Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
By Piotr010 -  05 paź 2016, 15:06
#240245
Ale ona leci do środka. Nie wiem czy brakuje jakiejś rurki i gdzie ja wsadzić?? Jak dosztukuje jest też druga rurka która idzie pod nogami pasażera zaraz koło wywiewu na nogi ale ona jest podłączona do czegoś wyżej
Pierwsza rurka jest bez niczego druga jest podłączona nie wiem do czego.
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
#255240
Panowie czy ktoś ogarnął temat dostawania się wody z przodu po stronie psażera?? Woda po deszczu kapie z wentylatora ale nie bezpośrednio z niego tylko po wiązce leci na wentylator i nim skapuje na podłogę. Filtr przeciwpyłkowy i jego okolica jest sucha... Wodę widać na wiązce kabli zanjdującej sie nad i przed wetylatorem. Ktoś wie gdzie ta wiązka może wychodzić?
Awatar użytkownika
By pikam -  08 maja 2018, 12:37
 lubelskie
#264658
Trochę odkopie temat - bo też mam ten problem
Woda może dostawać się do środka poprzez kratkę wlotu powietrza na podszybiu - zazwyczaj powinien tam być plastikowy daszek (dodatkowy) na wlot powietrza do kabiny. Przy okazji proponuję usunąć syf z odprowadzeń wody pod podszybiem.
Jednak u mnie nie do końca dało to rezultaty bo po myjce znowu jest mokro po stronie pasażera :blush:

Zastanawia mnie jednak inna opcja wlewającej się wody do środka - czasami przy demontażu drzwi, ulegają uszkodzeniu zatrzaski gumowych uszczelek ( nr katalogowy VW 1K0959843C), tych osłaniających przewody idące do drzwi.
Czy jest to potencjalne miejsce którędy ta woda się dostaje, czy też się mogę mylić ?

Niestety wymiana na "nowe uszczelki" wiąże się chyb z ingerencją w przewody (cięcie i lutowanie). Mniej drastyczny pozostaje zabawa z kostką i wypychanie zacisków ( gdzieś czytałem, ze i tak się da ale wymaga to dużej cierpliwości).

Wydaje mi się że prędzej czy później trzeba będzie przeprowadzić zabieg bo szczerze mówiąc zaczyna mnie to irytować.

Dodano po 29 minutach 28 sekundach:
pikam pisze:
08 maja 2018, 12:37
...
Mniej drastyczny pozostaje zabawa z kostką i wypychanie zacisków ( gdzieś czytałem, ze i tak się da ale wymaga to dużej cierpliwości).
....
Już wiem gdzie czytałem - w "sekcji - zrób to sam" :hi:
https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=52&t=13866
Awatar użytkownika
By Bazyli89 -  16 lip 2018, 6:33
 mazowieckie
#266687
Witajcie. A ja mam problem w czasie deszczu. Przy intensywnych opadach mam wode na dywaniku przy pedalach i woda scieka tak jakby pod tym plastikiem co jest na nim raczka od otwierania maski. Czasami po calej nocy jest tez kropla na desce pod wlotem w slupku przy lusterku. Macie jakies pomysly gdzie moze byc przyczyna?
Obrazek
Awatar użytkownika
By Bazyli89 -  16 lip 2018, 6:59
 mazowieckie
#266690
Tę wodę na dywaniku bym mógł zrozumieć że z uszczelki, ale z tej kratki nawiewu też od uszczelki? I nie byłoby mokro też podczas mycia na myjce? No i nie sprawdzałem jeszcze bo zdjęcie robione było wczoraj w deszcz a teraz jestem już w pracy
Awatar użytkownika
By Bazyli89 -  16 lip 2018, 18:03
 mazowieckie
#266707
Niestety będę mógł to sprawdzić jak przestanie padać bo leje cały czas a samochód stoi na dworze. I dziś jak otwieralem drzwi po wyjściu z pracy to z łączenia tych dwóch plastików ciurkiem poleciała przez chwilę woda a pozniej pojedyncze krople :/
Obrazek