Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By pablator -  30 kwie 2013, 9:01
 -------
#97341
Witam wszystkich,

Na forum przewijał już się problem z Easy Entry (np. http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?p=36241#p36241) jednak pozostał bez odpowiedzi.

W skrócie o co chodzi: po jednej (lub z obu) stronie nagle przestaje działać Easy-Entry. Z tego co zdążyłem samemu zbadać temat, problem dotyczy linki. Po stronie w której to działa, linka jest mocno napięta i odchylenie siedzenia do końca zwalnia mechanizm i siedzenie się przesuwa. Po stronie w której nie działa, linka jest lekko poluzowana i mechanizm się nie odchyla.

Na moje oko są 2 możliwości:
-zerwana linka (co w w moim przypadku CHYBA mogę odrzucić bo linki nie da się wyciągnąć i trzymie mocno)
-linka spadła z bloczka przy dole siedzenia i odchylanie siedzenia po prostu jej nie napina

Ktoś rozwiązał ten problem?
Awatar użytkownika
By glodek -  30 kwie 2013, 14:42
 wielkopolskie
#97349
Tak twoje drugie założenie jest trafne w 100 % to urok tych foteli tam jest taki stoper plastikowy w który montujesz linke on lubi pękać niestety jest plastikowy :( w ASO ok 6zl sztuka jak będę na lapku podam Tobie nr części !!
Awatar użytkownika
By glodek -  30 kwie 2013, 15:22
 wielkopolskie
#97352
To jest na zgięciu przy oparciu
FOTO1
FOTO2
Tu taki szerszy temat KLIK
a nr to 1k3 881 132 b - uchwyt cięgna
nawet nie musisz wyciągać fotela ręką idzie wymerać :)
Awatar użytkownika
By glodek -  30 kwie 2013, 15:41
 wielkopolskie
#97354
jednak są na dwie strony - która CI padła ?
Pasażer - 1K3 881 132 C
Kierowca - 1K3 881 132 B

EDYTOWANE POPRAWIONE - zamienione strony :!:
Ostatnio zmieniony 05 maja 2013, 20:13 przez glodek, łącznie zmieniany 1 raz.
By pablator -  05 maja 2013, 19:25
 -------
#97581
A więc tak. Część odebrałem. Wymontowałem starą patrze a tu zonk :) Nie są takie same. Będę to wyjaśniać jeszcze w ASO ale coś mi się zdaje że jednak ten link co mi podesłałeś nie do końca jest zgodny z prawdą bo na przykład tutaj gość mówi na odwrót ;-)

Niemniej strata mała i dowiemy się w tym tygodniu prawdy i siedzenie w końcu będzie naprawione ;)

Edit: po chwili zastanowienia oświeciło mnie :D forum co podesłałeś jest brytyjskie, a jak wiadomo kierowca u nich jest tam gdzie u nas pasażer :D

@głodek: wyedytuj prosze posta dla przyszłych pokoleń :mrgreen:
Awatar użytkownika
By glodek -  05 maja 2013, 20:17
 wielkopolskie
#97584
pablator pisze:Edit: po chwili zastanowienia oświeciło mnie :D forum co podesłałeś jest brytyjskie, a jak wiadomo kierowca u nich jest tam gdzie u nas pasażer :D
ECH nie zwróciłem uwagi - ja zawsze zamawiałem prawy i lewy :!:
pablator pisze:@głodek: wyedytuj prosze posta dla przyszłych pokoleń :mrgreen:
POPRAWIONE
By pablator -  29 cze 2013, 11:49
 -------
#101379
Nie mam bladego pojęcia czy można doposażyć, ale na moje oko to wszystko jest już robione modułowo i pewnie da się dołożyć. Z tego co oglądałem to działa następująco:
-linka mocowana za pomocą pękającego plastiku z tego wątku, w okolicach zgięcia fotela
-linka prowadzi na po łuku w dół tak, że później jest równolegle do podłoża
-na końcu znowu element mocujący, aby zapewnić naciąg linki
-w momencie jak opuszczasz siedzenie i przechylasz je maksymalnie, to ta linka pociąga za sobą skontrowany element po drugiej stronie i uruchamia mechanizm przesuwania fotela (spręzynka widoczna z boku siedzenia).

Nie wiem czy ci to pomoże, ale jak zerkniesz to może zobaczysz te elementy i odpowiesz sobie samemu, czy masz easy-entry czy nie :)
Awatar użytkownika
By glodek -  01 lip 2013, 8:16
 wielkopolskie
#101444
piotrekp pisze:A czy Easy-Entry jest standardem w 3 drzwiowych wersjach ? Czy da się jakoś doposażyć/zmodyfikować fotele bez tego systemu, bez wymiany całości ?
Masz wersję 3d bez tego systemu to jak wsiadasz na tylną kanapę ?? - z tego co wiem każde mk5 z 3 furtkami ma taki system - zobacz może masz zerwane te plastiki i dlatego nie działa ..
Awatar użytkownika
By piotrekp -  08 lip 2013, 23:33
 małopolskie
#101750
Faktycznie - kupiłem te plastiki i Easy-Entry elegancko działa ! Jednak jestem trochę zdziwiony, ze nie "pamięta" ustawienia początkowego fotela i przy zamykaniu trzeba odpowiednio ustawić odległość odsunięcia fotela.