Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By radek874 -  03 lis 2013, 19:13
 -------
#110106
Witam
Wam problem z wodą, wychodzi pod schowkiem pasażera i to dość spora ilość. Wymieniłem czołową szybę na nową bo stara już zaczęła się odklejać a woda dalej się pokazuje. Miał ktoś może podobny problem i pomorze mi go rozwiązać ???
By firemantom -  23 cze 2015, 17:30
 lubuskie
#183051
Witam! Odgrzewam temat. Mam problem z wodą, która dostaje się do środka po stronie pasażera. Kapie dokładnie z miejsca gdzie jest przykręcona śrubka mocująca tą piankę. Śrubka wchodzi w w wentylator. Wyciągałem już wentylator ale w nim jest sucho. Proszę o jakieś sugestie gdzie szukać przecieku.
EDIT: właśnie cały dzień u mnie leje i po raz kolejny sprawdziłem pewną zależność a mianowicie wystarczy że dosłownie minimalnie przód auta jest wyżej od tyłu i woda nie cieknie. :hmmm:
By oronixx -  18 paź 2015, 15:47
 dolnośląskie
#196916
Witam,
nie chce zakładać nowego tematu więc pisze tutaj. Od kilku tygodni mam problem z wodą odstająca się do kabiny Golfa. Jest ona pod dywanikiem pasażera z przodu oraz minimalna ilość z tyłu (woda 'wedruje' po gabce do tyłu). Problem leży gdzieś z przodu. Obstawialem odpływ Klimy, ale to nie to. Obstawialem podszybie ale to też pudło. Jakieś pomysły? Wiem, że na dniach będę musiał rozebrać wnętrze i szukać. Ale póki co nie mam warunków i pytam tutaj.
Z góry dziękuje za pomysły i pomoc.

Pozdrawiam
By oronixx -  31 gru 2015, 13:22
 dolnośląskie
#207642
Witam,
poradziłem sobie chociaż powiem szczerzę trochę się tam naszukałem.
Rozwiązaniem zagadki okazał się otwór (otworek) schowany za nadkolem od strony pasażera.

Lewarek > Golf do góry> Koło w dół > nadkole w dół > gąbki, plastiki w dół > i tutaj masz dostęp do całego nadkola, gołej blachy.
W Golfie woda z podszybia spływa w dół właśnie tutaj między plastikowym a metalowym nadkolem. Jest tam parę kołków i zaślepek. W moim przypadku brakowało jednego kołeczka. Musiał się wysunąć, wyskoczyć lub nie wiem co jeszcze - ale jeździłem tym autem już dłuższy czas i nie miałem tego problemu, pojawił się po czasie.

ROZWIĄZANIE: pasujący do otworu kołek + masa uszczelniająca na wszystkie kołki i zaślepki(dla pewności).
Od tamtej pory sucho, ani kropli w aucie.

Będziesz miał pytania to pisz.
By firemantom -  28 sty 2016, 11:38
 lubuskie
#212592
Ja też miałem problem z wodą po stronie pasażera. Kapało mi ze śrubek mocujących tą piankową osłonkę pod wentylatorem. Szukałem, kombinowałem aż w końcu wyciągnąłem wszystki syf z odprowadzeń wody pod podszybiem. Dodam że nie zdejmowałem podszybia. Od tamtej pory w aucie mam sucho.
By Piotr010 -  04 paź 2016, 23:09
#240222
Witam po ostatnich deszczach zauważyłem że mam mokro pod dywaniki u pasażera i kierowcy. Więc tak, nie wiem skąd może się wziąć ta woda rozebrane dywaniki wszystko z góry było suche. Woda była też widoczna gdzie jest cały komputer po środku za popielniczka, ale już wyżej wszystko było suche. Gąbki były suche ta guma czysta bez zacisków. Jedynie co zauważyłem to rurka z tyłku ale z niej leciało powietrze na środek pod dywanik od strony pasażera dodam kilka zdjęć Może miał ktoś podobny problem. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 04 paź 2016, 23:09 przez Piotr010, łącznie zmieniany 2 razy.
By Piotr010 -  05 paź 2016, 13:08
#240237
Auto mam od 4 tyg. Poprzedni właściciele nim nie jeździli stał w garażu a czy było zalane nie wiem. W ogóle bym nawet o tym nie wiedział że tam jest woda gdyby nie to że kabelki od siedzenia mi wystawiamy i chcieli je włożyć we właściwe miejsce, wtedy dotykając wygluszenia poczułem ze jest wilgotne aż do wczoraj kiedy miałem chwilę i rozbebeszylem tapicerkę. Ta rurka która widoczna jest na zdjęciu to do czego ona jest ??od klimy ?? Ps. Woda z podszybia spływa po nadkola za tym plastikiem po stronie kierowcy a jak leje więcej to spływa po obu stronach.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 05 paź 2016, 13:08 przez Piotr010, łącznie zmieniany 1 raz.