Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wyg艂uszenia...
przez tymon-88 -  13 pa藕 2013, 18:14
 艣l膮skie
Witam!

Poma艂u zapoznaj臋 si臋 w temacie naprawy/wymiany/zamiany silniczk贸w nagrzewnicy w VW GOLF V.
Mam problem jak nie jeden u偶ytkownik vw ze stukaniem z r贸偶n膮 cz臋stotliwo艣ci膮 - d藕wi臋ki pochodz膮
z deski rozdzielczej.

Silniczek:
Obrazek

Moje pytanko: czy jest tutaj kto艣 na forum kto wymienia艂 te silniczki u siebie?
Narazie planuj臋 zabra膰 si臋 za stron臋 pasa偶era, tutaj ma艂y problem:
jak dosta膰 si臋 do tych wszystkich 3 silniczk贸w po prawej stronie?
wystarczy zdj膮膰 schowek?
Ostatnio zmieniony 14 pa藕 2013, 20:37 przez tymon-88, 艂膮cznie zmieniany 1 raz.
przez Pablo -  15 pa藕 2013, 21:15
 ma艂opolskie
Akurat od strony pasa偶era jest du偶o 艂atwiej ni偶 od kierowcy.
Je艣li wymieniasz, to od razu na nowe, bo w tych stukaj膮cych wyciera si臋 grafitowy potencjometr i silniczki nie 艂api膮 pozycji - st膮d stukanie.
Pewnym sposobem jest zamiana niekt贸rych silniczk贸w miejscami, ale tylko tych kt贸re pracuj膮 w innych zakresach otwarcia/zamkni臋cia (na niewytartej jeszcze cz臋艣ci potencjometra).
Przy zamianie miejscami nale偶y te偶 pozamienia膰 d藕wigienki przy silniczkach.
przez gabriell20 -  10 mar 2014, 8:49
 艣l膮skie
Ja wymieni艂em od strony pasa偶era na nowy i jest o po艂ow臋 ciszej. Koszt takiego silniczka to 45 z艂. Jeszcze zosta艂 do wymiany ten od strony kierowcy, ale b臋dzie potrzebna chyba s艂oneczna sobota na tak膮 robot臋.
Orientujecie si臋 mo偶e czy VCDS poka偶e stukajace silniczki jako b艂膮d klimy??
Pytam dlatego bo znajomemu stukaja obydwa, a ponadto od czasu do czasu ten po stronie pasa偶era pomimo ze jest puszczony ciep艂y nawiew na obu strefach to daje tak zimne powietrze, 偶e trzeba wynosi膰 si臋 do ty艂u 偶eby nie przemarzn膮膰. Ten od strony kierowcy stuka ale powietrze podaje zgodnie z ustawion膮 temp.. Po pod艂膮czeniu VCDS-a wysz艂o mu, 偶e jest b艂膮d silniczka po prawej i po lewej stronie.
Awatar u偶ytkownika
przez PinkFloyd -  10 mar 2014, 21:11
 zachodniopomorskie
mettenos pisze:
gabriell20 pisze:
nie, nie poka偶e
mo偶e pokaza膰 jako b艂膮d potencjometr贸w jak stukanie klap zwi膮zane jest ze z艂ym odczytem ze 艣cie偶ki i w zwi膮zku z tym z艂ym odczytem po艂o偶enia klap , ja najcz臋艣ciej rozbieram te silniczki i regeneruje potencjometry.
Awatar u偶ytkownika
przez Lukasz89 -  11 mar 2014, 7:15
 lubelskie
PinkFloyd pisze:
mettenos pisze:
gabriell20 pisze:
nie, nie poka偶e
mo偶e pokaza膰 jako b艂膮d potencjometr贸w jak stukanie klap zwi膮zane jest ze z艂ym odczytem ze 艣cie偶ki i w zwi膮zku z tym z艂ym odczytem po艂o偶enia klap , ja najcz臋艣ciej rozbieram te silniczki i regeneruje potencjometry.
W jaki spos贸b regenerujesz potencjometr ?
Awatar u偶ytkownika
przez Mettenoos -  11 mar 2014, 7:49
 pomorskie
PinkFloyd pisze: mo偶e pokaza膰 jako b艂膮d potencjometr贸w jak stukanie klap zwi膮zane jest ze z艂ym odczytem ze 艣cie偶ki i w zwi膮zku z tym z艂ym odczytem po艂o偶enia klap , ja najcz臋艣ciej rozbieram te silniczki i regeneruje potencjometry.
wiesz 偶e w 99% nie pokazuje 偶adnego b艂臋du :D
Awatar u偶ytkownika
przez PinkFloyd -  12 mar 2014, 7:17
 zachodniopomorskie
gabriell20 pisze:Pytanie do PinkFloyd - w jaki spos贸b regenerujesz te potencjometry.
tu masz , robi艂em taki poradnik do Audi , po czyszczeniu potencjometra nanosimy ten p艂yn na 艣cie偶k臋 http://allegro.pl/kontakt-pr-do-czyszcz ... 96336.html" onclick="window.open(this.href);return false;

https://docs.google.com/file/d/0B3Q-Ehc ... edit?pli=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar u偶ytkownika
przez PinkFloyd -  12 mar 2014, 7:18
 zachodniopomorskie
mettenos pisze:
PinkFloyd pisze: mo偶e pokaza膰 jako b艂膮d potencjometr贸w jak stukanie klap zwi膮zane jest ze z艂ym odczytem ze 艣cie偶ki i w zwi膮zku z tym z艂ym odczytem po艂o偶enia klap , ja najcz臋艣ciej rozbieram te silniczki i regeneruje potencjometry.
wiesz 偶e w 99% nie pokazuje 偶adnego b艂臋du :D
to czy偶by w Audi by艂 lepszy ecu? tam jak jest ma艂e zaci臋cie potencjometra sterownik klimatronika od razu wywala b艂膮d potencjometra klapy mimo 偶e nawet jeszcze klapy nie stukaj膮.
Awatar u偶ytkownika
przez Mettenoos -  12 mar 2014, 8:41
 pomorskie
PinkFloyd pisze:
to czy偶by w Audi by艂 lepszy ecu? tam jak jest ma艂e zaci臋cie potencjometra sterownik klimatronika od razu wywala b艂膮d potencjometra klapy mimo 偶e nawet jeszcze klapy nie stukaj膮.

nie wiem o czym m贸wisz, w Mk5 nastawniki ha艂asowa艂y jak cholera, w Touranie te偶 stukaj膮, w A3 te偶 stukaj膮, u kumpla w B6 te偶 stukaj膮 i pewnie m贸g艂bym tak wymienia膰 d艂ugo i d艂ugo i 偶adnych b艂臋d贸w nie ma, co innego stukanie a co innego zacinanie potencjometra. Prosz臋 - niech si臋 zg艂osz膮 wszyscy kt贸rym stukaj膮 klapki - b臋dzie ich mn贸stwo, a potem niech wszyscy poka偶膮 scan b艂臋d贸w ze sterownika :D
Awatar u偶ytkownika
przez PinkFloyd -  12 mar 2014, 8:53
 zachodniopomorskie
mettenos pisze:
PinkFloyd pisze:

nie wiem o czym m贸wisz, w Mk5 nastawniki ha艂asowa艂y jak cholera, w Touranie te偶 stukaj膮, w A3 te偶 stukaj膮, u kumpla w B6 te偶 stukaj膮 i pewnie m贸g艂bym tak wymienia膰 d艂ugo i d艂ugo i 偶adnych b艂臋d贸w nie ma, co innego stukanie a co innego zacinanie potencjometra. Prosz臋 - niech si臋 zg艂osz膮 wszyscy kt贸rym stukaj膮 klapki - b臋dzie ich mn贸stwo, a potem niech wszyscy poka偶膮 scan b艂臋d贸w ze sterownika :D
co inne stuki w czasie nastawiania a stuki ci膮gle jakby silniczek nie mogl ustalic ich polozenia, jak mi stukaly w czasie jazdy to mialem za ka偶dym razem blad potencjometra, ostatnio podlaczalem paska B6 stukal caly czas, byl blad v107 silniczka, po adptacji bledu brak ale stukal caly czas, na drugi dzien zn贸w blad , po wymianie silniczka brak stukania i blad nie powrocil. Mi w Jettcie nie stukaj膮 i bledow brak, w A2 stukaly zregenerowalem i jest cisza.