Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By Genek91 -  22 cze 2013, 21:02
 pomorskie
#100982
Witam wszystkich od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem golfa. W aucie mam dwa problemy jeden to podłokietnik, który się nie domyka tzn. po otworzeniu maksymalnie do tyłu nie zamyka się do końca tylko pozostaje otwarty. Drugi problem to głośnik w lewych drzwiach, który charczy czy ktoś może mi powiedzieć jak rozebrać drzwi aby się do niego dostać? Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  23 cze 2013, 13:16
 śląskie
#101004
co do podłokietnika to musisz zdjąć plastikową obudowę i wtedy będzie widać zapadki

Aby dobrać się do głośnika należy zdjąć tapicerkę,
dwie śruby są w rączce i 2 na dole.


rączkę musisz rozebrać , po prostu ściągasz do siebie górną cześć rączki.
By jootix -  23 cze 2013, 13:19
 podlaskie
#101005
dexter23pl pisze:co do podłokietnika to musisz zdjąć plastikową obudowę i wtedy będzie widać zapadki
Da się to jakoś naprawić czy one będą po prostu wyłamane?
By grotof -  23 cze 2013, 21:29
#101024
Podaj mi swój e-mail to wyślę ci manual demontażu podłokietnika.
Chętnie dołączył bym to tego postu, ale szukajka nie podpowiada nic w tematach: dołącz plik, dołączanie plików itd.
pozdrawiam
By Matt90 -  16 paź 2017, 20:24
 lubuskie
#257744
Witam, muszę zdemontować podłokietnik w moim Golfie Plusie 2008r., bo na wybojach coś w nim piszczy i chcę sprawdzić czy coś się poluzowało albo odkręciło wewnątrz, ale nie wiem jak go zdemontować. Odkręciłem 2 śruby wewnątrz uchwytu na napoje oraz 2 po bokach, koło szyn foteli (widoczne na zdjęciach). Z tego co wyczytałem to teraz powinien zejść tył z kratkami nawiewu, ale ani drgnie.
Nie chcę czegoś połamać więc proszę o podpowiedź czy są tam jakieś zatrzaski i w którym miejscu. Przeglądałem tematy na forum ale niestety nie znalazłem rozwiązania.


ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  16 paź 2017, 21:38
 śląskie
#257747
W MK5 demontujesz najpierw ten tył . i dopiero się ukazują jeszcze dwie chyba śruby na bokach tej dużej osłony.
Po odkręceniu tych własnie pod klapka wkrętów pociąga się od dołu chyba i ta osłona z kratkami wyskakuje ale tego nie pamiętam dokładnie.
By Matt90 -  20 lis 2017, 21:44
 lubuskie
#259180
Udało mi się ściągnąć i nic nie połamać.
Trzeba mocno pociągnąć do góry i do siebie tak jak na obrazku. Podokręcałem wszystkie wkręty wewnątrz i piszczenie ustało :)

Obrazek