Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By Karol6 -  19 kwie 2014, 12:08
 -------
#128575
Witam. Jestem nowy na forum. Posiadam Golf V Tour 3-drzwiowego w kolor czarnym. Chciałbym w nim coś jednak zmienić. Na jaki kolor okleić dach i maskę? Myślałem o carbonie, ale nie wiem jak to by wyglądało (matu czarnego trochę się boje, bo będzie kiepsko). Autko jest na 17 calowym felgach na wzór od Audi RS4. Czy orientuje się również ktoś czy tą dokładkę która znajduje się z tyłu, tą plastikową, dałoby się okleić na czarny połysk, czy będzie trzeba wymieniać to na inne i lakierować? Jestem tylko jednego pewny, na pierwszy ogień pójdą szyby w czerni :D Po delikatnej zmianie dizajnu, chciałbym też podnieść moc, ale to chyba nie ten dział 8) Pozdrawiam.
By golfer_1984 -  19 kwie 2014, 13:12
 podkarpackie
#128586
Obklejać dach i maskę?? Po co?? Szyby przyciemnić?? chyba tylko tylne :D Widać koło z przodu wystaje poza obrys :/ Ja bym mu zapakował niższe sprężyny ale chyba koło nie pozwoli. Dokładkę możesz polakierować w kolor lub kupić inną :D
By Karol6 -  19 kwie 2014, 13:13
 -------
#128587
Tak, to są zdjęcia zaraz po założeniu koła, już nie wystaje poza obrys, poprawione jest. Z zawieszeniem nie bardzo mogę kombinować, łódzkie drogi nie pozwalają na taką zabawe ;/
By Kuba_84 -  19 kwie 2014, 13:51
 wielkopolskie
#128595
Ja bym tu nic nie obklejał tak jak kolega Golfer pisze bo po co ??? Przyciemnił bym szyby + ewentualnie polakierował dokładkę i tyle w temacie obklejania co do reszty wiadomo to już wola właściciela :cool:
By N_KRZYCHU1 -  11 kwie 2017, 18:55
 opolskie
#250333
Witam mam akurat do roboty przy dachu bo poprzedni właściciel wymieniał szybę i prawdopodobnie przy wymianie uszkodzili lakier i teraz powstały parchy i muszę to zrobić zanim będzie ciekło do środka :wacko: . Po głowie chodzi mi koncepcja pomalowania go na czarno ale nie wiem czy warto i czy efekt będzie ok ponieważ kolor lakieru mam dość ciemny. Dodatkowo idzie dokładka zderzaka z edition 30 na przód i będzie malowana w kolor i na czarno ta płetwa. W załączniku mój golf i chciałbym żebyście bardziej doświadczeni ocenili czy w kolor auta czy na czarną perle LC9Z
Obrazek
Awatar użytkownika
By Cimek -  14 kwie 2017, 19:52
 opolskie
#250472
N_KRZYCHU1 pisze:Nikt nie pomoże z forumowiczów ?
kwestia gustu . Mi się podobają dokładki w piano black, innemu w kolorze budy. I odpowiadając na to pytanie: nikt Ci nie pomoże w tej sprawie . Poszukaj po kartotekach i znajdą się Twoje gusta.
By N_KRZYCHU1 -  14 kwie 2017, 19:57
 opolskie
#250474
dokładka idzie w piano black ale nie wiem co z dachem zrobić bo i tak jest do roboty jak dach by poszedł na czarno to i lusterka by się przydało raczej pomalować. Dodatkowo na szybę idzie pasek czarny i na dachu jest szyberdach z ciemną szybą
Awatar użytkownika
By Cimek -  14 kwie 2017, 21:47
 opolskie
#250486
N_KRZYCHU1 pisze:dokładka idzie w piano black ale nie wiem co z dachem zrobić bo i tak jest do roboty jak dach by poszedł na czarno to i lusterka by się przydało raczej pomalować. Dodatkowo na szybę idzie pasek czarny i na dachu jest szyberdach z ciemną szybą
No i zataczamy koło. To Twoje auto, Ty będziesz tym jeździć. Jak dach pójdzie w kolor nadwozia, to będzie "seria", zwyczajny. Pomalujesz na inny, zawsze się inaczej w oczy rzuci. Zależy co chcesz osiągnąć i co Ci się podoba.