nie był bezpośredni powód wymiany. Czy ma ktoś jakiś pomysł gdzie jeszcze można szukać przyczyny? Może w ASO będą potrafili mi pomóc. Może wiecie czy ASO komuś pomogło w takim przypadku?
ASO raczej oleje hałas spowodowany spasowaniem plastików - tak musi zostać.

Sprawdź, czy aby na pewno nie lata Ci czujnik na desce rozdzielczej - u mnie drży, niestety nie wiem jak to rozwiązac...
Awatar użytkownika
By Bruce -  09 paź 2015, 0:19
 mazowieckie
#195668
Spróbujcie nagrać telefonem odgłosy stuki/skrzypienie i wrzucie link na forum.

U mnie przy obrotach od 2 tys obr. podobnie .... stukały kable od paliwa pod maską ...
Awatar użytkownika
By mati5123 -  09 paź 2015, 8:25
 pomorskie
#195681
adek pisze:
matjan90 pisze:Niestety usztywnienie łączenia z zaczepem o którym wspomniałeś nic nie dało. Przez lato odgłosy były ledwo słyszalne. Teraz gdy zrobiło się chłodniej i używam ogrzewania problem powrócił. Słychać głośne drgania i brzęczenie gdzieś między poduszką a szybą. Czasem nawet wydaje mi się, że drgania są bliżej prawych drzwi. W wakacje wymieniłem dmuchawę klimatyzacji, to też nic nie dało, choć to nie był bezpośredni powód wymiany. Czy ma ktoś jakiś pomysł gdzie jeszcze można szukać przyczyny? Może w ASO będą potrafili mi pomóc. Może wiecie czy ASO komuś pomogło w takim przypadku?
ASO raczej oleje hałas spowodowany spasowaniem plastików - tak musi zostać.

Sprawdź, czy aby na pewno nie lata Ci czujnik na desce rozdzielczej - u mnie drży, niestety nie wiem jak to rozwiązac...
Ja czujnik przykleiłem i dodatkowo uszczelniłem silikonem cisza jak makiem zasiał :D .
By matjan90 -  13 paź 2015, 11:59
 mazowieckie
#196217
Dzięki za podpowiedzi. Sprawdzę te kable pod maską. Mogą być u mnie luźne.
Co do czujnika na desce rozdzielczej. Czy chodzi Ci o ten czujnik w kratce nawiewu na środku deski przy szybie?
Zauważyłem teraz, że odgłosy się zmieniają gdy zmieniam prędkość dmuchawy lub ją wyłączam. Poprzednią dmuchawę wymieniłem bo była głośna i nie było już na niej blaszek odpowiadających za wyważenie. Wiatrak także był połamany miejscami. Czy jest w tej obudowie, gdzie się mocuje dmuchawę i i filtr kabinowy (to jest chyba jeden element) jakaś część która może się poluzować? Może obcierać o kręcącą się dmuchawę? Sprawdzałem środek ręką ale nic nie wyczułem, wzrokowo też nic nie widać, ale dostęp jest utrudniony, więc ciężko obejrzeć wnętrze. Spotkał się może już ktoś z tym?
Dźwięk nagram jak tylko będę mógł.
Sorry, że skaczę tak po miejscach tej deski rozdzielczej, ale w tej chwili szukam już dosłownie wszędzie.
Awatar użytkownika
By cbool333 -  12 gru 2016, 21:18
 kujawsko-pomorskie
#244271
Mettenoos pisze:bardzo często w Mk5 występuje niedokręcona śruba imbusowa za schowkiem, dostępna jest po otwarciu bocznej prawej klapki /takiej samej jaka jest po lewej za którą są bezpieczniki/, należy ją zdjąć i sprawdzić czy jest dokręcona, u mnie i jeśli dobrze pamiętam z kilku forum była niedokręcona i dzwoniła.
Dokładnie tak Mettenoos plus dla Ciebie - tylko, że to jest torx :oczko:

Obrazek