Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, baga偶niki, uchwyty itp
przez banan_wlkp -  18 lip 2015, 23:36
 kujawsko-pomorskie
Witam serdecznie

nie znalaz艂em nigdzie 偶adnego manuala, wi臋c zapytuje :)

Czy kto艣 z Was wymienia艂 ju偶 link臋 pokrywy silnika? Dzisiaj takow膮 u siebie urwa艂em i mam k艂opot. Na szcz臋艣cie linka urwa艂a si臋 przy r膮czce i po obci臋ciu pancerzyka z艂apa艂em urwana ko艅c贸wk臋, wi臋c mask臋 otworz臋.

Jakie艣 rady jak to praktycznie zrobi膰?
przez arianm -  19 lip 2015, 10:19
 mazowieckie
Z linkami radz臋 sobie tak - wypinam obydwa ko艅ce , wyci膮gam je na "wierzch " na ile to mo偶liwe , 艂膮cze now膮 link臋 ze star膮.
( np. koszulka termokurczliwa ) i przeci膮gam . Wskazane jest to robi膰 ruchem w t膮 i wstecz by likwidowa膰 napr臋偶enia .
Podpowied藕 jest og贸lna ,bo na szcz臋艣cie w golfiku nie musia艂em jej skuteczno艣ci sprawdza膰 . :D
Awatar u偶ytkownika
przez Tyson -  19 lip 2015, 11:52
 mazowieckie
pierwsze s艂ysz臋, 偶eby wymieni膰 sam drut z linki. Dla mnie linka to drut + pancerz. Mo偶e by膰 taka opcja, 偶e pancerz zosta艂 uszkodzony, dosta艂a si臋 woda, rdza i podczas otwierania maski co艣 musia艂o kl臋kn膮膰.
przez banan_wlkp -  20 lip 2015, 17:19
 kujawsko-pomorskie
Stwierdzam, 偶e zamiennika linki nie ma. Po obdzwonieniu sklep贸w le偶膮cych w dw贸ch wojew贸dztwach, gdzie ka偶dy odsy艂a艂 mnie do ASO, odwiedzeniu rzemie艣lnika, kt贸ry zajmuje si臋 "dorabianiem" linek zam贸wi艂em zamiennik w VW.

Koszt 90 z艂 wi臋c nie jest 藕le.

Odbieram w 艣rod臋. Jak b臋de mie膰 wi臋cej czasu przy wymianie to wrzuc臋 jaki艣 manual.
Awatar u偶ytkownika
przez cbool333 -  31 sty 2018, 22:20
 kujawsko-pomorskie
Zobaczcie co si臋 u mnie robi, przypadkowo zauwa偶y艂em podczas grzebania w kablach:

Obrazek
wszystko (chyba) przez to, 偶e pancerz jest pod do艣膰 sporym k膮tem - chyba kto艣 szarpa艂 za pancerz pod mask膮... ja nie przypominam sobie... a mo偶e to przez to, 偶e mega ci臋偶ko chodzi艂 mi zamek od maski. Musia艂em bardzo mocno ci膮gn膮膰 za d藕wigni臋 a samo jej otwarcie kilka razy wymaga艂o pomocy drugiej osoby (lekkiego unoszenia). Gdy wyj膮艂em i przesmarowa艂em zamek jaki艣 czas temu to od tego czasu maska odskakuje elegancko ale linka si臋 uszkodzi艂a :/
przez grotof -  01 lut 2018, 12:00
 dolno艣l膮skie
Pow贸d uszkodzenia linki widoczny na zdj臋ciu! Zbyt ostry k膮t pomi臋dzy pancerzem a link膮. Doci艣nij pancerz to wskoczy w prowadnic臋, wtedy b臋dzie r贸wnoleg艂y do kierunku linki i nie b臋dzie przeciera艂.
Awatar u偶ytkownika
przez cbool333 -  01 lut 2018, 21:00
 kujawsko-pomorskie
Mam drug膮 link臋 z pancerzem. Jak to si臋 wymienia? Odczepiam kulk臋 tutaj przy d藕wigni i ci膮gn臋 ca艂y pancerz od strony silnika czy odwrotnie? aha i czy da si臋 i czy trzeba zrobi膰 tak aby jednocze艣nie wyci膮gaj膮c star膮 wci膮gn膮膰 now膮?
Awatar u偶ytkownika
przez cbool333 -  04 lut 2018, 23:41
 kujawsko-pomorskie
grotof pisze:
02 lut 2018, 12:10
u偶yj koszulki termokurczliwej - star膮 link臋 po艂膮cz z now膮 i delikatnie przeci膮gaj, dla pewno艣ci, aby si臋 nie "roz艂膮czy艂y" druga osoba mo偶e lekko dopycha膰.
:yes2: u偶y艂em termokurczliwej... tylko stosuj膮c je do przeci膮gania zamiast np ta艣my izolacyjnej trzeba uwa偶a膰 bo s膮 wra偶liwe na ostre kanty.

Odczepi艂em przy d藕wigni kulk臋 tzn link臋, przyczepi艂em pierwszy lepszy przew贸d o podobnej grubo艣ci i wyci膮gn膮艂em link臋 z pancerzem stoj膮c przed autem. P贸藕niej w podobny spos贸b wci膮gn膮艂em now膮 (Takie stare kable audio si臋 przydaj膮) :D
Przeci膮ga艂em bez drugiej osoby a to dzi臋ki temu, 偶e przed przeci膮ganiem popsika艂em wd-40 dla po艣lizgu :D