Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
#11878
Czy moze ktos z Was spotkal sie z podobnym problemem, mianowice mam nowego Golfa i zauwazylem ze bardzo latwo jest zadrapac plastikowe elementy tapicerki drzwi - np. kantem jakiegos przedmiotu, progi - butem, czy w te plastiki klapy bagaznika jakas sztywna torba. Ten plastik jest dosc specyficzny bo ma takie wypustki i jak one sie zarysuja to zmieniaja kolor i od razu odznacza sie jakby byla zabrudzona czyms. Czy da sie to jakos wypolerowac czyms? Czy macie moze jakies doswiadczeia z tym?
Awatar użytkownika
By krz_p -  02 wrz 2008, 19:20
 wielkopolskie
#11880
u mnie siê nic nie rysuje :shock:
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  02 wrz 2008, 19:46
 pomorskie
#11882
chyba wiem co masz na mysli z tym plastikiem... dobrym przykladem sa chyba okolice elementow kontrolnych climatronica / climatica , wystarczy paznokciem delikatnie przesunac i juz jest rysa , nie mam na to rady , nie wiem czy jest wogle....mozna by probowac jakimis srodkami VW do pielegnacji.. bo Meguiars chyba nic tu nie pomoze
Awatar użytkownika
By dex -  02 wrz 2008, 20:01
 śląskie
#11883
na te plastiki to raczej nic sie nie poradzi ostatnio przewozi³em w baga¿niku kilka desek i podrostu uderzy³o gdzie Niegdzie i zosta³y rysy poprostu baziewny plastik nie wszystko w WV JEST TAKIE DOBRE
Awatar użytkownika
By Radek -  02 wrz 2008, 20:37
 -------
#11884
¦rodki do pielêgnacji "VW" ró¿ni± siê od innych "znaczkiem". Na fotelu pasa¿era jest taki plastik, mam tam parê rysek i po mocnym polerowaniu tego "Plakiem" (morelowym chyba :P) widaæ je mniej.
nie wszystko w WV JEST TAKIE DOBRE
Nie wiem dlaczego, ale rozbawi³o mnie to :lol:
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  02 wrz 2008, 21:12
 pomorskie
#11886
znaczkiem ? no moze.... ale mnie trzyma nadzieja ze przynajmniej sprzedajac je nie moga sobie pozwolic na to zeby spier... po ich uzyciu jakikolwiek element auta , czy to lakier czy tapicera czy guma
By Szpandel -  02 wrz 2008, 23:57
 -------
#11890
mimo ze nie lubie plakiem czyscic wnetrza, to wlasnie tam gdzie mam jakiekolwiek ryski, np. na progach, psikam wlasnie plakiem. Przecieram, wcierajac plaka w plastik i zdecydowanie mniej je widac. Reszte auta czyszcze nawilzajacymi sciereczkami...


pozdr.
By martinez -  03 wrz 2008, 9:45
 -------
#11892
Reszte auta czyszcze nawilzajacymi sciereczkami...

takimi dla niemowlakow :D


pozdr.[/quote]
By Szpandel -  03 wrz 2008, 10:52
 -------
#11893
takich nie testowalem, choc takie podobno s± dobre do tapicerki ;o

ja uzywam pronto multi surface, ktore sa najlepsze do plastikow, albo takich z lidla w megapaczce za 6zl ;p tworza one jednakze piane na desce i potem przecieram to wszystko mikrofibra ;p


pozdr.
By Hulaj -  03 wrz 2008, 14:26
 mazowieckie
#11894
Ja mam u siebie wszystkie plastiki be¿owe, to dopiero przer±bane wystarczy czarn± podeszw± szurn±æ i ju¿ jest czarny ¶lad. Do czyszczenia tych plastików polecam CIF (tak dobrze widzicie CIF). £atwo, szybko, bez szorowania, odbarwieñ itp, tylko trzeba dobrze "sp³ukaæ" ¿eby nic nie zosta³o bo bêdzie bia³y ¶lad i do poprawki.

Dzia³a du¿o lepiej ni¿ np. plak.
By Maciej (bzik) -  03 wrz 2008, 14:43
 -------
#11895
a ja zawsze p³yn z wod± najlepiej ajax wlewam do spryskiwacza, pryskam tym wszystko i do tego miêkka szmatka, a do wiêkszych zabrudzeñ faktycznie jakie¶ mleczko typu cif, a co do rys, nic siê z tym raczej nie da zrobiæ trzeba z tym ¿yæ :)
Awatar użytkownika
By MATI709 -  07 wrz 2008, 20:37
 -------
#11982
Ja równie¿ zauwa¿y³em kilka rzeczy u siebie które zaczynaj± mnie denerwowaæ a s± to ryski w okolicy przycisków do otwierania okien jak równie¿ same przyciski siê tez ¶cieraj± i widaæ biel która mnie strasznie dra¿ni (chyba zamaluje je pisakiem nie zmywalnym) a ca³y panel wokó³ tych przycisków wymieniê na nowy bo innej mo¿liwo¶ci nie widzê.
By nomad89 -  02 cze 2017, 18:47
 dolnośląskie
#252703
Witam serdecznie,

Mam lekko obdrapane plastiki głównie od radia, nawiewów (climatronic) ale też od konsoli środkowej (tam przy gniazdku zapalniczki) - jakie znacie ekonomiczne i sprawdzone sposoby na odświeżenie wnętrza?
Czy "opłaca" się zedrzeć powłokę do tej czarnej i wtedy pomalować ją np plastidipem (tylko ciężko pod kolor będzie dobrać), czy lepiej kupić nowy plastik na allegro? Czy może ktoś się zajmuje tutaj na forum regeneracją?
#253027
nomad89 pisze:Witam serdecznie,

Mam lekko obdrapane plastiki głównie od radia, nawiewów (climatronic) ale też od konsoli środkowej (tam przy gniazdku zapalniczki) - jakie znacie ekonomiczne i sprawdzone sposoby na odświeżenie wnętrza?
Czy "opłaca" się zedrzeć powłokę do tej czarnej i wtedy pomalować ją np plastidipem (tylko ciężko pod kolor będzie dobrać), czy lepiej kupić nowy plastik na allegro? Czy może ktoś się zajmuje tutaj na forum regeneracją?
Demontaż, oskrobanie nic Cię nie kosztuje, postępuj zgodnie z poradnikiem do renowacji rączek/boczków, zakup plastdipa w kolorze zbliżonym do Twojej tapicerki i tyle. Jeśli efekt będzie niezadowalający kupisz nowe i tyle.