Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By janusz9423 -  04 lis 2008, 11:33
 -------
#12875
witajcie,
szuka³em na szukajce ale nie znalazlem podobnego tematu.

dwa tygodnie temu odebralem autko z salonu i widze ze z przodu delikatnie tam gdzie s± kierunki w przednich lampach(golf V) paruje klosz. czy zg³aszaæ im to teraz, czy czekac do pierwszego przegl±du?
czy na razie w ogole dac sobie spokoj i jezdzic i obserwowac to wszystko a jakby zaczelo wiecej parowac to wtedy zglosic? jaka jest wasza opinia??

dzieki z góry za odp
Awatar użytkownika
By npb -  04 lis 2008, 13:24
 -------
#12878
wal do aso, jest jaka¶ nieszczelno¶æ, niedopuszczalne
Awatar użytkownika
By malydaras -  04 lis 2008, 13:52
 mazowieckie
#12882
Poczekaj jeszcze trochê, czasami nowe lampy paruj±. U mnie te¿ jaki¶ czas po zakupie zaczê³y troche parowaæ na dole, potem wszystko przesz³o i do tej pory nie ma problemu. Mo¿e lampy musz± siê wygrzaæ :lol:. Poogl±daj jeszcze po nocy i po deszczu, zg³osiæ reklamacjê zawsze zd±¿ysz.
Awatar użytkownika
By tygrysek -  04 lis 2008, 21:55
 -------
#12888
maluszek pisze:Jak paruj±, to znaczy ¿e s± ZBYT szczelne. Lampy maj± od ty³u gumowe rurki wentylacyjne. Sprawd¼ czy Ci siê nie zatka³a jakim¶ syfem.
Dok³adnie - identyczn± sytuacje mia³em z LEDami VW do pi±teczki .... jedna zaparowa³a polecia³em do ASO (wymienili) jakie¿ by³o moje zdziwienie jak za kilka dni zaparowa³a wymieniona ....
By janusz9423 -  05 lis 2008, 13:42
 -------
#12895
na razie jest ok, nie paruje, wczoraj my³em samochód i puki co kierunki zaszly par±, ale zaraz po myciu to zesz³o... zobaczymy co bedzie dalej, moze faktycznie klosze sie musza "wygrzac" bo wszystko jest nowiutkie
Awatar użytkownika
By qbq903 -  16 gru 2015, 14:34
 dolnośląskie
#205475
Zrobię odkop stulecia ale nie będę zakładał nowego tematu skoro taki jaki mnie interesuje istnieje :P

Paruje mi lewa lampa - na dole w części kierunkowskazu, czasami po nocy zaparowana jest cała.
Ktoś potrafi podać miejsce tych elementów służących do wentylacji lampy?
Może dekielek poluzować lekko? Trzyma się na uszczelce dość mocno i ciasno.

Lampę mam po wymianie - firma Hella. Calutka wygląda identycznie jak oryginalna, jedyne czym się różni to dekielkiem który zakrywa żarówkę, a tak to obie lampy są identyczne - nie da się znaleźć różnicy.

P.S. Taki temat jak ten to chyba lepiej wsadzić do działu z nadwoziem? Czy w benzynach były inne lampy?
Awatar użytkownika
By lemonka -  16 gru 2015, 14:39
 warmińsko-mazurskie
#205476
Jeżeli jest duża różnica temperatur między powietrzem w środku lampy a tym zewnętrznym to normalne że paruje. Jest sposób aby nie parowały ale to trzeba mieć mega szczelne lampy. A każda lampa ma elementy wentylacji. Według mnie nie ma czym się przejmować :D
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  16 gru 2015, 15:59
 śląskie
#205480
No mni nigdy jeszcze nie zaparowało nawet kawałka. A codziennie jeżdżę autem. Może jest gdzieś dziurka lub nieszczelność i się paruje... woda się dostaje.
By krystek.l -  16 gru 2015, 19:14
#205491
To znaczy tak jak Dex i lemonka pisze, problem dotyczy wilgotności... To tak samo jak z parowaniem szyb.

Jakieś 2-3 tygodnie temu miałem wyjęte karchera i robiłem konkretne pucowanie ciepłą wodą. A w nocy spadł pierwszy śnieg i konkretnie temperatura się obniżyła. Następnego dnia robiłem długą trasę i jak wróciłem z niej do domu, to te mniejsze lampy w klapie były zaparowane. Wszystko przez dużą różnicę temperaturę wody podczas mycia a tą w nocy...

Wyciągnąłem te lampy z auta, rozebrałem co szło, wytarłem je różnymi ściereczkami po kolei w środku, nagrzałem je trochę suszarką i tak rozgrzane lampy wystawiłem na zewnątrz by doszły do temperatury otoczenia. Potem wszystko zmontowałem.
I następnego dnia robiłem kolejną trasę, ale już nic nie parowało. Potem na postoju zamknąłem wieczka lamp i teraz wszystko jest okey.

Po prostu jak parują to trzeba wszystko wyczyścić i pojeździć z otwartymi pokrywkami by temperatura i powietrze się wyrównało i wszystko doszło do swojego stanu... i będzie okey.

Tak samo z szybami jest, jak w środku auta jest chlew, na dywanikach gnój, mokro i 5 metrów mułu, a szyby raz na rok myte to potem nie dziwota, że wszystko zaparowane i nawet klima nie pomaga :friends:
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  16 gru 2015, 21:24
 warmińsko-mazurskie
#205513
Można suszarką podmuchać ciepłym powietrzem i będzie Gitara :cool: tak kiedyś zrobiłem u siebie, bo mi zaparowała, trzeba by ściągnąć wszystkie dekielki, podmuchać kilka minut i po kłopocie :cool:
Ewentualnie można wyjąć i obrócić całą tę gumkę w tym dużym dekielku, bo jest odciśnięta po kilku latach użytkowania i może tak nie dociska i jakaś wilgoć dochodzi :( albo w ostateczności wymienić tę gumkę-oring na nowy i będzie MALINA :ok: Ja u siebie obróciłem te gumki i jest OK nic nie paruje :)
By eRR -  26 lut 2016, 12:25
 dolnośląskie
#217401
U mnie paruje tylna lewa lampa. Czy wymiana na nową rozwiąże problem? Nie wiem czy to problem samej lampy, czy może w czasie deszczu dużo wody się na nią leje i nowa też będzie parowała?
By eRR -  26 lut 2016, 12:47
 dolnośląskie
#217407
Prawa nie paruje tak bardzo jak lewa, czyli do wymiany i będzie OK, czy nowa też może parować?