Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By tengu123 -  26 wrz 2012, 13:43
 śląskie
#83146
jest 8 poduszek
ale była dziwna sprawa w VW poduszek jest na 100% tylko 8
ale w niektórych przypadkach liczono wezgłowiastad liczka 10 ale i tak to był jeden balon=jedna poduszka.tyle :)
Awatar użytkownika
By fredric -  26 wrz 2012, 14:04
 mazowieckie
#83151
Policzmy jeszcze raz poduszki w naszych golfach jest
2 x kierownica i dla pasażera
2 x poduszki w siedzeniach
2 x kurtyny boczne przez cały samochód(na moje oko przy zderzaniu bocznym strzela cała kurtyna a nie tylko tył albo przód)
za dopłatą można było mieć poduszki w tgz bananach z tyłu dla pasażerów i tu znów 2 sztuki, nie wiem jak z kolanami ale ja się nie spotkałem.
Czyli standardowo mamy 4 poduszki i 2 kurtyny(przy kurtynach mamy 3 znaczki po każdej stronie pod którymi są ukryte śrubki do odkręcania boczków).

Tak jak przedmówcy napisali nie ma więcej......a przyniesione z domu się nie liczą.
Awatar użytkownika
By bionikl -  21 mar 2017, 15:52
 śląskie
#249229
A właśnie że jest 10.
2 na kokpicie , 2 w przednich siedzeniach i po jednej na każdy słupek czyli 6- razem 10.
Tylko nie wiem ( i dlatego się zainteresowałem tematem) po co są poduszki w słupku A. A są na pewno bo przeprowadzałem przewody przez przedni słupek . Ale ostatecznie mi to wcale nie przeszkadza :no:
Zwykły golf 1.6 fsi.
Awatar użytkownika
By Ramzes -  21 mar 2017, 16:07
 kujawsko-pomorskie
#249230
10 to jest znaczków airbag kolego, poczytaj caly wątek. Na maxa mozna miec 8 poduszek, a Ty omyłkowo 3 znaczki na jednej kurtynie uznajesz za 3 poduszki.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 mar 2017, 18:27
 pomorskie
#249238
Na slupku A oznacza kurtynę a nie poduszkę a to zasadnicza różnica. To jak mowić "moje auto ma 5 kół"

Dodano po 1 minucie 25 sekundach:
@bionikl czyli twoj FSI ma 6 poduch i 2 kurtyny
Awatar użytkownika
By bionikl -  06 maja 2017, 23:01
 śląskie
#251537
Ramzes pisze:10 to jest znaczków airbag kolego, poczytaj caly wątek. Na maxa mozna miec 8 poduszek, a Ty omyłkowo 3 znaczki na jednej kurtynie uznajesz za 3 poduszki.
Nie rozbierałem innych słupków , ale skoro są znaczki to są i poduszki . Te znaczki pełnią funkcje ostrzegawczą " nie wpychać paluchów". A czy to poduszka czy kurtyna ... to wybaczcie . Oznaczenie mają takie same.
Awatar użytkownika
By bionikl -  07 maja 2017, 0:04
 śląskie
#251545
Mettenoos pisze:Poduszka to co innego niž kurtyna, golf v nie ma 10 poduszek. To tak jakby mówić że golf ma 5 foteli a ma przecież 2 fotele i 1 kanapę
No dobrze, zadałem sobie trud i sprawdziłem w instrukcji: ma 6 poduszek i dwie kurtyny które się ciągną od samego początku do samego końca auta. Owszem ma 5 kół i 5 miejsc siedzących :naughty: