Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
#90549
Koledzy czy u was też takie słabe ogrzewanie jest w gofrze?
Dziś się wypuściłem w trasę i czapkę z szalikiem zdjąłem dopiero po ok 14km jazdy
grzanie max a nawiew na 2
dystans do celu ok 60km i już cały czas siedziałem w kurtce bo było tak idealnie z odczuciem ciepła.
Nie chce żeby znów rzucano we mnie mięsem ale...
w poprzednim aucie ( większość osób wie jakie ) po przejechaniu 7km jechałem juz bez kurtki a po 14km ustawienie grzania na 50% i było idealnie, przy ustawieniu na max było jak na patelni.

o co kamam?
czy ten typ po prostu tak ma?
czy mam zakamienioną nagrzewnicę?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  14 sty 2013, 10:25
 pomorskie
#90561
dexter ameryki nie odkryłeś jako pierwszy :D każdy user TDI wie co to słabe i powolne nagrzewanie wysoko sprawnej jednostki jakimi są silniki TDI, po to właśnie zamontowali PTC które przyśpiesza nagrzewanie ale na kolana nie powala, w niskich temperaturach 12-15 km na rozgrzanie silnika to snadard
By mwsoft -  14 sty 2013, 12:30
 dolnośląskie
#90585
No super, tylko dexter ma 1.4 benzin.... :D

Dlatego ja będę z uporem maniaka twierdził, ze coś tam ma spierdzielone... albo zapowietrzona nagrzewnica, albo schrzanione klapki powietrza (z tego co pamiętam, climatica brak).

Mógłbyś wyjąć półkę i z latarką zaglądnąć w głąb centralnego kanału wylotowego - kręcąc gałką od temperatury powinno być widać czy klapka się rozkłada i składa, tak ze zaczyna być widać wymiennik klimy.... ups.... no tak brak klimy... ale powinno być i tak coś widać :)

To nie mozliwe zeby w benzynie ciepło się robiło po 14km....
To TDI się szybciej nagrzewa, po kilku kilometrach (oczywiście z włączonym PTC)....
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  14 sty 2013, 12:33
 pomorskie
#90589
mwsoft pisze:No super, tylko dexter ma 1.4 benzin.... :D.
ożeszkur..... nie zauważyłem :oops: z przyzwyczajenia odpisywałem jak do TDI, sorry za zamęt
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  14 sty 2013, 16:26
 śląskie
#90620
No też mnie to dziwi .
No w wakacje będę zakładać nagrzewnicę z climatronikiem wiec wszystkie bebechy będą inne.
Od razu kupię tą z elektryczna nagrzewnicą.
Może wtedy się poprawi.

A powiedzcie mi koledzy czy w waszych autach jak się ustawi na max grzanie to w zimę jak jest powiedzmy -15C to grzeje na tyle że można jechać bez kurtki bez problemu?
By Dantem -  14 sty 2013, 19:10
 mazowieckie
#90631
Jak silnik sie rozgrzeje to ogrzewanie daje rade. Mozna spokojnie bez kurtki jezdzic.Trzeba jednak poczekac okolo 15 minut.
Awatar użytkownika
By fredric -  16 sty 2013, 20:56
 mazowieckie
#90784
Środkowa gała na maxa w prawo i te zewnętrzne też wprawo aby na wyświetlaczu było hi. Do tego trzeba tymi klawiszami powciskać aby się zapaliło na nogi/facjate i do góry.
Cały problem polega na tym że chcecie przy -15 mieć ciepło w pięć minut panowie zapomnijcie nie da rady.Benzyna owszem szybciej się zagrzeje ale też bez przesady przy -15.
By patlapucio23 -  16 sty 2013, 21:22
 -------
#90789
ok ale lepiej wcisnąć też obieg zamknięty chyba ( to te dwie strzałki z literką A , tak mi się wydaje) ?
Wciskać auto i AC ? czy bez AC ?
Awatar użytkownika
By fredric -  16 sty 2013, 21:34
 mazowieckie
#90791
patlapucio23 pisze:ok ale lepiej wcisnąć też obieg zamknięty chyba ( to te dwie strzałki z literką A , tak mi się wydaje) ?
Wciskać auto i AC ? czy bez AC ?
Jak wciśniesz auto to będzie też dmuchało na maxa bo tyle będziesz miał ustawione. AC nie ma znaczenia bo przy tak niskiej temp kompresor i tak nie chłodzi więc nie ma to znaczenia. Z obiegiem zamkniętym to jest tak troszkę dziwnie bo jak w lato dużo mocniej klima chłodzi przy zamkniętym obiegu to w zimę przydaje się wymiana powietrza bo jest mocno wilgotne i parują szyby więc ja polecam obieg zamknięty wyłączyć.
By pazdzioszek84 -  24 sty 2013, 20:18
 -------
#91234
Koledzy mam pytanie odnośnie nawiewów z tyłu dla pasażerów. Mam Golfa Plusa 2005r., i gdy ustawię nawiew to dmucha ciepłym tylko z przodu a z tyłu na nogi i ze srodkowego panela leci jakby "zimne powietrze" w każdym bądź razie napewno nie leci ciepłe jak z przednich kratek nawiewów.Co może być odpowiedzialne za taki stan rzeczy? :?:
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  25 sty 2013, 15:33
 kujawsko-pomorskie
#91273
No niestety mimo że dogrzewanie pracuje zaraz od włączenia zapłonu i wewnątrz samochodu leciutko już czuć ciepło to w TDI przy temp. ok -12 st trzeba przejechać ok 15 km aby silnik osiągnął nominalną temperaturę ( sprawdzałem to wczoraj ), ale to jeszcze nie powód aby jechać w rękawiczkach i czapce. :D
A poza tym Ci którzy nie mają podgrzewanych foteli nich je sobie szybko zakładają. To jest dopiero wygoda przy tych temperaturach.
Kiedy silnik osiągnie nominalną temperaturę to i stołki trzeba wyłączać bo jest za ciepło jedynie na "1" przyjemnie w tyłek..
By martin88 -  07 mar 2013, 8:39
 -------
#93785
@pazdzioszek84 Mam dokładnie taki sam problem jak ty. Ze środkowego panelu przy nawiewie na nogi leci zimne powietrze, mimo, że z przodu jest ciepłe. Rozwiązałeś już może ten problem?