Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, baga偶niki, uchwyty itp
Awatar u偶ytkownika
przez cha -  02 gru 2018, 18:05
 mazowieckie
Witam,
musz臋 wymieni膰 prawe zewn臋trze lusterko i po przejrzeniu forum nie znalaz艂em odpowiedzi na moje pytania.
1. o co chodzi z tymi pinami w lusterku (6, 10) w czym jest r贸偶nica?
2. czy da si臋 bez rozkr臋cania sprawdzi膰 jakie ja potrzebuj臋?
3. czy po zmianie trzeba na nowo kodowa膰 lusterko?
przez kuba94 -  02 gru 2018, 20:46
 pomorskie
Czym wi臋cej pin贸w tym wi臋cej funkcji czyli najwiecej pin贸w ma lusterko sk艂adane pod艣wietlane samo艣ciemniaj膮ce si臋 , podgrzewane r3gulowane, jak nie masz tych funkcji to masz najmniej pin贸w (podstawowe to regulacja i podgrzewanie co jest najmniej pin贸w)Po wymianie nic nie kodujesz .
przez igner -  05 gru 2018, 19:02
 kujawsko-pomorskie
Podepn臋 si臋 pod temat

Je艣li mam standardowe lusterka jedynie sterowane i ogrzewane elektrycznie to ile mam pin贸w?

Pytam bo te偶 musz臋 wymieni膰 i nie wiem jakie potrzebuje a nie chc臋 rozbiera膰 tapicerki przed zakupem. Czy jak kupi臋 lusterka z wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 pin贸w to czy kostka jest wsp贸lna dla wszystkich wersji? Wtedy po prostu nie b臋dzie po艂膮czenia od strony zasilania.
A mo偶e s膮 w og贸le inne kostki i takie lusterko nie bedzie pasowa膰 do mojej instalacji?

Z g贸ry dzi臋kuj臋 za odpowied藕 :thank_you:
przez kuba94 -  05 gru 2018, 21:11
 pomorskie
Kostki s膮 takie same , jak kupisz prawe z wi臋ksza ilo艣ci膮 pin贸w a masz najprostsza wersje to na pewnie b臋dziesz musisz podmieni膰 pin . Bo sterowanie b臋dzie odwrotne zamiast si臋 podno艣cie do g贸ry b臋dzie sz艂o w d贸艂 .A le nie wiem czy to nie zale偶y te偶 od modelu sterownika. Zawsze mo偶esz nowe piny u艂o偶y膰 wed艂ug starego we wtyczce. Kiedy艣 mia艂em za艂o偶one lusterko lewe zwykle do sterownika na pe艂nym wypasie i podstawowe funkcje dzia艂a艂y
Awatar u偶ytkownika
przez yox2014 -  06 gru 2018, 6:26
 spoza Polski
... jakie piny zamienia膰? schemat pod艂aczenia jest jeden czy to dla basic czy full wersji ;) jesli kupi full wersje i pod艂aczy do bida sterownika to funkcje, kt贸re mia艂 beda dzia艂a艂y ;) notabene sterowanie odbywa sie po CAN :)
przez kuba94 -  06 gru 2018, 8:38
 pomorskie
Po co chcesz kupowa膰 full wersje jak masz podstawowy sterownik . Raz 偶e sa du偶o dro偶sze lustra druga rzecz 偶e tego nie wykorzystasz i w full opcji ci臋偶ko dosta膰.No mo偶e pod艣wietlenie uruchomisz jak pokompinujesz. A co do pin贸w to jaki masz problem w przek艂adaniu ? Masz wtyczk臋 ze starym u艂o偶eniem i z nowym i uk艂adasz tak samo, wtyczki sa przecie偶 takie same .Ja mia艂em na full sterowniku podstawowe lustro w艂o偶one chwile i dzia艂a艂o zreszta nawet. Gdzie艣 mam ca艂y komplet podstawowy lusterek