Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By matmixmix -  28 maja 2014, 17:01
 dolnośląskie
#133047
witam, mam taki maly problem. zauwazylem ze ciagle kapie mi woda z pod progu z przodu z lewej strony. podnioslem samochud zeby zobaczyc co jest. w miejscu ktorym pojawialy sie krople zaczelem grzebac igla i okazalo sie ze jest malutka dziurka, doslownie. poruszalem igla woda zaczela leciec ciurkiem, wylecialo z 1,5 litra wody. moje pytanie brzmi czy to tylko wina tego zatkanego otworu spustowego? o ile taki orwor wogole istnieje? czy tego otworku wogole ma nie byc i zakleic go? dodam ze ten otworek jest z przodu zaraz pod rantem jak konczy sie ten baranek
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  28 maja 2014, 20:32
 lubelskie
#133073
matmixmix pisze:witam, mam taki maly problem. zauwazylem ze ciagle kapie mi woda z pod progu z przodu z lewej strony. podnioslem samochud zeby zobaczyc co jest. w miejscu ktorym pojawialy sie krople zaczelem grzebac igla i okazalo sie ze jest malutka dziurka, doslownie. poruszalem igla woda zaczela leciec ciurkiem, wylecialo z 1,5 litra wody. moje pytanie brzmi czy to tylko wina tego zatkanego otworu spustowego? o ile taki orwor wogole istnieje? czy tego otworku wogole ma nie byc i zakleic go? dodam ze ten otworek jest z przodu zaraz pod rantem jak konczy sie ten baranek
Czyżby odprowadzenie wody z podszybia ? sprawdź czy nie masz zatkanego podszybia, otwórz maskę i lej wodę na szybę delikatnie i patrz czy sie leje od spodu auta, jak nie to kanały odpływowe zatkane - trzeba zdjąć plastiki i to poudrażniać.
By matmixmix -  28 maja 2014, 20:46
 dolnośląskie
#133077
juz wiem co bylo. jednak w progu jest otwor spustowy, sprawdzilem w drugim golfie, tyle ze tam byl spory ten otwor a umnie taki malutki ze ciezko igla bylo trafic. powiekszylem ten otwor zeby woda zlatywala w razie czego, bo taki maly to sie zaraz zapcha i pozniej bedzie kapac tygodniami tak jak to mialo miejsce. z podszybia wszystko zlatuje jak nalezy, za nadkolami wyczyszczone jest, wiec tam nie bylo problemu, tylko w progu woda mi sie zbierala. jutro wrzuce fotke gdzie dokladnie sie znajduje ten otwor, jesli ktos jest zainteresowany to moze u siebie sprawdzic czy nie jest zapchany bo szkoda progow.