Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
Awatar użytkownika
By pavlos2 -  10 mar 2016, 7:37
 podlaskie
#219301
Witam ,pytanie koledzy do was ,zamierzam wymienić mieszek u siebie (troszkę zmęczony już jest) wiem ,że stary mieszek aby oddzielić trzeba szarpąc delikatnie i powinna ramka wyjsc,następnie rozginam pierścień aby poluzować i wszystko do góry żeby zdjąc z lewarka,ale jedno pytanie jak oddziela się mieszek od gałki zmiany biegów ?
By adek -  12 mar 2016, 18:42
 łódzkie
#219671
pavlos2 pisze:Witam ,pytanie koledzy do was ,zamierzam wymienić mieszek u siebie (troszkę zmęczony już jest) wiem ,że stary mieszek aby oddzielić trzeba szarpąc delikatnie i powinna ramka wyjsc,następnie rozginam pierścień aby poluzować i wszystko do góry żeby zdjąc z lewarka,ale jedno pytanie jak oddziela się mieszek od gałki zmiany biegów ?
Jest to wyżej odpisane, mieszek jest zamontowany na plastikowym zaczepie który można oddzielić od ozdobnej ramki, zawinięty za rant i poprzyszywany zszywkami.
Awatar użytkownika
By pavlos2 -  12 mar 2016, 23:18
 podlaskie
#219722
adek dzięki za info ,ale czy jeszcze dla pewności (żebym nic nie połamał )możesz napisać jak bezpiecznie wyciągnąć z tunelu środkowego tą ramke z mieszkiem ?

mieszek wraz z tunelem mam identyczny jak kolega który wstawił zdjęcie kilka postów wyżej .

Obrazek
Awatar użytkownika
By Ramzes -  12 mar 2016, 23:24
 kujawsko-pomorskie
#219724
pavlos2 pisze:adek dzięki za info ,ale czy jeszcze dla pewności (żebym nic nie połamał )możesz napisać jak bezpiecznie wyciągnąć z tunelu środkowego tą ramke z mieszkiem ?

mieszek wraz z tunelem mam identyczny jak kolega który wstawił zdjęcie kilka postów wyżej .

Obrazek

Ciągniesz za mieszek do góry i sam wyskakuje. Jedno mocniejsze szarpnięcie i powinno puścić.
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  10 kwie 2016, 21:09
 wielkopolskie
#223992
BRUNO55 pisze:
morfeusz747 pisze:Witam,

No właśnie albo jestem ślepy albo nie widzę takiej ramki u siebie mk5 2004 :sleepy:
http://e.allegroimg.pl/s400/11/51/66/34/41/5166344142

W takim razie czy da się zakupić do tego rocznika mieszek ze srebrną ramką?
Da się.
Jakaś sugestia jak to zrobić? Wywalić ten czarny plastik za srebrną ramką czy jak?
Bo to co jest na zdjęciu na pewno mi nie pasuje.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  10 kwie 2016, 22:14
 pomorskie
#224003
jest opisane w temacie, podważasz plastikową ramkę unosisz ją do góry, ściągasz zabezpieczenie gałki i wszystko razem z mieszkiem wywjmujesz i wkładasz nowy zestaw w odwrotnej kolejności, wszystko pasuje
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  10 kwie 2016, 22:32
 pomorskie
#224009
morfeusz747 pisze:Tylko, że ja nie mam ramki wokół mieszka jak na filmiku wyżej.
Mam tak jak tu:
http://www.autoswiatla.pl/pol_pl_Skorza ... 5532_1.jpg
Dlatego nie mogę dobrać mieszka z chromem.
ale to nic nie zmienia, zdejmujesz stary bez ramki i zakładasz nowy z ramką chrom, wszystko pasuje jak fabryka nakazała

mnóstwo tego za nieduże pieniądze http://allegro.pl/listing/listing.php?b ... 20golf%205
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9