Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By dante666 -  08 sty 2013, 17:05
 -------
#90242
Witam,
mam dość nietypowy problem. W mojej jettcie są takie fotele http://img805.imageshack.us/img805/4984/dsc05849o.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Samochód mam już prawie rok a nie mogę sobie w 100% wygodnie ustawić fotela. Nigdy nie miałem z tym takiego problemu... Przejrzałem dziesiątki poradników jak go ustawić ale ciągle coś mi nie pasuje. Mam 1,8m wzrostu więc taki standard więc problemów być nie powinno.

Jak fotel mam opuszczony na maksa w dół + kierownica na maksa do mnie i w dół, to jakbym fotela nie ustawił będą mnie po kilku minutach jazdy boleć ręce - tak jakby kiera była lekko za wysoko. Jak znowu podniosę trochę fotel to kiera zasłania mi zegary i o ile ręce nie bolą to ogólnie jest mniej wygodnie bo kolumna kierownicy jest za blisko i przy hamowaniu to kolanem dotykam kluczyka...

Pytam tak z czystej ciekawości czy ktoś miał podobne problemy bo w sumie nikt za mnie tego nie zrobi :)
By jagood -  08 sty 2013, 17:55
 podkarpackie
#90243
Mam takie fotele i też mam 180cm a nawet troszkę ponad, z ustawieniem fotela nie mam problemu.
Fotel daję na maksa na dół, kierownicę prawie na maksa do góry i 80% do siebie i jest mi wygodnie.
By patlapucio23 -  08 sty 2013, 18:02
 -------
#90244
Ustawienie pozycji za kierownicą to indywidualna sprawa.

Sam mam jette i powiem tyle że dla mnie te siedzenia są nie wygodne i tyle.
Dodam że dość wysoko ustawiam fotel i kiera prawie max w góre .
Prawa noga ma mało miejsca i opiera się o środkową konsole :/
Ogólnie po kilkudziesięciu kilometrach zaczynają mnie boleć plecy.
Do tego głośno w aucie jak cholera . Świsty powietrza z drzwi norma powyżej 100km/h

Oby się tylko nie psuło :D


Jak opieracie głowę o zagłówek to nie macie wrażenia że zagłówek jest krzywy i główe kieruje w środek auta, znaczy w prawą strone troche . ??? Możę głowę mam krzywą chodz zagłówek pasażera jest ok :)
By jagood -  08 sty 2013, 18:25
 podkarpackie
#90248
patlapucio23 pisze:Ustawienie pozycji za kierownicą to indywidualna sprawa.

Sam mam jette i powiem tyle że dla mnie te siedzenia są nie wygodne i tyle.
Dodam że dość wysoko ustawiam fotel i kiera prawie max w góre .
Prawa noga ma mało miejsca i opiera się o środkową konsole :/
Ogólnie po kilkudziesięciu kilometrach zaczynają mnie boleć plecy.
Do tego głośno w aucie jak cholera . Świsty powietrza z drzwi norma powyżej 100km/h

Oby się tylko nie psuło :D


Jak opieracie głowę o zagłówek to nie macie wrażenia że zagłówek jest krzywy i główe kieruje w środek auta, znaczy w prawą strone troche . ??? Możę głowę mam krzywą chodz zagłówek pasażera jest ok :)
Mam też Fiata Punto II w domu i zapewniam, że fotele w Jetcie są wygodne haha :D ale pewnie ze sportline byłyby lepsze
By hubson77 -  10 sty 2013, 12:26
 mazowieckie
#90371
patlapucio23 pisze:Sam mam jette i powiem tyle że dla mnie te siedzenia są nie wygodne i tyle.
Dodam że dość wysoko ustawiam fotel i kiera prawie max w góre .
Prawa noga ma mało miejsca i opiera się o środkową konsole :/
Ogólnie po kilkudziesięciu kilometrach zaczynają mnie boleć plecy.
Do tego głośno w aucie jak cholera . Świsty powietrza z drzwi norma powyżej 100km/h
Zgodzę się, że to bardzo indywidualna kwestia, ale siedzenie w Golfie to jedno z wygodniejszych w jakich siedziałem. Mam 190 cm wzrostu i można tak dokonać konfiguracji, że nawet długie podróże nie męczą.

co do miejsca na prawą nogę, też bym nie przesadzał nie ma tragedii, w trasie tempomat i nogę można odstawić ;)

Świsty powietrza powyżej 100km/h to nie jest norma, może masz coś nie tak z uszczelkami. Co prawda samochód jest głośny, słabo wyciszyli ścianę grodziową między kabiną a silnikiem, ale co do szumu powietrza to nie powinno być żadnych świstów ani gwizdów :)
By patlapucio23 -  10 sty 2013, 18:26
 -------
#90398
Lewe drzwi faktycznie mam opadnięte trochę i uszczelka nierównomiernie przylega ale prawe drzwi są ok i uszczelka na całej długości przylega jednakowo , no ale co z tego jak gwizdy słychać z jednych jak i z drugich drzwi. Dziwne jest także że słychać bardzo dużo opinii dotyczących właśnie problemów z szumem powietrza powyżej stówki .
Mi akurat dzwięk diesla nie przeszkadza ale jakieś nieszczelne drzwi to inna sprawa. Faktem jest również to że auto jest fatalnie wyciszone i słychać wszystko po czym się jedzie :/ Zmienię opony na letnie niedługo to w tedy się zobaczy, może będzie troche lepiej

Dzisiaj pobawiłem się ustawianiem fotela i kierowcy i masz rację że poziom regulacji fotela jest ogromny , dobry dla niskich jak i wysokich ludków ;)
By hubson77 -  11 sty 2013, 8:44
 mazowieckie
#90420
zauważyłem, że uszczelki drzwi są wyjątkowo "napompowane" może z czasem się deformują i nie dolegają do siebie tak jak powinny. Nie zawsze się pamięta o ich konserwacji itp. ciekawe czy można je wymienić?

jak spojrzeć ogólnie na Golfa V to teoretycznie nie powinien mieć problemów z oporami powietrza :)